Skala niebezpieczeństwa:  
  (80/100)

Usuń Any Search Manager (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Any Search Manager to zwodnicze rozszerzenie przeglądarki promujące stronę Search.anysearch.com

Przeglądarka po ataku Any Search Managera

Any Search Manager to podejrzane rozszerzenie przeglądarki z rodziny SafeFinder. Eksperci zgadzają się, że jego cechy są typowe dla grupy cyberinfekcji znanych jako „porywacze przeglądarki” oraz „programy potencjalnie niepożądane”. Innymi słowy, jest ono w stanie dostać się do komputera nie będąc zauważonym oraz przechwycić ustawienia przeglądarki. Po ataku wirusa Any Search Manager, użytkownik jest zmuszony do oglądania strony Search.anysearch.com lub Anysearchmanager.com jako domyślna strona startowa, wyszukiwarka czy strona nowej karty.

Wiele tematów zostało stworzonych na forach informatycznych, gdzie użytkownicy Google Chrome, Mozilli Firefox i Safari pytają się, jak usunąć Any Search Managera. Pytania te nie dziwią – usunięcie AnySearch Managera może być ciężkim zadaniem. By wyeliminować tą niepożądaną aplikację, użytkownicy muszą usunąć ją z systemu oraz zresetować przeglądarki, które zmieniła.

Użytkownicy często określają tego porywacza jako wirus Any Search Manager bądź wirus Safe Finder. Chociaż niektórzy mogą myśleć, że nazwa ta jest związana z nazwą twórcy, w praktyce złośliwa aplikacja rozpowszechnia się wraz z rozszerzeniem Safe Finder – kolejną niepożądaną aplikację inicjującą zwodnicze kampanie reklamowe.

Any Search Manager nie szkodzi bezpośrednio systemowi. Może on sprawić co najwyżej nieznaczne podniesienie zużycia zasobów komputera oraz spowolnienie przeglądarki, lecz to jedyne rzeczy, jakie jest on w stanie zrobić bezpośrednio. Reszta zadań, jakie może ten wirus wykonać jest wykonywana w przeglądarce.

Powodem, dla którego malware zastępuje domyślną stronę startową oraz wyszukiwarkę jest jasny – dąży do promocji powiązanych z nim stron. Nie jest jednak jasne, jakie treści ów partnerzy ukrywają pod linkami – za każdym razem, gdy klikasz taki odnośnik, ryzykujesz wystawieniem komputera na atak malware bądź infekcję wirusa. 

Badacze z Senzavirus.it zalecają pozbycie się tego porywacza, by zapobiec generacji agresywnych wyskakujących okienek oraz innych rodzajów reklam. Wirus AnySearch Manager może być wplątany w podejrzane kampanie marketingowe. Bądź więc ostrożny wobec reklam promujących aktualizacje oprogramowania, darmowe skanery antywirusowe bądź oferujących uczestnictwo w ankietach online.

Nawet jeśli nie przepadasz za korzystaniem z podejrzanych stron do wyszukiwania, możesz nie być w stanie zmienić wytryny. Jeśli chcesz przywrócić ustawienia, będziesz musiał kompletnie usunąć Any Search Managera.

Zmiany, jakie wirus Any Search Manager wywołuje na przeglądarkachAny Search Manager to kolejny porywacz przeglądarki, który zmienia wyniki wyszukiwania i generuje agresywne reklamy na losowych stronach.

Usunięcie AnySearch Managera może nie być tak prostym zadaniem, jak myślisz. Rozszerzenie może się zagnieździć głęboko w systemie oraz zmodyfikować Rejestr Windows, skróty przeglądarek, autostart i inne ustawienia ciężkie do zmiany ręcznie.

Jeśli chcesz mimo to spróbować pozbyć się samemu tej niepożądanej aplikacji, możesz skorzystać z poniższego poradnika. Jeśli się nie uda, spróbuj z ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub podobnego programu i odinstaluj Any Search Manager z systemu Mac lub Windows. Następnie nie zapomnij zresetować przeglądarek do pierwotnego stanu.

Darmowe paczki oprogramowania wciąż wykorzystywane w dystrybucji niepożądanych aplikacji

Opisany przez nas program niepożądany posiada własną oficjalną stronę pobierania. Promowana przezeń wyszukiwarka jest dostępna poprzez wpisanie jej adresu. Nie jest to jednak oznaką, że strona jest godna zaufania. Wręcz przeciwnie – dystrybucja poprzez paczki freeware jest oznaką, że tej stronie nie można ufać.

Pytanie tylko, jak niepożądane aplikację dostają się do systemu? Kluczem do ich sukcesu jest dołączanie ich do innych, darmowych aplikacji.

Dlatego ważnym jest, by przyjrzeć się instalacji programów, by móc odrzucić instalację „opcjonalnych dodatków”. Nawer najuważniejsi użytkownicy nie będą w stanie ich zobaczyć, jeśli polegają na opcjach instalacji Szybkiej bądź Podstawowej. Możesz uniknąć niepożądanych aplikacji poprzez wybór instalacji Zaawansowanej bądź Własnej oraz odznaczenie każdego z „opcjonalnych dodatków” bez względu, co na temat danego dodatku piszą.

Jeśli już od jakiegoś czasu cierpisz z powodu niespodziewanych przekierowań, przeszukaj system pod kątem istnienia porywacza przeglądarki. Takie porywacze i podobne aplikacje niepożądane mogą pojawić się na Twoim komputerze, gdy się tego nie spodziewasz. Warto mieć więc przygotowanych kilka opcji ich usunięcia na wszelki wypadek.

Usuń AnySearch Manager z systemów Mac i Windows

Jeśli zastanawia Cię, jak powstrzymać niespodziewane przekierowania przeglądarki na podejrzane strony bądź zakończenie działania inwazyjnych reklam, powinieneś zobaczyć instrukcję przygotowaną przez nasz zespół. Pomoże ona krok po kroku pozbyć się wirusa Any Search Manager.

Jeśli jednak preferujesz spędzić czas na ważniejszych czynnościach niż naprawa komputera, potrzebujesz sposobu na automatyczne usunięcie AnySearch Managera. Wszystko, co musisz zrobić, to instalacje programu anty-malware i uruchomienie pełnego skanu systemu. Po wszystkim zaś zresetuj przeglądarkę do ustawień domyślnych.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Any Search Manager:

Usuń Any Search Manager z rodziny systemu Windows

Any Search Manager nie jest wirusem. Może być jednak ciężki do usunięcie ze względu na mnogość zmian, jakie inicjuje w systemie. Ten poradnik może jednak pomóc:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Any Search Manager oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Any Search Manager lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Any Search Manager ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Any Search Manager z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAny Search Manager czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Any Search Manager z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Any Search Manager oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Any Search Manager. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Any Search Manager z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Any Search Manager powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Any Search Manager z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Any Search Manager oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Any Search Manager. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Any Search Manager z Google Chrome

Większość użytkowników zastanawia się, jak usunąć tego porywacza z Google Chrome. Nie wiadomo, czy atakuje on głównie użytkowników tej przeglądarki, czy jest to czysty przypadek. Jeśli jednak jesteś jedną z jego ofiar, nie zapomnij zresetować Chrome'a po usunięciu niepożądanej aplikacji. 

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Any Search Manager oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Any Search Manager. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Any Search Manager z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Any Search Manager i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Any Search Manager to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Any Search Manager. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-any-search-manager.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Any Search Manager