Usuń Any Search Manager (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, mar 2018

Instrukcja usuwania Any Search Manager

Czym jest Any Search Manager?

Any Search Manager to zwodnicze rozszerzenie przeglądarki promujące stronę Search.anysearch.com

Przeglądarka po ataku Any Search Managera

Any Search Manager to podejrzane rozszerzenie przeglądarki z rodziny SafeFinder. Eksperci zgadzają się, że jego cechy są typowe dla grupy cyberinfekcji znanych jako „porywacze przeglądarki” oraz „programy potencjalnie niepożądane”. Innymi słowy, jest ono w stanie dostać się do komputera nie będąc zauważonym oraz przechwycić ustawienia przeglądarki. Po ataku wirusa Any Search Manager, użytkownik jest zmuszony do oglądania strony Search.anysearch.com lub Anysearchmanager.com jako domyślna strona startowa, wyszukiwarka czy strona nowej karty.

Wiele tematów zostało stworzonych na forach informatycznych, gdzie użytkownicy Google Chrome, Mozilli Firefox i Safari pytają się, jak usunąć Any Search Managera. Pytania te nie dziwią – usunięcie AnySearch Managera może być ciężkim zadaniem. By wyeliminować tą niepożądaną aplikację, użytkownicy muszą usunąć ją z systemu oraz zresetować przeglądarki, które zmieniła.

Użytkownicy często określają tego porywacza jako wirus Any Search Manager bądź wirus Safe Finder. Chociaż niektórzy mogą myśleć, że nazwa ta jest związana z nazwą twórcy, w praktyce złośliwa aplikacja rozpowszechnia się wraz z rozszerzeniem Safe Finder – kolejną niepożądaną aplikację inicjującą zwodnicze kampanie reklamowe.

Any Search Manager nie szkodzi bezpośrednio systemowi. Może on sprawić co najwyżej nieznaczne podniesienie zużycia zasobów komputera oraz spowolnienie przeglądarki, lecz to jedyne rzeczy, jakie jest on w stanie zrobić bezpośrednio. Reszta zadań, jakie może ten wirus wykonać jest wykonywana w przeglądarce.

Powodem, dla którego malware zastępuje domyślną stronę startową oraz wyszukiwarkę jest jasny – dąży do promocji powiązanych z nim stron. Nie jest jednak jasne, jakie treści ów partnerzy ukrywają pod linkami – za każdym razem, gdy klikasz taki odnośnik, ryzykujesz wystawieniem komputera na atak malware bądź infekcję wirusa.

Badacze z Senzavirus.it zalecają pozbycie się tego porywacza, by zapobiec generacji agresywnych wyskakujących okienek oraz innych rodzajów reklam. Wirus AnySearch Manager może być wplątany w podejrzane kampanie marketingowe. Bądź więc ostrożny wobec reklam promujących aktualizacje oprogramowania, darmowe skanery antywirusowe bądź oferujących uczestnictwo w ankietach online.

Nawet jeśli nie przepadasz za korzystaniem z podejrzanych stron do wyszukiwania, możesz nie być w stanie zmienić wytryny. Jeśli chcesz przywrócić ustawienia, będziesz musiał kompletnie usunąć Any Search Managera.

Zmiany, jakie wirus Any Search Manager wywołuje na przeglądarkachAny Search Manager to kolejny porywacz przeglądarki, który zmienia wyniki wyszukiwania i generuje agresywne reklamy na losowych stronach.

Usunięcie AnySearch Managera może nie być tak prostym zadaniem, jak myślisz. Rozszerzenie może się zagnieździć głęboko w systemie oraz zmodyfikować Rejestr Windows, skróty przeglądarek, autostart i inne ustawienia ciężkie do zmiany ręcznie.

Jeśli chcesz mimo to spróbować pozbyć się samemu tej niepożądanej aplikacji, możesz skorzystać z poniższego poradnika. Jeśli się nie uda, spróbuj z FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub podobnego programu i odinstaluj Any Search Manager z systemu Mac lub Windows. Następnie nie zapomnij zresetować przeglądarek do pierwotnego stanu.

Darmowe paczki oprogramowania wciąż wykorzystywane w dystrybucji niepożądanych aplikacji

Opisany przez nas program niepożądany posiada własną oficjalną stronę pobierania. Promowana przezeń wyszukiwarka jest dostępna poprzez wpisanie jej adresu. Nie jest to jednak oznaką, że strona jest godna zaufania. Wręcz przeciwnie – dystrybucja poprzez paczki freeware jest oznaką, że tej stronie nie można ufać.

Pytanie tylko, jak niepożądane aplikację dostają się do systemu? Kluczem do ich sukcesu jest dołączanie ich do innych, darmowych aplikacji.

Dlatego ważnym jest, by przyjrzeć się instalacji programów, by móc odrzucić instalację „opcjonalnych dodatków”. Nawer najuważniejsi użytkownicy nie będą w stanie ich zobaczyć, jeśli polegają na opcjach instalacji Szybkiej bądź Podstawowej. Możesz uniknąć niepożądanych aplikacji poprzez wybór instalacji Zaawansowanej bądź Własnej oraz odznaczenie każdego z „opcjonalnych dodatków” bez względu, co na temat danego dodatku piszą.

Jeśli już od jakiegoś czasu cierpisz z powodu niespodziewanych przekierowań, przeszukaj system pod kątem istnienia porywacza przeglądarki. Takie porywacze i podobne aplikacje niepożądane mogą pojawić się na Twoim komputerze, gdy się tego nie spodziewasz. Warto mieć więc przygotowanych kilka opcji ich usunięcia na wszelki wypadek.

Usuń AnySearch Manager z systemów Mac i Windows

Jeśli zastanawia Cię, jak powstrzymać niespodziewane przekierowania przeglądarki na podejrzane strony bądź zakończenie działania inwazyjnych reklam, powinieneś zobaczyć instrukcję przygotowaną przez nasz zespół. Pomoże ona krok po kroku pozbyć się wirusa Any Search Manager.

Jeśli jednak preferujesz spędzić czas na ważniejszych czynnościach niż naprawa komputera, potrzebujesz sposobu na automatyczne usunięcie AnySearch Managera. Wszystko, co musisz zrobić, to instalacje programu anty-malware i uruchomienie pełnego skanu systemu. Po wszystkim zaś zresetuj przeglądarkę do ustawień domyślnych.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Any Search Manager

Odinstaluj z systemu Windows

Any Search Manager nie jest wirusem. Może być jednak ciężki do usunięcie ze względu na mnogość zmian, jakie inicjuje w systemie. Ten poradnik może jednak pomóc:

Aby usunąć Any Search Manager z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Any Search Manager (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Any Search Manager z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAny Search Manager czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Any Search Manager i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Any Search Manager po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Any Search Manager. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Większość użytkowników zastanawia się, jak usunąć tego porywacza z Google Chrome. Nie wiadomo, czy atakuje on głównie użytkowników tej przeglądarki, czy jest to czysty przypadek. Jeśli jednak jesteś jedną z jego ofiar, nie zapomnij zresetować Chrome'a po usunięciu niepożądanej aplikacji. 

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Any Search Manager i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Any Search Manager i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach