Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Search.bytefence.com (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Czy powinienem się przejmować nagłym pojawieniem się Search.Bytefence.com?

Search.bytefence.com jest mylnie określany wirusem przez nieświadomych użytkowników. Jest to prawdziwa wyszukiwarka, instalowana na komputerach użytkownikach wraz z programem ByteFence Anti-Malware (produkcji Byte Technologies LLC). Jest ona częścią oprogramowania i użytkownicy mają możliwość pominięcia dodania aplikacji podczas instalacji anty-malware'a.

Jednakże, niewielu użytkowników zwraca uwagę na informacje zapewnione przez twórców programu.. Zwykle, instalator oprogramowania od ByteFence sugeruje zmianę strony głównej, strony nowej karty oraz domyślnych ustawień wyszukiwania na adresy związane z wyszukiwarką. Bez względu na korzystanie z Mozilli Firefox, Google Chrome czy innej popularnej przeglądarki – możliwe, że ustawienia tejże zostaną zmienione w taki sposób, by wszystko korzystało ze wspomnianej wyszukiwarki.

Mimo, że strona funkcjonuje normalnie i nie powinna dostarczyć żadnych groźnych rezultatów, możesz nie chcieć jej używać i jest to jak najbardziej w porządku. Jeśli zdecydujesz się usunąć Search.bytefence.com, możesz to bardzo łatwo zrobić samemu. Upewnij się tylko, że zapoznałeś się z naszym poradnikiem na końcu artykułu, by móc ukończyć deinstalację bez problemów.

Wyszukiwarka search.bytefence.comNaukowcy prezentują wyszukiwarkę earch.bytefence.com. Jeśli ta strona pojawia się za każdym uruchomieniem przeglądarki, oznacza to zainstalowanie oprogramowania ByteFence wraz z narzędziem kontrolującym ustawienia twojej przeglądarki.

Ta wyszukiwarka jest bezpieczna w użyciu. Istnieje jednak wiele fałszywych rozszerzeć przeglądarki wkradających się do komputera poprzez doczepienie do darmowego programu. Uzytkownicy powinni się ich wystrzegać. Zwykle, takie wirusy modyfikują ustawienia Internet Explorera, Google Chrome czy Mozilla Firefox w taki sposób, jak chce zmienić ustawienia ten komponent od ByteFence.

W sumie, wyszukiwarka wspomnianego anty-malware dostaje się do komputera bez JAWNEGO zapytania o pozwolenie. Uważamy, że nie jest to zachowanie godne tolerowania. Jasne, jeśli uważasz ją za użyteczną, możesz z niej korzystać; Jednak, wielu użytkowników szuka sosobu na odinstalowanie wyszukiwarki już chwilę po instalacji wspomnianego anty-malware. Tutaj zwykle zalecamy użytkownikom skorzystanie z innych narzędzi anty-spyware i anty-malware (takich, jak ReimageIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner), ponieważ one nie modyfikują ustawień przeglądarki dla swoich korzyści.

Wsponiana wyszukiwarka może do tego promować sponsorowane wyniki lub wywoływać wyskakujące okienka związane z ByteFence, by generować dodatkowe przychody wraz z kliknięciami. Jednakże, tak jak mówiliśmy, jeśli nie myślałeś o zmianie swojej głonej wyszukiwarki, nie ma żadnego powodu na trzymanie tej aplikacji w systemie. Możesz bardzo dobrze zostawić program anty-malware na dysku i tylko usunąć komponent tegoż odpowiedzialny za modyfikację przeglądarek. Instrukcję, jak to zrobić, zamieściliśmy na dole artykułu.

Inną niepokojącą rzeczą związaną z tym narzędziem ByteFence jest zbieranie informacji związanych z przeglądaniem internetu (takich, jak przeglądane strony, adresy IP, lokalizacja komputera czy wyszukiwane hasła), których możesz nie być chętny dzielić się z kimś, kogo nie znasz. Takie informacje mogą zostać wykorzystane przy nakierowaniu reklam bądx nawet udostępnione stronom trzecim.

Technicznie, jest to legalne z powodu braku zbierania informacji jednoznacznie identyfikujących użytkownika. Małe szczegóły takie jak wyszukiwane hasła, mogą zawierać informacje cenne dla użytkownika, które zostaną zebrane wraz z innymi danymi wprowadzanymi do przedlądarki. By zaprzestać temu procederowi, wystarczy tylko usunąć potencjalnie niechciany program, który wkradł się dopięty do oprogramowania ByteFence bez Twojej wiedzy.

