Usuń przekierowania Google (Poradnik usuwania wirusów) - zaaktualizowano, Lut 2021

stworzone przez Jake Doevan - -   Google hijacker | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Infekcja przekierowań Google wciąż aktywna

Wirus przekierowań Google (wyniki wyszukiwania)

Nazwa „Wirus przekierowań Google” określa malware, bądź ich zestaw powodujący przekierowania na niezaufane domeny. Ten złośliwy kod stał się jednym z większych problemów w cyberświecie. Odstawiając na bok tą infekcję, Google samo już dostało wystarczającą liczbę krytyki za szpiegowanie swoich użytkowników., czy przepuszczanie linków phisingowych wśród wynikow wyszukiwania.

Większość skarg i raportowania przekierowań na wyszukiwarce Google i podobnych silnikach, została zanotowana w 2012 roku. Jednak zagrożenie to wciąż istnieje i ujawnia się raz na jakiś czas. Jego celem zaś mogą stać się użytkownicy zarówno Windowsa, jak również Mac OS i Linuxa. Istnieją również wersje wirusa przekierowań Google na iPhone oraz na Androida. Wirus jest znany też pod inną nazwą: wirus przekierowań Chrome.

Jeśli zauważyłeś, że Google przekierowuje Cię do Yahoo lub na jakąkolwiek inną witrynę (może być ona zarówno bardzo tobie znana, jak i zupełnie nowa), powinieneś podjąć stosowne kroki na rozwiązanie problemu. Tak jak wirus przekierowań Yahoo i wirus przekierowań Bing, ten kod funkcjonuje jako hybryda porywacza przeglądarki oraz potencjalnie niechcianej aplikacji.

Głównym problemem jest jego eliminacja – infekcja może ukrywać się pod każdą nazwą domeny, przez to może być ciężko zniszczyć ją ręcznie. Użycie ReimageIntego lub Malwarebytes przyspieszy proces usuwania wirusa przekierowań Google. Oszczędzą też Tobie czasu pozbywając się wszystkich skryptów internetowych i „elementów pomocniczych”. By zabezpieczyć się przed spotkaniem tego problemu ponownie, należy „odinstalować” wszystkie takie dodatki.

Wyniki działania malware

„Czy przekierowania Google są niebezpieczne”? To jedno z pytań zadawanych przez ciekawskich użytkowników. Mimo, że technicznie problem nie jest tak złożony jak Petna czy Cerber, jego konsekwencje mogą być tak irytujące jak radzenie sobie z poprzednimi problemami.

Zanim przedstawimy, jak uchronić swoją przeglądarkę przed porwaniem, rzućmy okiem na najczęstsze symptomy takiej infekcji:

 • Przekierowanie ze strony Google na strony Comcast, Bing, Yahoo oraz podobne. Naturalnie, może to wywołać pokazanie się wyskakujących okienek. W jakkolwiek razie, zachowanie takie wskazuje na przeglądarkę będącą pod wpływem infekcji.
 • Zmienione ustawienia przelądarki oraz systemu. Zwykle, wirus tego typu podmienia domyślną wyszukiwarkę, stronę nowej karty oraz stronę domyślną. Może też dodawać własne rozszerzenia przeglądarki.
 • Narzucona zawartość komercyjna w wynikach wyszukiwania. Jeśli silnik wyszukiwarki google jest zmieniony na If Google search engine is changed to some fishy Ask or PlusNetwork tool, you might notice more commercial ads beside the search result.
 • Obserwacja działań użytkownika w sievi. Bardziej agresywne odmiany wirusa przekierowań Google mogą nie tylko zbierać informacje o często odwiedzanych stronach i zapytaniach lądujących w wyszukiwarce, ale także mogą kolekcjonować prywatne dane, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail, IP oraz adres zamieszkania, a następnie odsprzedać te dane swoim partnerom handlowym.

