Skala niebezpieczeństwa:  
  (96/100)

ICSPA virus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Malware

Wirus ICSPA jest złośliwym programem, który łatwo może wtargnąć na nasz komputer jeśli będzie słabo zabezpieczony. Jeśli uda mu się zainfekować dysk, komputer zostaje zablokowany. Wyświetla się jedynie komunikat o różnych przestępstwach internetowych i łamaniu prawa. Proszę, nie dajcie się nabrać na to oszustwo, poniewać organizacje rządowe nie używają takich prymitywnych środków, kiedy ściągają kasę od podatników. Oczywistym jest, że wirus ICSPA jest zaprojektowany do wyłudzania od niezorientowanych ludzi i powinien być usunięty z systemu tak szybko jak to możliwe. Oczywiście, nie jest to takie proste jak możesz oczekiwać, ponieważ program blokuje nasze aplikacje wliczając antywirusa i inne antyszpiegujące programy. W dalszej części artykułu dowiesz się jak sobie z tym poradzić

Jak mogę zarazić swój komputer wirusem ICSPA?

ICSPA jest rozpowszechniana takimi samymi drogami jak inne oprogramie szpiegujące czy też rozsyłające reklamy: może być ściągniete razem z fałszym updatem danego programu, kodekami, pirackim oprogramowaniem,a także poprzec spam i inne podobne drogi. Jak tylko dostanie się do systemu blokuje komputer i blokuje funkcje komputera bez pozwolenia użytkownika. Zamienia ekran komputera w jeden wielki komunikat, który sugeruje że interesuje się nami Międzynarodowy Komitet Ochrony Sieci www, informuje o różnych przestępstwach rzekomo dokonanych przez nas typu ściąganie nielegalnego oprogramowania czy też rozpowszechnianie spamu. Proszę pamiętać, że cała ta sytuacja to jeden wielki przekręt służąca jedynie wyłudzaniu pieniędzy. Zignoruj prośby wykonania przelewu przez jaki kolwiek systemu bankowy typu Ukash albo Paysafecard. Zamiast tego po prostu usuń trojana ICSPA tak szybko jak to tylko możliwe

Jak usunąć wirusa ICSPA?

Podczas próby usunięcia robaka może wystąpić komunikat, że jest to niemożliwe, jest to normalne, należy postąpić zgodnie z instrukcją poniżej:

Metoda Flash drive

  1. Weź inny komputer i ściągnij na niego [rev od=”spyhunter”] albo inny skuteczny program typu anty-malware.
  2. Aktualizuj program, skopiuj go na USB albo dysk CD.
  3. W między czasie zresetuj popsuty komputer i wejdź w tryb awaryjny, włóź USB do portu popsutego komputera.
  4. Zresetuj jeszcze raz zainfekowany komputer i uruchom pełny skan systemu.

*Użytkownicy, których konta są zainfekowane tym wirusem, mogą wejść na inne konta w systemie Windows, jedno z nich powinno mieć prawa administratora niezbędne do uruchomienia programu anty-malware.

*Spróbuj zablokować animacje Flash, aby zablokować funkcje wirusa, aby to zrobić przejdź do supportu Macromedia i wybierz “Deny” http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Jak to zrobisz przeskanuj komputer programem anty-malware.

*Instrukcja – jak manualnie usunąć wirusa (wymagany skill informatyczny)

  1. Zresetuj zainfekowany komputer to trybu awaryjnego “Safe mode with command prompt” w celu wyłączenia wirusa.
  2. Włącz Regedit
  3. Poszukaj WInLogon i zapisz wszystkie pliki, które nie mają są w procesie explorer.exe albo puste. Zastąp je explorer.exe
  4. Znajdź element docelowy tych plików i usuń pliki pokrewne.
  5. Zresetuj i włącz skan całego systemu SpyHunter w celu usunięcia plików, które pozostały.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia ICSPA virus zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania ICSPA virus. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa ICSPA virus (2013-03-26)
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa ICSPA virus (2013-03-26)
ICSPA virus snapshot
ICSPA virus snapshot

O autorze

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-icspa-virus.html

Poradniki w innych językach