Jak mogę zapobiec instalacji tej wyszukiwarki?

Dodatek Search.ByteFence zwykle pojawia się wraz z programem anty-malware promującym rozserzenie. Programy te są połączone z pomocą bundlingu oprogramowania, który pozwala na dystrybucję kilku programów naraz. Technika ta jest uznawana za dozwoloną; w wielu wypadkach jednak takie instalatory niezbyt uczciwie informują o wszelkich dodatkowych programach znajdujących się w instalacji.

Przez to użytkownicy nieświadomie instalują takie programy, a następnie narzekają na dziwnie zachowującą się przeglądarkę. By temu zapobiec, powinieneś być czujny przy pobieraniu darmowych programów. Mimo, że opisywane narzędzie nie jest groźne w żadnym stopniu, istnieje masa dużo groźniejszych rozszerzeń dostająca się do komputera w zupełnie taki sam sposób.

Przy instalacji nowego programu, powinieneś zawsze używać opcji Zaawansowanej lub Użytkownika, a następnie odznaczyć wszystkie programy, których nie chcesz zainstalować. Zalecamy wystrzegać się pobierania programów typu menedżery poboerania – znane są one z dodawania uciążliwych programów i otrzymują one profity za każdym razem, gdy taki program zostanie pobrany oraz zainstalowany.

NIgdy też nie wybieraj ustawień Domyślnych lub Standardowych – są one naszpikowane pozwoleniami na instalację wszelkich dodatkowych aplikacji dołączonych do zestawu wraz z podstawowym oprogramowaniem i nie ma wtedy opcji wyłączenia instalacji tychże. Zawsze powinieneś też pobierać programy z ich oryginalnych stron – zmniejsza to ryzyko zprzyzpadkowego zzaianfekowania swojego komputera.

Uważaj jednak – niektóre darmowe programy są przygotowane w taki sposób, by wciągać użytkowników w pułapkę – kiedy użytkownik pobierze taki program, pobierze też wszystkie podpięte do niego złośliwe aplikacje. W takim wypadku najpierw osądź, czy program jest godny zaufania.

Jak mogę bezpiecznie usunąć search.bytefence.com z mojej przeglądarki?

Ta wyszukiwarka jest najpewniej kontrolowana przez określone rozszerzenie przeglądarki, zainstalowane wraz z instalacją ByteFence, lecz to oprogramowanie mogło też samo zmodyfikować skróty przeglądarki tak, by kierowały na stronę search.bytefence.com.

Pamiętaj – te rozszerzenia nie są wirusami, lecz ich obecność w systemie jest kwestionowana. Jeśli nie chcesz więc korzystać z nowej wyszukiwarki i wolisz wrócić do staryh zwyczajów, zajmij się usunięciem search.bytefence.com już teraz. Możesz do tego celu wykorzystać program anty-spyware lub zapoznać się z instrukcjami i wyeliminować intruza ręcznie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Search.bytefence.com:

Usuń Search.bytefence.com z rodziny systemu Windows

Poniższa instrukcja przedstawia wszystkie kroki, jakie musisz podjąć, by usunąć przedstawioną aplikację z komputera. Nie zapomnij wyczyścić skrótów przeglądarek. Po ukończeniu tych trzeh kroków, powinieneś naprawić każdy z programów osobno.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Search.bytefence.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Search.bytefence.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Search.bytefence.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSearch.bytefence.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Search.bytefence.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Search.bytefence.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Search.bytefence.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Search.bytefence.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Search.bytefence.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Search.bytefence.com z Mozilla Firefox (FF)

Firefox także może zacząć przekierowywać na wspomnianą wyszukiwarkę. Jeśli zauważyłeś coś takiego na swojej przeglądarce, wykonaj poniższe instrukcje.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Search.bytefence.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Search.bytefence.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Search.bytefence.com z Google Chrome

W Google Chrome, powinieneś znaleźć przynajmniej jedno rozszerzenie zainstalowane bez twojej wiedzy. Upewnij się, że je usuniesz.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Search.bytefence.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Search.bytefence.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Search.bytefence.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Search.bytefence.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Search.bytefence.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Search.bytefence.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach