Skala niebezpieczeństwa:  
  (42/100)

Interpol virus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Malware
12

Wirus Interpol jest najnowszym zagrożeniem z grupy wirusów Ukash, które blokują komputer z powodu wymyślonych pogwałceń prawa i żądają od ofiary opłacenia grzywny poprzez systemy prepaid Ukash lub Paysafecard. Ten wirus Ukash działa pod nazwa Interpol Department of Cybercrime (ang. Wydział przestępstw elektronicznych Interpolu) i atakuje głównie Europejskie i Północnoamerykańskie kraje. Bądź świadom, że jego komunikat mówiący zwykle, że “Twoje IP zostało zablokowane z powodu co najmniej jednej z przyczyn wymienionych poniżej” jest kompletnie fałszywy i NIE WOLNO Ci zapłacić żądanej grzywny, lecz zamiast tego powinieneś usunąć wirusa Interpol, by naprawić swój komputer. To prawda, usunięcie tego ransomware (ang. ransom – okup) jest szczególnie utrudnione przez fakt że system jest zablokowany. Jednakże jeśli posiadasz pewną wiedze na temat budowy swojego systemu, lub znasz kogoś, kto ją ma, łatwo możesz pozbyć się wirusa Interpol.

JAK MOGĘ ZARAZIĆ SIĘ WIRUSEM INTERPOL?

Tak samo, jak w przypadku innych wirusów z grupy Ukash, Interpol rozprzestrzenia się poprzez spam e-mailowy z zakażonymi załącznikami. Oczywiście możesz złapać go także poprzez fałszywe aktualizacje oprogramowania, freeware lub inne pliki z zaszytym w środku trojanem. Gdy tylko dostanie się do systemu, blokuje go byś nie mógł nic z tym zrobić. Należy tu dodać, ze monit, który zostaje wyświetlony na ekranie wygląda naprawdę nieprofesjonalnie, z powodu zawierania błędów gramatycznych i składniowych. Jednakże istnieje pewna szansa, ze ogłupi on wstrząśniętego użytkownika, który nagle orientuje się że jego komputer jest niezdatny do działania, na tyle, by uwierzył on, że jest to dzieło aparatu ścigania, takiego jak Wydział do spraw cyberprzestępstw Interpolu.
Miej na uwadze, że Wydział do spraw Cyberprzestępczości Interpolu lub jakakolwiek inna oficjalna instytucja nigdy nie nakłada grzywien w taki sposób, nie blokują komputera i nie żądają zapłaty poprzez Ukash. Jeżeli jednak został Ci wyświetlony taki komunikat, podąż za wskazówkami umieszczonymi poniżej, by pozbyć się wirusa Interpol.

JAK MOGĘ POZBYĆ SIĘ WIRUSA INTERPOL?

Jeżeli i Ty zostałeś zaatakowany przez wirusa Interpol, kieruj się poniższymi krokami, które pomogą Ci wyeliminować to zagrożenie z Twojego komputera:

 1. Uruchom swój komputer ponownie w “trybie awaryjnym z obsługą sieci”, poprzez wciśnięcie klawisza F8 podczas uruchamiania;
 2. Uruchom polecenie MSConfig, poprzez wpisanie jego nazwy w pole “Uruchom” w Menu Start i wyłącz wszelkie wystąpienia wpisu rundll32 w autostarcie, które włączają jakikolwiek program z katalogu Dane aplikacji;
 3. Uruchom komputer ponownie jeszcze raz;
 4. Przeskanuj system za pomocą SpyHunter lub innego programu anty-spyware’owego, by usunąć zakażone pliki z systemu.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Interpol virus zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Interpol virus. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Interpol virus snapshot
Interpol virus snapshot

Interpol virus ręczne usunięcie:

Zabij procesy:
[random].exe

O autorze

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-interpol-virus.html

Poradniki w innych językach


 • tygrysiu82

  Witam pisze bo sam ostatnio wlaczylem z tym wirusem i mam prosty sposob na wywalenie go znaszego komputera a mainowicie ja zrobilem tak ze utworzylem nowe konto z uprawieniami administartora po czym usunelem konto dotychczasowego uzytkownika po tej operacji wszystko dzialalo jak przed atakiem.

