Skala niebezpieczeństwa:  
  (19/100)

Usuń Burst Search (Poradnik prostego usuwania) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Burst Search to niezwykle uciążliwy porywacz przeglądarki, który renderuje funkcję ''Zarządzane przez twoją organizację'', by zapobiec usunięciu

Porywacz przeglądarki Burst Search

Burst Search to narzędzie wyszukiwania dostępne w Chrome Web Store . Jest promowane jako przydatne narzędzie, które zapewnia filtrowane wyniki wyszukiwania i pozwala na szybki dostęp do lokalnej prognozy pogody. Jednak przed zainstalowaniem go, zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z sekcją komentarzy, ponieważ są tam setki zgłoszeń użytkowników, którzy twierdzą, że usunięcie Burst Search nie jest możliwe.

W rzeczywistości Burst Search to agresywny porywacz przeglądarki, który ustawia siebie jako stronę startową i dostawcę wyszukiwania w przeglądarce Google Chrome. Chociaż nie wygląda to niebezpiecznie, to wątpliwe wyszukiwanie jest powiązane z różnymi podmiotami zewnętrznymi, które chcą promować swoje produkty i usługi. Nie są jednak kontrolowane i mogą wyświetlać dowolne treści. Właśnie dlatego zalecane jest natychmiastowe usunięcie tego porywacza.

Powód, dla którego ludzie nie mogą odinstalować Burst Search, jest powiązany z ustawieniami ''Zarządzane przez twoją organizację''. Jest to wiarygodne ustawienie Chrome wykorzystywane przez administratorów firm do kontrolowania korzystania z przeglądarki internetowej przez pracowników. Niestety, niektóre strony wyszukiwania podmiotów zewnętrznych nadużywają tego ustawienia, by zapewnić sobie trwałość i uniknąć łatwego usunięcia. Jeśli utknąłeś z porywaczem przeglądarki i nie możesz go usunąć, ponieważ umieścił cię w organizacji, postaramy się pomóc ci wyłączyć tę funkcję i wykorzenić wirusa z twojej przeglądarki internetowej.

Nazwa Burst Search
Klasyfikacja Porywacz przeglądarki / Potencjalnie niechciany program (PUP)
Powiązana witryna burstsearch.com jest główną stroną, którą promuje ten porywacz
Dystrybucja Chociaż rozszerzenie może być pobrane za darmo z Chrome Web Store, większość jego pobrań to pobrania pośrednie. Zazwyczaj jest ono instalowane w pakiecie z oprogramowaniem freeware
Objawy Jeśli użytkownik przypadkowo zainstaluje to rozszerzenie, natychmiast zauważa następujące symptomy:
– zmienione strona startowa, wyszukiwarka i URL nowej karty (promowane Burst Search i burstsearch.com)
– dostarczanie sponsorowanych wyników wyszukiwania
– treści reklamowe umieszczane na losowych stronach internetowych
– przeglądarka losowo przekierowuje na podejrzane strony
– powiadomienie „Zarządzane przez twoją organizację” pojawia się w przeglądarce internetowej
– nie można zmienić ustawień przeglądarki
– przeglądarka internetowa działa wolniej niż wcześniej
Podobne wirusy

Ten porywacz należy do grupy stron wyszukiwania, które nadużywają ustawień Chrome, by uniemożliwić usunięcie ich samych. Jest podobny do BundloreOptimumSearchCapitaSearchMazy search i innych.

Usuwanie Malware może zostać usunięte za pomocą profesjonalnego narzędzia anty-malware. Jednak przeglądarka wymaga dodatkowej konserwacji, dlatego najlepiej przeprowadzić skan za pomocą automatycznego programu anty-malware, a następnie zresetować domyślne ustawienia Chrome (poniżej przedstawimy przewodnik usuwania).
Naprawa Malware takie jak porywacze przeglądarki czy adware pozostawia wiele wpisów w Rejestrze i innych powiązanych plików. Dlatego po usunięciu malware wykonaj skan za pomocą ReimageIntego, by naprawić problemy systemowe, które mogło ono spowodować.

Porywacze przeglądarki są zazwyczaj niedoceniane i nie są uważane za poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Jednak kiedy ludzie instalują aplikacje takie jak rozszerzenie Burst Search, zapewniają sobie one trwałość poprzez włączenie ustawień ''Zarządzane przez twoją organizację'', zapobiegając usunięciu ich zarówno ręcznie, jak i automatycznie.

W konsekwencji użytkownicy nie mogą korzystać z innego wyszukiwania niż Burst Search. Chociaż po wstępnej inspekcji wygląda ono na losowe wyszukiwanie, jest ono zasadniczo wykorzystywane do celów reklamowych. Wyniki wyszukiwania są wstępnie zdefiniowane, więc otrzymasz listę linków i reklam przekierowujących do stron stowarzyszonych. Pamiętaj, że treści stron trzecich nie są kontrolowane przez usługodawcę, więc odwiedzasz je na własne ryzyko.

