Skala niebezpieczeństwa:  
  (36/100)

Reveton Trojan. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Konie Trojańskie

Trojan Reveton (możesz się spotkać z nazwą Trojan:Win32/Reveton.A) jest szkodliwym i złośliwym wirusem, który przedstawia się swoim ofiarom komunikatem, mogącym ujść za godny zaufania, od służb amerykańskich – The FBI Federal Bureau, kanadyjskich – Canadian Security Intelligence Service (CSIS) lub innych oficjalnych służb publicznych. W dodatku ta złośliwa infekcja ma tendencję do blokowania atakowanego komputera i zaczyna domagać się pieniędzy za przywrócenie dostępu do niego. Aby cię do tego zmusić komunikat informuje, że: ‘Twój komputer jest zablokowany z co najmniej jednej przyczyny podanej niżej’ i stwierdza fakt rozpowszechniania lub oglądania treści chronionych prawem autorskim lub robienia innych nielegalnych rzeczy na tej maszynie. Pod żadnym pozorem nie należy płacić tej „grzywny”, która jest agresywnie wymuszana przez trojana Reveton w jego ostrzeżeniach. Zamiast dzielenia się swoim pieniędzmi z oszustami niezwłocznie usuń wirusa Trojan:Win32/Reveton.A.

JAKIE SĄ OZNAKI INFEKCJI TROJANEM REVETON?

W większości wypadków Trojan Reveton jest rozpowszechniany poprzez botnet (sieć kontrolowanych komputerów) Cytadel, a sam wirus wbudowany w programy wydające się bezpiecznymi. W momencie kiedy się zagnieździ to oprogramowanie do oszustw przejmuje kontrolę nad przeglądarką i uruchamia swoje własne szkodliwe systemowe procesy powodujące u swoich ofiar niekończące się przekierowania do różnych stron co spowalnia system operacyjny. Ten trojan oznacza wielkie niebezpieczeństwo dla prywatnych danych użytkowników zapisanych na komputerze, ponieważ dowiedziono, że może również służyć jako backdoor trojan czyli furtka do manipulacji komputerem z zewnątrz.

JAK USUNĄĆ TROJANA REVETON?

Aby usunąć trojana Reveton uruchom pełne skanowanie systemu za pomocą godnego zaufania programu przeciw złośliwemu oprogramowaniu jak Reimage lub Malwarebytes Malwarebytes. Jeśli nie możesz włączyć swojego oprogramowania antyszpiegowskiego to kieruj się następującymi krokami:

  1. Znajdź inną maszynę I użyj jej by pobrać Reimage lub inny godny zaufania program przeciw złośliwemu oprogramowaniu.
  2. Zaktualizuj ten program I umieść na napędzie USB lub zwykłej płycie CD.
  3. W międzyczasie uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym z obsługą wiersza poleceń i podłącz do niego swoją pamięć USB.
  4. Jeszcze raz uruchom ponownie swoją maszynę zainfekowaną Trojanem Reveton i uruchom pełne skanowanie systemu.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Reveton Trojan zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Reveton Trojan. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-reveton-trojan.html

Poradniki w innych językach