Usuń wirusa ICSPA

Instrukcja usuwania wirusa ICSPA

Czym jest ICSPA virus?

Wirus ICSPA jest złośliwym programem, który łatwo może wtargnąć na nasz komputer jeśli będzie słabo zabezpieczony. Jeśli uda mu się zainfekować dysk, komputer zostaje zablokowany. Wyświetla się jedynie komunikat o różnych przestępstwach internetowych i łamaniu prawa. Proszę, nie dajcie się nabrać na to oszustwo, poniewać organizacje rządowe nie używają takich prymitywnych środków, kiedy ściągają kasę od podatników. Oczywistym jest, że wirus ICSPA jest zaprojektowany do wyłudzania od niezorientowanych ludzi i powinien być usunięty z systemu tak szybko jak to możliwe. Oczywiście, nie jest to takie proste jak możesz oczekiwać, ponieważ program blokuje nasze aplikacje wliczając antywirusa i inne antyszpiegujące programy. W dalszej części artykułu dowiesz się jak sobie z tym poradzić

Jak mogę zarazić swój komputer wirusem ICSPA?

ICSPA jest rozpowszechniana takimi samymi drogami jak inne oprogramie szpiegujące czy też rozsyłające reklamy: może być ściągniete razem z fałszym updatem danego programu, kodekami, pirackim oprogramowaniem,a także poprzec spam i inne podobne drogi. Jak tylko dostanie się do systemu blokuje komputer i blokuje funkcje komputera bez pozwolenia użytkownika. Zamienia ekran komputera w jeden wielki komunikat, który sugeruje że interesuje się nami Międzynarodowy Komitet Ochrony Sieci www, informuje o różnych przestępstwach rzekomo dokonanych przez nas typu ściąganie nielegalnego oprogramowania czy też rozpowszechnianie spamu. Proszę pamiętać, że cała ta sytuacja to jeden wielki przekręt służąca jedynie wyłudzaniu pieniędzy. Zignoruj prośby wykonania przelewu przez jaki kolwiek systemu bankowy typu Ukash albo Paysafecard. Zamiast tego po prostu usuń trojana ICSPA tak szybko jak to tylko możliwe

Jak usunąć wirusa ICSPA?

Podczas próby usunięcia robaka może wystąpić komunikat, że jest to niemożliwe, jest to normalne, należy postąpić zgodnie z instrukcją poniżej:

Metoda Flash drive

  1. Weź inny komputer i ściągnij na niego [rev od=”spyhunter”] albo inny skuteczny program typu anty-malware.
  2. Aktualizuj program, skopiuj go na USB albo dysk CD.
  3. W między czasie zresetuj popsuty komputer i wejdź w tryb awaryjny, włóź USB do portu popsutego komputera.
  4. Zresetuj jeszcze raz zainfekowany komputer i uruchom pełny skan systemu.

*Użytkownicy, których konta są zainfekowane tym wirusem, mogą wejść na inne konta w systemie Windows, jedno z nich powinno mieć prawa administratora niezbędne do uruchomienia programu anty-malware.

*Spróbuj zablokować animacje Flash, aby zablokować funkcje wirusa, aby to zrobić przejdź do supportu Macromedia i wybierz “Deny” http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Jak to zrobisz przeskanuj komputer programem anty-malware.

*Instrukcja – jak manualnie usunąć wirusa (wymagany skill informatyczny)

  1. Zresetuj zainfekowany komputer to trybu awaryjnego “Safe mode with command prompt” w celu wyłączenia wirusa.
  2. Włącz Regedit
  3. Poszukaj WInLogon i zapisz wszystkie pliki, które nie mają są w procesie explorer.exe albo puste. Zastąp je explorer.exe
  4. Znajdź element docelowy tych plików i usuń pliki pokrewne.
  5. Zresetuj i włącz skan całego systemu SpyHunter 5 w celu usunięcia plików, które pozostały.
Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach