Skala niebezpieczeństwa:  
  (20/100)

Usuń Mazy Search (Poradnik usuwania wirusów) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Mazy Search to porywacz przeglądarki, który może być trudny do usunięcia ze względu na zmienione zasady Chrome

Mazy SearchMazy Search to potencjalnie niechciana aplikacja, która ustawia status przeglądarki na ''Zarządzane przez twoją organizację''

Mazy Search to narzędzie wyszukiwania, które jest zastosowane, gdy tylko zainstalowane zostanie rozszerzenie przeglądarki dla Google Chrome, Mozilla Firefox lub MS Edge. Chociaż takie aplikacje mogą zostać pobrane z wiarygodnych źródeł, takich jak Chrome Web Store, użytkownicy mogą zostać zmyleni tak, by zainstalować je przy wykorzystaniu podstępnego sposobu – poprzez wykorzystanie pakietowania oprogramowania lub przez powiadomienia o reklamach/aktualizacjach.

Po zainstalowaniu, Mazy Search zmienia profil przeglądarki internetowej na różne sposoby. Przykładowo, ustawa browser.mazysearch.com jako stronę startową i adres URL nowej karty, dołącza spersonalizowaną wyszukiwarkę, która kieruje wszystkie wyniki do Yahoo, a także kontroluje przeglądarkę wykorzystując funkcję „Managed by your organization” (Zarządzane przez twoją organizację). Ta ostatnia rzecz uniemożliwia użytkownikom usunięcie Mazy Search i przywrócenie ustawień domyślnych przeglądarki. Poza tym, ten porywacz przeglądarki wykorzystuje różne technologie śledzące do zbierania informacji o użytkownikach.

Nazwa Mazy Search, znany również jako MazySearch
Typ Porywacz przeglądarki, potencjalnie niechciany program
Dystrybucja  Oficjalne sklepy z aplikacjami, pakietowane oprogramowanie, podstępne reklamy na różnych stronach internetowych (np. fałszywe powiadomienia o aktualizacji Flash Player)
Objawy
 • Adres nowej karty i strona główna ustawione jako browser.mazysearch.com.
 • Wszystkie wyszukiwania przekierowują do Yahoo.
 • Wyszukiwania są wypełnione sponsorowanymi linkami i reklamami.
 • Przeglądarka mówi „Zarządzane przez twoją organizację”.
 • Zwiększona ogólna liczba reklam.
Zagrożenia Z powodu różnych reklam, użytkownicy mogą zainstalować na swoich komputerach dodatkowe potencjalnie niechciane programy. Co więcej, dostawca wyszukiwania śledzi też wiele różnych informacji o użytkownikach, co może prowadzić do zagrożenia prywatności.
Eliminacja Możesz zastosować aplikację anty-malware do eliminacji automatycznej lub postępować zgodnie z naszym przewodnikiem znajdującym się poniżej, w dolnej sekcji.
Optymalizacja  Aby zoptymalizować swój system i odwrócić szkody wyrządzone przez infekcję, przeskanuj swój komputer wykorzystując ReimageIntego.

Ogólnie rzecz biorąc, porywacze przeglądarki są jak dotąd najmniej niebezpiecznymi infekcjami komputera/przeglądarki, ponieważ zazwyczaj nie angażują się w intensywne modyfikacje plików systemowych komputera. Jednakże developerzy potencjalnie niechcianych programów takich jak Mazy Search stale opracowują nowe techniki, aby mieć pewność, że aplikacja pozostanie na komputerach użytkowników tak długo, jak to możliwe.

Kiedy wirus Mazy Search zostanie zainstalowany, automatycznie zmienia on ustawienia przeglądarki internetowej – zapewnia alternatywną wyszukiwarkę, którą użytkownicy wykorzystują podczas przeglądania stron internetowych. Wszystkie wyniki wyszukiwania zostają przekierowane do legalnego dostawcy, Yahoo. Potencjalnie niechciane programy często nie posiadają swoich własnych silników, więc wykorzystują te, których dostarczają tacy giganci branży jak Google czy Yahoo, chociaż wyniki wyszukiwania nie są uczciwe – często są przepełnione linkami sponsorowanymi i różnymi reklamami.

