Skala niebezpieczeństwa:  
  (42/100)

Usuń wirusa Interpol

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Malware

Wirus Interpol jest najnowszym zagrożeniem z grupy wirusów Ukash, które blokują komputer z powodu wymyślonych pogwałceń prawa i żądają od ofiary opłacenia grzywny poprzez systemy prepaid Ukash lub Paysafecard. Ten wirus Ukash działa pod nazwa Interpol Department of Cybercrime (ang. Wydział przestępstw elektronicznych Interpolu) i atakuje głównie Europejskie i Północnoamerykańskie kraje. Bądź świadom, że jego komunikat mówiący zwykle, że “Twoje IP zostało zablokowane z powodu co najmniej jednej z przyczyn wymienionych poniżej” jest kompletnie fałszywy i NIE WOLNO Ci zapłacić żądanej grzywny, lecz zamiast tego powinieneś usunąć wirusa Interpol, by naprawić swój komputer. To prawda, usunięcie tego ransomware (ang. ransom – okup) jest szczególnie utrudnione przez fakt że system jest zablokowany. Jednakże jeśli posiadasz pewną wiedze na temat budowy swojego systemu, lub znasz kogoś, kto ją ma, łatwo możesz pozbyć się wirusa Interpol.

JAK MOGĘ ZARAZIĆ SIĘ WIRUSEM INTERPOL?

Tak samo, jak w przypadku innych wirusów z grupy Ukash, Interpol rozprzestrzenia się poprzez spam e-mailowy z zakażonymi załącznikami. Oczywiście możesz złapać go także poprzez fałszywe aktualizacje oprogramowania, freeware lub inne pliki z zaszytym w środku trojanem. Gdy tylko dostanie się do systemu, blokuje go byś nie mógł nic z tym zrobić. Należy tu dodać, ze monit, który zostaje wyświetlony na ekranie wygląda naprawdę nieprofesjonalnie, z powodu zawierania błędów gramatycznych i składniowych. Jednakże istnieje pewna szansa, ze ogłupi on wstrząśniętego użytkownika, który nagle orientuje się że jego komputer jest niezdatny do działania, na tyle, by uwierzył on, że jest to dzieło aparatu ścigania, takiego jak Wydział do spraw cyberprzestępstw Interpolu.
Miej na uwadze, że Wydział do spraw Cyberprzestępczości Interpolu lub jakakolwiek inna oficjalna instytucja nigdy nie nakłada grzywien w taki sposób, nie blokują komputera i nie żądają zapłaty poprzez Ukash. Jeżeli jednak został Ci wyświetlony taki komunikat, podąż za wskazówkami umieszczonymi poniżej, by pozbyć się wirusa Interpol.

JAK MOGĘ POZBYĆ SIĘ WIRUSA INTERPOL?

Jeżeli i Ty zostałeś zaatakowany przez wirusa Interpol, kieruj się poniższymi krokami, które pomogą Ci wyeliminować to zagrożenie z Twojego komputera:

 1. Uruchom swój komputer ponownie w “trybie awaryjnym z obsługą sieci”, poprzez wciśnięcie klawisza F8 podczas uruchamiania;
 2. Uruchom polecenie MSConfig, poprzez wpisanie jego nazwy w pole “Uruchom” w Menu Start i wyłącz wszelkie wystąpienia wpisu rundll32 w autostarcie, które włączają jakikolwiek program z katalogu Dane aplikacji;
 3. Uruchom komputer ponownie jeszcze raz;
 4. Przeskanuj system za pomocą SpyHunter 5 lub innego programu anty-spyware’owego, by usunąć zakażone pliki z systemu.
Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Interpol virus snapshot
Interpol virus snapshot

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-interpol-virus.html
Poradniki w innych językach

 1. tygrysiu82 pisze:
  18 listopada, 2012 at 1:40 pm

  Witam pisze bo sam ostatnio wlaczylem z tym wirusem i mam prosty sposob na wywalenie go znaszego komputera a mainowicie ja zrobilem tak ze utworzylem nowe konto z uprawieniami administartora po czym usunelem konto dotychczasowego uzytkownika po tej operacji wszystko dzialalo jak przed atakiem.

 2. pak pisze:
  29 sierpnia, 2013 at 10:19 am

  @tygrysiu82

  Rewelacja – może jest to rozwiązanie skuteczne dla osoby, która używa komputera wyłacznie do grania. Normalny uzytkownik ma przeważnie na swoim koncie uzytkownika jakieś zapisane dane, choćby w bibliotece dokumentów, a 99% użytkowników komputerów z windows ma cały pulpit zawalony materiałem, którego Twoje reozwiązanie problemu skutecznie ich pozbawi. Postępowanie wg Twojej metody nie rózni się niczym od działania wirusa – do danych, do których dostęp jest konieczny – po zastosowaniu metody skasuj konto – dostępu juz wszak nie będzie.

  Ergo: rozwiązanie to nie usuwa problemu, generuje za to kilka nowych.

