Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń przekierowania ByteFence (Darmowe instrukcje) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - -   Search.bytefence.com | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Anty-malware ByteFence: Bezpieczne narzędzie z kilkoma problemami

Bytefence

ByteFence jest prawdziwym programem anty-malware rozwijanym przez firmę Byte Technologies. NIe jest to wirus. Główny plik wykonywalny aplikacji nosi nazwę bytefence.exe i znajduje się w odpowiednim podfolderze „C:\Program Files” po instalacji programu. Jeśli chodzi o główne funkcje, program jest bardzo podobny do antywirusa AVG.

Jednakże mimo to, że sama aplikacja jest niegroźna, społeczność interneowa zaczęła narzekać na jego dystrybucję. Zgodnie z ich informacjami, Bytefence potrafi się zainstalować na komputerze bez żadnego ostrzeżenia. W takim wypadku pamiętaj, że możesz zainstalować tą aplikację dołączoną do innego, darmowego programu. Zjawisko to nosi nazwę bundlingu oprogramowania.

Z powodu takiej metody dytrybucji, wiely producentów oprogramowania (Malwarebytes, Jiangmin, etc.) umieściło program w kategorii „aplikacji potencjalnie niepożądanych”. Pełna analiza oprogramowania, które wciąż wykrywa ten anty-malware jako wirus znajduje się tutaj

Bytefence przekierowuje na Yahoo.com. Czy to poważne?

To nie problem, że Bytefence przekierował Cię na stronę search.yahoo.com. Jednakże, powinieneś uważać, gdyż ten problem może się tobie przytrafić tak szybko, jak tylko zainstalujesz to oprogramowanie. Możesz temu zapobiec odmawiając programowi zmienić stronę główną bądź stronę wyszukiwarki – opcje  te możesz zobaczyć podczas instaacji programu.

Dawniej, aplikacja przekierowywała na stronę search.bytefence.com – porywacza przeglądarki, który przestał działać około rok temu. Jeśli natrafiłeś na taką odmianę – skasuj ją. Tylko oficjalny program od Byte jest uznawany za prawidłowy.

By unikać bundlingu oprogramowania w przyszłości, zwracaj uwagę podczas instalacji tego anty-malware na komputerze. Inaczej możesz pozwolić na zmianę ustawień systemu bądź instalację dodatkowych komponentów. 

  Obraz przedstawiający ByteFencePodczas, gdy ByteFence nie jest wirusem, wyszukiwarka search.bytefence.com może być bardzo uciążliwa i doczepia się do przeglądarki opierając się próbom usunięcia. Przykład tej strony powyżej.

Strategie rozpowszechniania aplikacji

Program możesz ściągnąć z jego oficjalnej strony. Po prostu wpisujesz adres witryny i wybierasz ustawiony na środku przycisk „Darmowe Pobieranie”. Na chwilę obecną antymalware jest kompatybilny z Windowsem i nie może być użyty na Mac OS X.

Wcześniej jego twórcy podnosili dystrybucję poprzez bundling. Mniej niż rok temu, użytkownicy alarmowali o znalezieniu tego programu po aktualizacji/pobraniu programów takich jak Format Factory, różne gry i inne oprogramowanie.

By zapobiec instalacji bundli, korzystaj z opcji Zaawansowanej bądź Użytkownika podczas instalacji darmowego oprogramowania (menedżery pobierania, kreatory PDF, oprogramowanie do streamowania wideo czy podobne aplikacje), a następnie  odrzucić instalaję „opccjonalnych dodatków”. Na szczęście, bundling nie jest już dłużej wykorzystywany do rozpowszechniania ego programu.

Podsumowując: najdziwniejsze rzeczy związane z Bytefence

Wierzymy że są dużo lepsze aplikacje anty-spyware (ReimageIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner), które mają większe zaufanie niż to narzędzie. Musimy jednaj przyznać, że ten program nie jest wcale taki groźny, jak opisują go w sieci. Bytefence może pomóc w unikaniu malware, spyare i crapware (zgodnie z tym, co mówi jego oficjalna strona).

Musisz jednak wziąć pod uwagę następujące informacje przed pobraniem programu na swój komputer:

 • Zdolność do wchodzenia do systemu  bez JAWNYCH uprawnień. Wcześniej, ByteFence był znany z rozpowszechniania się jako dodatek do innych darmowych aplikacji. Program przestał już by rozpowszechniany w ten sposób.
 • Zdolność do zmieniania ustawień systemu. Gdy ByteFence już zostanie pobrany, może proponować zmianę strony startowej, domyślnej wyszukiwarki czy strony nowej karty itp. Powiniene je wyłączyć, gdyż te strony mogą wywoływać przekierowania, spowolnienia oraz reklamy w wynikach wyszukiwania
 • Zdolność do spowalniania komputera i przeszkadzania użytkownikowi. Jeśli pobrałeś ten anty-malware, uważaj na spowolnienia podczas korzystania z komputera. Program ten może też czasami wyświetlić informację o zakupie pełnej wersji. 

Usuwanie ByteFence

Zawsze możesz skasowa ByteFence ręcznie, korzystając z standardowych sposobów. W końcu, jest to normalny program anty-malware. Możesz jednak mieć problem podczas kasowania wyszukiwarki – możesz mieć problem ze skasowaniem wszystkich jej plików.

Bez względu na wagę takiego zadania, warto skasować wszystkie elementy wyszukiwarki. Mogą one sprawiać, że wyszukiwarka pojawi się ponownie. Najprostszym sposobem będzie sposób automatyczny.

By pomóc w naprawie komputera, eksperci wybrali kilka programów anty-spyware. 

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Przekierowania ByteFence snapshot
Przekierowania ByteFence snapshotPrzekierowania ByteFence snapshotPrzekierowania ByteFence snapshotPrzekierowania ByteFence snapshot
Przekierowania ByteFence snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania przekierowań ByteFence:

Usuń ByteFence z rodziny systemu Windows

Jeśli chcesz usunąć ByteFence, możesz skorzystać z poniższego poradnika. Upewnij się, że usuniesz wszystkie elementy programu by zapobiec jego ponownemu pojawieniu się.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj ByteFence oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj ByteFence lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń ByteFence ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń ByteFence z Internet Explorer (IE)

Powinieneś zresetować IE, by na dobre usunąć Search.ByteFence.com z przeglądarki. W tym celu skorzystaj z tego poradnika:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj ByteFence oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania ByteFence. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

usun przekierowania ByteFence z Microsoft Edge

Jeśli widzisz wyszukiwarkę ByteFence na Microsoft Edge, możesz wyeliminować ją z pomocą następujących instrukcji:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to ByteFence powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń ByteFence z Mozilla Firefox (FF)

Nie pozwól porywaczom przejąć Firefoksa. Skasuj problem z przeglądarki Mozilli w następujący sposób:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz ByteFence oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie ByteFence. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń ByteFence z Google Chrome

By odzyskać domyślną stronę Google hrome, skasuj Search.ByteFence.com i powiązane z nim komponenty w taki sposób:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz ByteFence oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie ByteFence. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń ByteFence z Safari

Oczyść Safari z problemu z pomocą poniższej instrukcji:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj ByteFence i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez ByteFence to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania ByteFence. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-bytefence-redirect.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: ByteFence redirect