 • pak

  @tygrysiu82

  Rewelacja – może jest to rozwiązanie skuteczne dla osoby, która używa komputera wyłacznie do grania. Normalny uzytkownik ma przeważnie na swoim koncie uzytkownika jakieś zapisane dane, choćby w bibliotece dokumentów, a 99% użytkowników komputerów z windows ma cały pulpit zawalony materiałem, którego Twoje reozwiązanie problemu skutecznie ich pozbawi. Postępowanie wg Twojej metody nie rózni się niczym od działania wirusa – do danych, do których dostęp jest konieczny – po zastosowaniu metody skasuj konto – dostępu juz wszak nie będzie.

  Ergo: rozwiązanie to nie usuwa problemu, generuje za to kilka nowych.

 • MARCIN SACHARCZUK

  ja mam jeszcze prostrzy sposób nasiskam start – wchodze w meni potem programy w autostart kasuje bo tam jest to cholerswo i problem z głowy trwa to 5 sekund i po sprawie

 • maciek

  Mam jeszcze prostszy sposób bez dużej ingerencji w system , wchodzimy na tryb awaryjny F8 dalej start->akcesoria-> narzedzia systemowe-> przywracanie systemu ustawic na date najlepiej sprzed miesiaca uruchomic komputer i po problenie potem w razie potrzeby przeskanowac Spyhunter -em lub darmowym Anvi Smart Defender

 • Krokodyl

  Intrerpol juz ulepszony
  Tryb awaryjny nie dziala!
  Spyhunter tez nie daje rady!!
  Malwarebytes za darmo i pomaga

 • ali24

  Proszę o pomoc. Mam to samo z moim komputerem.

 • dar

  @Krokodyl
  jak pomaga …wystarczy przeskanować????

 • chris_boy

  z obsługą sieci nie działa ,a niby w jaki sposób mam sie dostać choćby do menu start zeby usunąć ten plik z autostartu?mam jedyną opcje żeby dostac sie do windowsa uruchamiająć system awaryjny z wierszem polecenia i tam moge wejść do menadźera zadań

 • Tj

  Udało mi się naprawić przez zmianę daty systemu ale było gorąco…

 • Mariusz

  Jak to cholerstwo usunąć – jestem laikiem w tych sprawach. Proszę o podpowiedz

 • toki

  niestety teraz juz mi komp w ogoleni che się włączyć.Probowałem jak ktoś radził alenajpierw był biały ekran teraz nie włancza się wogółe/. Poraszka

 • kris

  jak rozwalicie system to wszystko dziala okej

 • Margola

  Polecam przywrócić system z wcześniejszej daty. Jak ma się zablokowany dostęp do sieci w trybie awaryjnym i ma się taki złomiasty system jak ja to tylko to da radę .

 • invisible

  Znalazłam tą nazwę „rundll32” w procesach w menedżerze zadań, więc zakończyłam ten proces. Czy to wystarczy?

 • adam

  a jak nie mogę wejść w tryb awaryjny ani jeden ani drugi ?? jak moge to usunąć ?

 • Spinuś

  Pomocy uchamianie awaryjne nie działa
  usuwanie tego pliku z autostartu nie działa (znów się sam tworzy)
  usuwanie pliku który tworzy ten plik w autostarcie też nie działa
  Rozmyślam nad poproszenie wujka o ponowne zainstalowanie windowsa ale plików szkoda mam 16gigowego pena a i tak się nie zmieszczo naj rzeczy.

 • pawel

  Mi pomógł prosty zabieg. Otórz wyłaczylem komputer po prostu przyciskiem, póżniej zalączylem ponownie, w miedzyczasie odłaczylem kabel z internetu i zanim wszystko sie zaladowało i zanim komunikat o interpolu znow sie pojawil wlaczylem skanowanie eset-em. podczas skanowania ekran z komunikatem o grzywnie juz sie nie wyswietlil . Eset znalazl tego wirusa i usunął

 • Spinuś

  Anti-Malware polecam

 • Arcy

  To wszystko OK, pod warunkiem, że nie macie tego co ja:
  Uruchamianie w trybie awaryjnym nie dochodzi do skutku bo w momencie logowania do tego tryby restartuje komputer. Oczywiście w normalnym trybie wszystko co widać to ekran z Komorowskim. … no i kto teraz będzie taki zaradny?

 • Sprytny

  Inny sposób. Wciskamy ctrl+alt+delete i system zaczyna się zamykać, po chwili ukazuje się okno z opcją ( na chwile) anuluj i wtedy ją zatwierdzamy. Po tej operacji mamy dostęp do systemu. Usuwamy program z autostartu, skanujemy program np. malwarebytes i dla pewności antywirusem. Sprawa załatwiona.

 • Podszywka

  Pobieram spyhountera i malware i zobaczymy co wyjdzie