 3. MARCIN SACHARCZUK pisze:
  7 września, 2013 at 4:43 pm

  ja mam jeszcze prostrzy sposób nasiskam start – wchodze w meni potem programy w autostart kasuje bo tam jest to cholerswo i problem z głowy trwa to 5 sekund i po sprawie

 4. maciek pisze:
  16 września, 2013 at 8:31 pm

  Mam jeszcze prostszy sposób bez dużej ingerencji w system , wchodzimy na tryb awaryjny F8 dalej start->akcesoria-> narzedzia systemowe-> przywracanie systemu ustawic na date najlepiej sprzed miesiaca uruchomic komputer i po problenie potem w razie potrzeby przeskanowac Spyhunter -em lub darmowym Anvi Smart Defender

 5. Krokodyl pisze:
  24 września, 2013 at 5:26 pm

  Intrerpol juz ulepszony
  Tryb awaryjny nie dziala!
  Spyhunter tez nie daje rady!!
  Malwarebytes za darmo i pomaga

 6. ali24 pisze:
  7 października, 2013 at 9:53 am

  Proszę o pomoc. Mam to samo z moim komputerem.

 7. dar pisze:
  2 listopada, 2013 at 1:10 pm

  @Krokodyl
  jak pomaga …wystarczy przeskanować????

 8. chris_boy pisze:
  3 listopada, 2013 at 12:00 pm

  z obsługą sieci nie działa ,a niby w jaki sposób mam sie dostać choćby do menu start zeby usunąć ten plik z autostartu?mam jedyną opcje żeby dostac sie do windowsa uruchamiająć system awaryjny z wierszem polecenia i tam moge wejść do menadźera zadań

 9. Tj pisze:
  4 listopada, 2013 at 10:32 am

  Udało mi się naprawić przez zmianę daty systemu ale było gorąco…

 10. Mariusz pisze:
  13 listopada, 2013 at 6:25 pm

  Jak to cholerstwo usunąć – jestem laikiem w tych sprawach. Proszę o podpowiedz

 11. toki pisze:
  18 listopada, 2013 at 4:05 am

  niestety teraz juz mi komp w ogoleni che się włączyć.Probowałem jak ktoś radził alenajpierw był biały ekran teraz nie włancza się wogółe/. Poraszka

 12. kris pisze:
  22 listopada, 2013 at 3:21 am

  jak rozwalicie system to wszystko dziala okej

 13. Margola pisze:
  24 listopada, 2013 at 3:47 pm

  Polecam przywrócić system z wcześniejszej daty. Jak ma się zablokowany dostęp do sieci w trybie awaryjnym i ma się taki złomiasty system jak ja to tylko to da radę .

 14. invisible pisze:
  25 listopada, 2013 at 4:28 pm

  Znalazłam tą nazwę „rundll32” w procesach w menedżerze zadań, więc zakończyłam ten proces. Czy to wystarczy?

 15. adam pisze:
  6 stycznia, 2014 at 2:01 pm

  a jak nie mogę wejść w tryb awaryjny ani jeden ani drugi ?? jak moge to usunąć ?

 16. Spinuś pisze:
  7 stycznia, 2014 at 2:56 pm

  Pomocy uchamianie awaryjne nie działa
  usuwanie tego pliku z autostartu nie działa (znów się sam tworzy)
  usuwanie pliku który tworzy ten plik w autostarcie też nie działa
  Rozmyślam nad poproszenie wujka o ponowne zainstalowanie windowsa ale plików szkoda mam 16gigowego pena a i tak się nie zmieszczo naj rzeczy.

 17. pawel pisze:
  13 stycznia, 2014 at 8:15 pm

  Mi pomógł prosty zabieg. Otórz wyłaczylem komputer po prostu przyciskiem, póżniej zalączylem ponownie, w miedzyczasie odłaczylem kabel z internetu i zanim wszystko sie zaladowało i zanim komunikat o interpolu znow sie pojawil wlaczylem skanowanie eset-em. podczas skanowania ekran z komunikatem o grzywnie juz sie nie wyswietlil . Eset znalazl tego wirusa i usunął

 18. Spinuś pisze:
  15 stycznia, 2014 at 8:13 pm

  Anti-Malware polecam

 19. Arcy pisze:
  23 marca, 2014 at 1:52 pm

  To wszystko OK, pod warunkiem, że nie macie tego co ja:
  Uruchamianie w trybie awaryjnym nie dochodzi do skutku bo w momencie logowania do tego tryby restartuje komputer. Oczywiście w normalnym trybie wszystko co widać to ekran z Komorowskim. … no i kto teraz będzie taki zaradny?

 20. Sprytny pisze:
  2 kwietnia, 2014 at 10:30 am

  Inny sposób. Wciskamy ctrl+alt+delete i system zaczyna się zamykać, po chwili ukazuje się okno z opcją ( na chwile) anuluj i wtedy ją zatwierdzamy. Po tej operacji mamy dostęp do systemu. Usuwamy program z autostartu, skanujemy program np. malwarebytes i dla pewności antywirusem. Sprawa załatwiona.

 21. Podszywka pisze:
  16 maja, 2014 at 9:43 am

  Pobieram spyhountera i malware i zobaczymy co wyjdzie

Twoja opinia na temat: Interpol virus