Skala niebezpieczeństwa:  
  (11/100)

Usuń wirusa Search.anysearch.net (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Wirus Anysearch – porywacz przeglądarki przedstawiający się jako użyteczny dodatek do Maca

Wirus Search.anysearch.net

Anysearch jest porywaczem przeglądarki atakującym systemy operacyjne Mac. Po instalacji, dodaje on Any Search Manager do folderu Aplikacji oraz dodaje identycznie nazwane rozszerzenie do każdej z przeglądarek. Bez względu na to, że program wygląda na powiązany z Yahoo, NIE daj się zwieść.

Chociaż Anysearch wydaje się być typową wyszukiwarką, która nie jest w stanie być zagrożeniem dla Twojego Maca, zalecamy zapoznanie się z naszą opinią na jej temat. Na początek musimy wspomnieć, że ten dodatek do systemu Mac OS X jest uznawany za porywacza przeglądarki, który przejmuje przeglądarkę i przekierowuje na zewnętrzne strony internetowe.

Wyszukiwarka ta, promowana przez Anysearch Manager, jest identyczna do:

Głównym celem wszystkich tych aplikacji jest dostanie się do systemu Mac i uzyskanie możliwości na prezentację sponsorowanych  wyników wyszukiwania. Następnie, przekierowują użytkowników na okreslone strony, by zwiększyć ich ruch oraz przychód pay-per-click.

Z tego powodu malware zmienia kilka ustawień w przeglądarce ofiary. Na początek ustawia stronę hxxp://search.anysearch.net/ lub hxxp://search.anysearchmanager.com/ domyślną witryną startową oraz wyszukiwarką w przeglądarce – zarówno w Chrome i Safari, jak i w innych.

W konsekwencji, użytkownik musi doświadczać przekierowań na daną stronę oraz korzystać z wyszukiwarki Anysearch za każdym razem. Kiedy próbuje zaś zmienić ustawienia często okazuje się, że opcja ta została wyłączona, a od razu po uruchomieniu komputera, ta niepożądana aplikacje pojawia się w przeglądarkach.

Najgorszą częścią działalności Any Search są sponsorowane wyniki wyszukiwania. Uważaj, gdyż wyniki te będę pełne reklam, linków w tekście, banerów oraz podobnych treści. Niektórzy cybereksperci sugerują, że strony są nieco zmienione, by zapewnić przygotowane pod użytkownika reklamy.

Według polityki prywatności Any Search, twórca mówi, że nie bierze odpowiedzialności za wszelkie rzeczy promowane w reklamach:

responsible for any third party advertisements, offers, statements, information, claims, promotion, surveys, questionnaires, free trials, memberships, subscriptions, etc.

Kliknięcie na reklamę wywołaną przez malware bądź też interakcja z zawartością tej reklamy powinna być wykonana na własne ryzyko. Twórca tego programu nie przejmuje się, co reklamuje – tak długo, jak te osoby chcą płacić. By unikać takich reklam, zalecamy pozbyć się Anysearch z Maca.

Porywacz przeglądarki Search.anysearch.netAby usunąć wirusa search.anysearch.net, musisz znaleźć odpowiedzialną za to aplikację w systemie operacyjnym Mac. W tym wypadku musisz usunąć Any Search Managera oraz najpewniej inne rozszerzenia przeglądarki.

Nie uważamy, że powinieneś cierpieć z powodu tego porywacza przeglądarki – szczególnie, jeśli istnieją setki dużo bardziej zaufanych silników w sieci. Poza tym, jeśli ten porywacz przekieruje Cię na stronę wyładowaną malware, możesz zostać zainfekowany jeszcze poważniejszym cyberzagrożeniem – na przykład trojanem lub fałszywym optymalizatorem systemu. 

Jeśli szukasz szybkiego rozwiązania, usuń Anysearch z systemu z pomocą ReimageIntego. Program ten pomoże Ci także cofnąć każdą zmianę w systemie zrobioną przez porywacza.

Dystrybucja porywaczy przeglądarki

Porywacze przeglądarki istnieją jako spyware z powodu ich zdolności do namierzania działalności ofiary w sieci. Programy takie zwykle rozpowszechniają się poprzez bundling oprogramowania. Jest to efektywna i irytująca technika pozwalająca zmusić mało obeznanych użytkowników komputerów do instalacji programów bez ich wiedzy.

Jeśli nie chcesz nabrać się na instalację niechcianych aplikacji w komputerze, będziesz chciał się ich pozbyć zanim klikniesz na przycisk „Instaluj”. Wszystko, czego potrzebujesz, to wybór ustawienia Zaawansowanego lub Własnego (którekolwiek będzie dostępne) oraz odznaczenie wszystkich przedstawionych dodatków.

W przeciwieństwie do popularnej opinii, ustawienia Domyślne oraz Standardowe nie są godne zaufania. Są one wypełnione rzeczami działającymi na korzyść twórcy, nie użytkownika. Zwykle, ustawienia te zawierają zdania wyrażające zgodę użytkownika na dodanie niepożądanych dodatków do systemu.

Pozbądź się Any Search z Maca

Jeśli twój Mac zachowuje się podejrzanie, a ty doświadczasz stałych przekierowań na podejrzane strony podczas korzystania z komputera, usuń Any Search poprzez Panel Sterowania oraz zresetuj swoje przeglądarki internetowe (Chrome, Safari, Mozilla, itd.). Jak już najpewniej zrozumiałeś, aplikacja te nie jest w stanie podnieść jakości przeglądania sieci.

Możesz też usunąć ją z pomocą anty-spyware'a lub programu anty-malware kompatybilnego z Mac'iem. Wszelkie aplikacje, jakich możesz użyć, znajdziesz na liście poniżej. Możesz też zapoznać się z instrukcjami usuwania Any Search oraz sprawdzić swoje umiejętności usuwania spyware.

Jeśli dasz radę, porywacz przeglądarki nie będzie Tobie zaprzątać więcej głowy. Nie zapomnij tylko zachować ostrożności w sieci, a także nigdy nie zgadzaj się na dodawanie podejrzanych rozszerzeń do systemu!

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Search.anysearch.net:

Usuń Search.anysearch.net z systemu Mac OS X

Żeby usunąć wirusa przekierowań Search.anysearch.net z Maca, wejdź w folder Aplikacje i usuń aplikację zwaną Any Search Manager.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSearch.anysearch.net czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Search.anysearch.net z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Search.anysearch.net oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Search.anysearch.net. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Search.anysearch.net z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Search.anysearch.net powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Search.anysearch.net z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Search.anysearch.net oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Search.anysearch.net. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Search.anysearch.net z Google Chrome

Poszukaj komponentów Any Search w Chrome i usuń je natychmiastowo.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Search.anysearch.net oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Search.anysearch.net. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Search.anysearch.net z Safari

Aby naprawić Safari, by zaprzestać przekierowaniom Search.anysearch.net, usuń rozszerzenia powiązane Any Search virus.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Search.anysearch.net i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Search.anysearch.net to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Search.anysearch.net. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-search-anysearch-net-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Search.anysearch.net virus