Kiedy użytkownicy przeglądają sieć korzystając z Mazy Search, najwyżej wyświetlane wyniki wyszukiwania to reklamy, które są często nie do odróżnienia dla niedoświadczonych użytkowników. W rezultacie, użytkownicy wchodzą na strony, na które normalnie by nie weszli, a twórcy porywaczy przeglądarki zyskują przychód z płatności za kliknięcia za tę praktykę. Innymi słowy, prezentują oni na samej górze fałszywe wyniki wyszukiwania, aby osiągnąć zyski z kliknięć użytkowników. To również sztucznie zwiększa widoczność określonych usług lub aplikacji, sztucznie podnosząc rankingi witryny.

Porwanie przeglądarki przez Mazy SearchMazy Search to porywacz przeglądarki, który występuje w formie rozszerzenia/dodatku

Aby zapewnić wyniki wyszukiwania bardziej odpowiednie dla użytkowników końcowych, Mazy Search śledzi aktywność online użytkowników, wykorzystując do tego pliki cookie, sygnały nawigacyjne i inne technologie. Następujące dane mogą być gromadzone automatycznie:

 • dane osobowe podawane dobrowolnie (adres e-mail, numer telefonu, imię i nazwisko, nazwa użytkownika/hasło),
 • adres IP,
 • informacje związane z przeglądarką (język, typ przeglądarki, znaczniki czasu, itp.),
 • zapytania w wyszukiwaniach,
 • kliknięte linki/reklamy,
 • odwiedzone strony,
 • zainstalowane aplikacje, itd.

Jak widać, śledzenie danych jest niesamowicie ważne dla takich porywaczy przeglądarki jak Mazy Search, ponieważ te informacje zazwyczaj wykorzystywane są do zwiększania zysków. Jednak w tym przypadku developer udostępnia te informacje swoim partnerom biznesowym, podmiotom stowarzyszonym i innym powiązanym źródłom:

Możemy udostępniać twoje dane naszym autoryzowanym dostawcom usług, którzy wykonują określone usługi w naszym imieniu. <..>

Jak opisano powyżej ''Informacje gromadzone przez strony trzecie i reklamy behawioralne'', zewnętrzni reklamodawcy i sieci reklamowe, platformy do zarządzania danymi i inne podmioty zewnętrzne mogą gromadzić informacje z Usług DefaultSearch i/lub my możemy dostarczać im informacje opisane powyżej w celu dostarczania trafnych reklam.

Poza rozległymi praktykami śledzenia i udostępniania danych, developerzy tego porywacza przeglądarki wykorzystują trik ''Zarządzane przez twoją organizację'', który jest stosowany, gdy tylko w przeglądarce zainstalowana zostanie wtyczka. W rezultacie użytkownicy, którzy chcą usunąć Mazy Search ze swoich komputerów, mogą nie być w stanie tego zrobić, ponieważ przeglądarka jest kontrolowana przez ten potencjalnie niechciany program.

''Zarządzane przez twoją organizację'' to powiadomienie, które użytkownicy mogą zobaczyć, gdy Mazy Search infiltruje ich przeglądarki internetowe, co wprowadza zmiany w zasadach Google Chrome. Aby zresetować ten status, należy wykonać szybką eliminację PUP. W tym celu możesz skorzystać z dolnej sekcji tego artykułu.

Na koniec zalecamy również przeskanowanie urządzenia za pomocą oprogramowania anty-malware, które wykryje nie tylko potencjalnie niechciane aplikacje, ale także malware. Jeśli stwierdzisz, że twój system został zainfekowany wieloma zagrożeniami, powinieneś także zresetować wszystkie przeglądarki internetowe i naprawić uszkodzenia systemu za pomocą narzędzi do naprawy, takich jak ReimageIntego.