Oprócz dostarczania potencjalnie niebezpiecznych treści, porywacz Burst Search narusza też prywatność użytkowników. Rozszerzenie siłą instaluje się w przeglądarce Chrome i umieszcza w niej śledzące pliki cookie, które mają na celu gromadzenie następujących informacji:

 • zapytania przy wyszukiwaniu,
 • adresy URL odwiedzanych stron,
 • adresy IP,
 • geolokalizacja,
 • dane techniczne przeglądarki, itp.

Jednak wirus Burst Search może także gromadzić pewne dane osobowe, włączając w to nazwisko, adres e-mail, adres zamieszkania, numer telefonu, itp., jeżeli użytkownik wprowadzi takie dane w trakcie korzystania z usługi. Wspomniane dane osobowe mogą także zostać zebrane podczas przekierowania na strony z phishingiem lub scamem, które zawierają fałszywe twierdzenia o rzekomym rozdawaniu nagród.

Mając to na uwadze, najważniejszą rzeczą jest usunięcie wirusa Burst Search z przeglądarki internetowej. W innym przypadku może on zasiać prawdziwe spustoszenie w trakcie twoich sesji przeglądania sieci. Nieprzerwany napływ reklam i ciągłe przekierowania do witryn stron trzecich uniemożliwiają normalne przeglądanie sieci i stwarzają wysokie ryzyko infekcji malware.

Zazwyczaj porywaczy przeglądarki internetowej można wyeliminować zarówno ręcznie, jak i automatycznie. Jednakże usuwanie Burst Search to ciężki proces, który można przeprowadzić z pomocą profesjonalnego narzędzia anty-malware. Poza tym zaleca się przywrócenie komputera do stanu sprzed infekcji, wykorzystując do tego celu optymalizator ReimageIntego.

Wirus Burst SearchBurst Search wypacza ustawienia Chrome, by wyświetlać sponsorowaną zawartość i zarabiać na marketingu afiliacyjnym

Nie ignoruj obecności procesu search-burst.exe

Burst Search udaje stronę wyszukiwania, która nie jest złośliwa. Jednak ludzie powinni być niezwykle ostrożni, ponieważ może on ulokować się w Chrome i spowodować wiele trudności w trakcie jego usuwania.

Zanim ten porywacz przeglądarki ujawni swoją obecność, może rozpocząć potencjalnie niebezpieczny proces w Menedżerze zadań. Ten proces zazwyczaj oznaczany jest jako burst-search.exe. Może on poważnie obciążać procesor i znacznie spowolnić działanie przeglądarki internetowej.

Jego głównym celem jest wprowadzenie rozszerzenia do Chrome i zapewnienie jego nieograniczonego działania. Profesjonalny program antywirusowy może rozpoznać malware jako potencjalnie niebezpieczne i wygenerować wyskakujące okno z ostrzeżeniem, że wykryto wirus-burst.exe. W takim przypadku ustaw narzędzie antywirusowe tak, by natychmiast usunęło wirusa Burst Search.

Przed dezinstalacją Burst Search funkcja ''Zarządzane przez twoją organizację'' musi zostać wyłączona

Zarządzane przez twoją organizację

Sekcja recenzji w Chrome Web Store pod Burst Search zawiera wiele opinii użytkowników , w których dzielą się oni wyjątkowo negatywnymi doświadczeniami związanymi z tym wyszukiwaniem. Większość z nich twierdzi:

TO ROZSZERZENIE JEST WIRUSEM. WŁĄCZYŁO MNIE DO ORGANIZACJI, KTÓREJ NIE BYŁEM ŚWIADOMY. PROSZĘ, POZBĄDŹCIE SIĘ STĄD TEGO ROZSZERZENIA ZGODNIE Z PROŚBĄ WIELU INNYCH OSÓB!!!

To najprawdopodobniej trojan. Nie da się go odinstalować z wyjątkiem czyszczenia do ustawień fabrycznych.

Nie da się odinstalować tego programu. Nie można usunąć go poprzez Chrome. Jeśli spróbujesz odinstalować rozszerzenie ręcznie lub całkowicie odinstalować Chrome, ono po prostu samo zainstaluje się ponownie.

Powodem, dla którego nie można usunąć Burst Search normalnie, jest włączona funkcja ''Zarządzane przez twoją organizację''. To polityka wydana wraz z wersją Chrome 73, która pomaga administratorom przedsiębiorstw ustawić określone ustawienia przeglądarki internetowej i pozwala im mieć kontrolę nad aktywnością związaną z przeglądaniem. Jeśli widzisz to powiadomienie w Chrome, ale nie należysz do żadnej organizacji, oznacza to, że zostało zainstalowane malware i zainicjowało niechciane zmiany w przeglądarce.
Niestety usunięcie wirusa Burst Search z Chrome nie będzie możliwe dopóki wspomniana funkcja nie zostanie wyłączona. Jedną z opcji będzie usunięcie wirusa za pomocą narzędzia anty-malware, a następnie przywrócenie Chrome do ustawień fabrycznych. Jednak jeśli nie chcesz stracić wszystkich ustawień, możesz spróbować usunąć zawartość z folderu Chrome zgodnie z poniższymi wyjaśnieniami:

