Usuń Reveton Trojan

Instrukcja usuwania Reveton Trojan

Czym jest Reveton Trojan?

Trojan Reveton (możesz się spotkać z nazwą Trojan:Win32/Reveton.A) jest szkodliwym i złośliwym wirusem, który przedstawia się swoim ofiarom komunikatem, mogącym ujść za godny zaufania, od służb amerykańskich – The FBI Federal Bureau, kanadyjskich – Canadian Security Intelligence Service (CSIS) lub innych oficjalnych służb publicznych. W dodatku ta złośliwa infekcja ma tendencję do blokowania atakowanego komputera i zaczyna domagać się pieniędzy za przywrócenie dostępu do niego. Aby cię do tego zmusić komunikat informuje, że: ‘Twój komputer jest zablokowany z co najmniej jednej przyczyny podanej niżej’ i stwierdza fakt rozpowszechniania lub oglądania treści chronionych prawem autorskim lub robienia innych nielegalnych rzeczy na tej maszynie. Pod żadnym pozorem nie należy płacić tej „grzywny”, która jest agresywnie wymuszana przez trojana Reveton w jego ostrzeżeniach. Zamiast dzielenia się swoim pieniędzmi z oszustami niezwłocznie usuń wirusa Trojan:Win32/Reveton.A.

JAKIE SĄ OZNAKI INFEKCJI TROJANEM REVETON?

W większości wypadków Trojan Reveton jest rozpowszechniany poprzez botnet (sieć kontrolowanych komputerów) Cytadel, a sam wirus wbudowany w programy wydające się bezpiecznymi. W momencie kiedy się zagnieździ to oprogramowanie do oszustw przejmuje kontrolę nad przeglądarką i uruchamia swoje własne szkodliwe systemowe procesy powodujące u swoich ofiar niekończące się przekierowania do różnych stron co spowalnia system operacyjny. Ten trojan oznacza wielkie niebezpieczeństwo dla prywatnych danych użytkowników zapisanych na komputerze, ponieważ dowiedziono, że może również służyć jako backdoor trojan czyli furtka do manipulacji komputerem z zewnątrz.

JAK USUNĄĆ TROJANA REVETON?

Aby usunąć trojana Reveton uruchom pełne skanowanie systemu za pomocą godnego zaufania programu przeciw złośliwemu oprogramowaniu jak FortectIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner. Jeśli nie możesz włączyć swojego oprogramowania antyszpiegowskiego to kieruj się następującymi krokami:

  1. Znajdź inną maszynę I użyj jej by pobrać FortectIntego lub inny godny zaufania program przeciw złośliwemu oprogramowaniu.
  2. Zaktualizuj ten program I umieść na napędzie USB lub zwykłej płycie CD.
  3. W międzyczasie uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym z obsługą wiersza poleceń i podłącz do niego swoją pamięć USB.
  4. Jeszcze raz uruchom ponownie swoją maszynę zainfekowaną Trojanem Reveton i uruchom pełne skanowanie systemu.
Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

Poradniki w innych językach