Wirus Mazy Search zmienia zasady Chrome, ustawiając funkcję ''Zarządzane przez twoją organizację''

''Zarządzane przez twoją organizację'' to powiadomienie, które pojawia się w górnej części przeglądarki internetowej Google Chrome, by powiadomić użytkownika, że zasady Chrome są zarządzane przez organizację, w której pracujesz. Dzięki temu pracodawcy mogą ustawić specyficzne zasady tak, by Chrome funkcjonowało w preferowany sposób. Jednak to samo powiadomienie może pojawić się na domowych PC, komputerach Mac, Macbookach i innych urządzeniach.

Wirus Mazy Search to jedna z aplikacji firm zewnętrznych, która jest w stanie uzyskać kontrolę administratorską nad ustawieniami przeglądarki Chrome. Z tego względu ta wprowadzająca w błąd strona podmiotu zewnętrznego sama zapewnia sobie następujące możliwości:

 • może ustawić stronę główną, której użytkownik nie jest w stanie zmienić (setsbrowser.mazysearch.com),
 • kontroluje adresy internetowe na czarnych i białych listach,
 • przeprowadza wymuszone instalacje wymaganych przez przeglądarkę Chrome rozszerzeń poprzez zasady,
 • wyłącza tryb incognito w Chrome,
 • zapobiega eliminacji rozszerzeń powiązanych z Mazy Search,
 • włącza śledzące pliki cookies,
 • ukrywa wybrane sekcje ustawień Chrome, itp.

Chociaż ta pomoc w zarządzaniu zasadami jest przydatna dla użytkowników będących przedsiębiorcami, bo mogą ustawić ujednolicone funkcjonalności Chrome dla wszystkich pracowników, ''Zarządzane przez twoją organizację'' może przyprawiać użytkowników domowych o prawdziwy ból głowy, jeśli zasady zarządzania są ustalane przez natrętne aplikacje zewnętrznych firm, takie jak wirus Mazy Search.

Zasady Chrome od Mazy SearchMazy Search przejmuje kontrolę nad ustawieniami Chrome, by zapobiec usunięciu

Na szczęście, zespół Chrome zapewnił użytkownikom kompleksowy poradnik jak wyłączyć ustawienia ''Zarządzane przez twoją organizację'', które uniemożliwiają im usunięcie Mazy Search:

 • Pobierz Chrome Policy Remover.
 • Włącz instalator i kliknij przycisk Zachowaj, jeśli pojawi się wyskakujące okienko mówiące, że plik może uszkodzić twój komputer.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik i wybierz Uruchom jako administrator.
 • Kliknij Tak, by potwierdzić proces.
 • Jeśli pojawi się wiadomość informująca, że system Windows chronił twój komputer, kliknij na Więcej informacji i wybierz Uruchom mimo tego.
 • Następnie uruchom skan z wykorzystaniem profesjonalnego narzędzia anty-malware.
 • Na koniec sprawdź Chrome pod kątem niechcianych rozszerzeń, wyszukiwarek i stron przekierowujących. Wyłącz je wszystkie.
 • Jeśli niechciane witryny wyszukiwania nie znikną, konieczne może okazać się zresetowanie ustawień przeglądarki internetowej.

Sposoby na łatwe uniknięcie instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji

Jak wspomniano wcześniej, potencjalnie niechciane programy często są dystrybuowane z wykorzystaniem podstępnych sposobów, z których najważniejszym jest pakietowanie oprogramowania. Metoda pakietowania jest wykorzystywana do zarabiania na metodzie płatność-za-instalację , co zwiększa zyski za każdą instalację dokonaną przez użytkowników. Ponieważ większość potencjalnie niechcianych programów to niepożądane aplikacje, których użytkownicy nie zainstalowaliby celowo, pakietowanie programów staje się doskonałym wyborem przy ich dystrybucji.