 • Naciśnij klawisz Windows + R, wpisz regedit i naciśnij Enter, aby otworzyć Edytor rejestru.
 • Przejdź kolejno do następujących lokalizacji:

\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Google
\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Google\Chrome
\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Chromium
\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome

 • Usuń wszystkie wpisy oznaczone cyfrą 1.
 • Poszukaj pliku o nazwie ExtensionInstallForceList w katalogu \HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome. Usuń wszystkie pliki oznaczone cyfrą 1.
 • Spróbuj usunąć rozszerzenie Burst Search z Chrome lub zresetuj ustawienia tej przeglądarki.
 • Przeskanuj komputer narzędziem do naprawy ReimageIntego

Usuwanie Burst Search

Porywacze przeglądarki mogą zostać zainstalowane podczas instalacji freeware

Mimo że rozszerzenia firm zewnętrznych (większość z nich) można znaleźć w Chrome Web Store, Google Play Store i w innych legalnych źródłach, ich głównym źródłem pobierania w dalszym ciągu są pakiety freeware. By zwiększyć liczbę użytkowników, developerzy dołączają rozszerzenia i inne PUP do konfiguracji instalacji freeware i rozpowszechniają je jako wstępnie zaznaczone elementy.

Dlatego bardzo ważne jest monitorowanie instalacji darmowych aplikacji. Nie spiesz się z pobieraniem powtarzając klikanie przycisku Dalej, ponieważ nieumyślnie wyrazisz zgodę na instalację całego pakietu. Zamiast tego wybierz technikę instalacji Zaawansowanej i uważnie monitoruj proces.

Poszukaj okienek wyboru, które zawierają szare znaczniki wyboru lub wstępnie zaznaczone elementy. Usuń zaznaczenia, by odmówić instalacji zanim klikniesz na przycisk Dalej. Poza tym upewnij się, że w trakcie instalacji freeware twoje narzędzie antywirusowe jest aktywne, ponieważ może ono rozpoznać i poddać kwarantannie podejrzane wpisy.

Automatyczne i manualne opcje usuwania Burst Search

Malware Burst Search nie jest rozszerzeniem, któremu powinno dawać się jakąkolwiek szansę. To natrętny porywacz przeglądarki, który może zasiać prawdziwe spustoszenie podczas przeszukiwania sieci. Poza tym stwarza on ryzyko narażenia na potencjalnie niebezpieczne witryny za pośrednictwem serwerów burstsearch.com.

Rozszerzenie Burst Search

Aby zatrzymać natrętne przekierowania Burst Search, powinieneś w pierwszej kolejności wyłączyć funkcję ''Zarządzane przez twoją organizację''. Powyżej wyjaśniliśmy już, jak to zrobić. Następnie zalecamy przeskanowanie komputera za pomocą solidnego narzędzia anty-malware, by upewnić się, że wszystkie niechciane programy zostały pomyślnie usunięte.

Alternatywnie, możesz spróbować pozbyć się wirusa Burst Search ręcznie. W tym celu powinieneś wyłączyć wspomnianą funkcję Chrome, usunąć malware z folderu Aplikacje, a następnie usunąć niechciane rozszerzenie z Chrome. Jeśli nie robiłeś tego wcześniej, możesz wykorzystać poniższy przewodnik.

Wskazówka: eksperci z NoVirus.uk zalecają przywrócenie wydajności komputera. Przepełnione rejestry i inne foldery systemowe mogą w końcu spowodować spowolnienia, więc zalecamy regularne korzystanie z ReimageIntego.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Burst Search:

Usuń Burst Search z rodziny systemu Windows

Poniższy przewodnik pomaga użytkownikom pozbyć się potencjalnie niechcianych programów z systemu Windows.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Burst Search oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Burst Search lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Burst Search ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Burst Search z systemu Mac OS X

System macOS także może zostać dotknięty porywaczami przeglądarki. Jeśli widzisz burstsearch.com jako domyślną stronę startową, nie zwlekaj z naprawieniem swojego komputera.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimBurst Search czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Burst Search z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Burst Search oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Burst Search. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Burst Search z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Burst Search powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Burst Search z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Burst Search oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Burst Search. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Burst Search z Google Chrome

Ten porywacz przeglądarki został opracowany tak, by atakować przeglądarkę Google Chrome. Zmienia on ustawienia domyślne i włącza ustawienia organizacyjne, by zapobiec jego usunięciu. Niemniej jednak możesz przywrócić ustawienia w następujący sposób:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Burst Search oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Burst Search. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Burst Search z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Burst Search i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Burst Search to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Burst Search. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-burst-search.html
Poradniki w innych językach