Polityka prywatności Mazy SearchMazy Search wyjaśnia, że gromadzonych jest wiele informacji o użytkownikach z wykorzystaniem takich technologii śledzenia jak pliki cookie i sygnały nawigacyjne

Dość często użytkownicy przechodzą na strony firm zewnętrznych, by pobrać aplikacje za darmo. Jednak większość aplikacji nie jest darmowa (chyba, że są one open-source) i wykorzystywany jest pewien rodzaj monetyzacji. W większości przypadków, te programy są złej jakości i często nawet nie dostarczają tego, co było obiecane. Zamiast tego, użytkownicy otrzymują aplikację, która bombarduje ich przeglądarki natrętnymi reklamami lub przekierowuje ich na strony, które są mniej niż bezpieczne.

Aby uniknąć stania się ofiarą pakietowania oprogramowania, eksperci ds. bezpieczeństwa z lesvirus.fr doradzają co następuje :

 • Skorzystaj z renomowanego oprogramowania anty-malware, które ostrzeże cię przed PUP, zanim je zainstalujesz.
 • Jeśli to możliwe, zawsze wybieraj oficjalne źródła swoich aplikacji i ich aktualizacji.
 • Przed pobraniem upewnij się, że klikasz na właściwy przycisk, ponieważ wiele przycisków ''Download'' to tylko reklamy, które mogą przekierowywać na złośliwe strony.
 • Przed instalacją upewnij się, że aplikacja udostępnia Warunki świadczenia usług oraz Politykę prywatności.
 • Po wyświetleniu powiadomienia zawsze wybieraj Zaawansowane/Niestandardowe ustawienia, zamiast Zalecanych.
 • Usuń wszystkie zaznaczenia obok rozszerzeń przeglądarki, odtwarzaczy multimedialnych, programów do aktualizacji sterowników, optymalizatorów systemu i podobnych programów bloatware .
 • Pozbądź się porywacza MazySearch

Wszystko, co musisz zrobić, aby usunąć Mazy Search z twojej przeglądarki internetowej, to kliknąć prawym przyciskiem myszy na rozszerzenie i wybrać ''Usuń z Chrome'' lub innej przeglądarki, której używasz. Alternatywnie, możesz też odwiedzić panel ustawienia Google Chrome. Jednak ze względu na to, że aplikacja wykorzystuje status ''Zarządzane przez twoją organizację'', wyeliminowanie PUP w konwencjonalny sposób może nie być możliwe.

W takim przypadku zalecamy zresetowanie wszystkich zainstalowanych przeglądarek, by całkowicie usunąć Mazy Search. Na twoim urządzeniu mogą być również zainstalowane inne niechciane aplikacje lub malware. Na wszelki wypadek powinieneś więc wykonać pełen skan systemu z wykorzystaniem renomowanej aplikacji. W ten sposób możesz szybko wyeliminować wszystkie niechciane komponenty i pozostałości plików. Niemniej jednak, poniżej zapewniamy także manualny poradnik usuwania programu, jeżeli zdecydujesz się pozbyć niechcianych aplikacji bez instalowania dodatkowego oprogramowania na swoim komputerze.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Mazy Search:

Usuń Mazy Search z rodziny systemu Windows

Aby pobyć się ręcznie potencjalnie niechcianych programów ze swojego komputera z systemem Windows, uważnie wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Mazy Search oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Mazy Search lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Mazy Search ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Mazy Search z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMazy Search czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Mazy Search z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Mazy Search oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Mazy Search. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Mazy Search z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Mazy Search powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Mazy Search z Mozilla Firefox (FF)

Jeśli nie możesz usunąć rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox, powinieneś po prostu zresetować przeglądarkę w następujący sposób:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Mazy Search oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Mazy Search. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Mazy Search z Google Chrome

Jeśli po odinstalowaniu niechcianych programów w dalszym ciągu widzisz reklamy, wykonaj te kroki, by zresetować Google Chrome.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Mazy Search oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Mazy Search. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Mazy Search z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Mazy Search i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Mazy Search to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Mazy Search. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-mazy-search.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Mazy Search