Takie zachowanie nie powinno być ignorowane nawet, jeśli nie przejmują Cię nadmierne reklamy. Nie ma to zupełnie związku z bezpiecznym przegllądaniem sieci i – nawet jeśli masz zainstalowany program do radzenia sobie z malware – pozostaje na komputerze w formie nojwego paska narzędzi bądź rozszerzenia przeglądarki. Wirus przekierowań GoogleWirus przekierowań Google ma wiele różnych sposobów na ukrywanie się. Najprostszym sposobem na usunięcie ich wszystkich jest skan systemu aktualnym oprogramowaniem przeciw takim programom.

Czemu schematy przekierowań Google’a jest tak popularny?

Głównym powodem, który ciągnie oszustów do korzystania z takiego schematu, są pieniądze. Część autorów różnych oszustw związanych z przekierowaniami przeglądarek działają wespół z reklamodawcami online bądź też specyficznymi stronami trzecimi. W zamian kierowanie użytkowników na określone witryny, otrzymują swój udział finansowy za wygenerowany ruch.

Jak już wspomnieliśmy, część z tych stron może być całkowicie niegroźna (Yahoo, Bing, Facebook, Comcast). Nie tyczy się to jednak wszystkich witryn.

Jak unikać denerwującego malware?

Na pierwszy rzut oka może wyglądać, że instalacja darmowej aplikacji z zaufanego źródła wyłączy cię z grona zagrożonych atakami Malware. Jednakże, część użytkowników dochodzi do wniosku, że nawet pospiesznie zrobione uaktualnienie do Skype’a czy Javy może prowadzić do instalacji niechcianych elementów, takich jak adware czy porywacze przeglądarki.

To, co trzeba zrobić przy instalacji programu freeware czy shareware, to wnikliwa analiza procesu instalacji. Wybierz instalację Użytkownika bądź Zaawansowaną – ujawni ona wszystkie dodatkowe opcje. Tam, przed kliknięciem „Instaluj”, usuń potwierdzenia przy niepotrzebnych dodatkach.

Ze względu na bardzo elastyczną formę, ten malare może funkcjonować także w formie skryptów internetowych. W takim wypadku możesz nie dostrzec żadnych zmian w przeglądarce. Na szczęście nawet w tym wypadku jest rozwiązanie. Przejdź do sekcji mówiącej o usunięciu wirusa.

Eliminacja wirusa przekierowań Google

By w pełni rozprawić się z infekcją, dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie kilku sposobów. By rozpocząć cały proces, uruchom swój program anty-spyware i przeskanuj system. Program znajdzie też i usunie klucze rejestru powiązane z problemem. Po skanowaniu możesz przejrzeć pozostałe poradniki. Pomogą Ci one w pozbywaniu się niepotrzebnych bądź trefnych dodatków do przeglądarek.

Pełny reset przeglądarki też może usunąć przekierowania Google. Jeśli dalej przejmujesz się okazjonalnymi przekierowaniami, zmień ustawienia proxy i plików hosta. Instrukcje, jak to zrobić w Twojej przeglądarce, znajdziesz w sieci. Teraz rzuć okiem na poniższe poradniki. Użytkownicy Safari także znajdą sposób na usunięcie wirusa przekierowań Google ze swojej przeglądarki.

Mimo, że infekcja rozszerze się w miarę równomiernie, może sobie upodobać użytkowników mieszkających w okreslonym państwie – na przykład Niemczech.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania przekierowań Google:

Usuń Google z rodziny systemu Windows

By  pozbyć się problemu z przekierowaniami Google, możesz potrzebować usunąć wszystkie programy sprawiające wrażenie podejrzanych. Powinieneś także skasować programy, których instalacji nie pamiętasz.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Google oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Google lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Google z systemu Mac OS X

By naprawić system Mac OS X, powinieneś spróbować znaleźć wszystkie wpisy tobie nieznane. Jeśli nie pamiętasz instalacji któregoś z programów, ten powinien zostać wyeliminowany.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGoogle czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Google z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Google oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Google. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

usun przekierowania Google z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Google powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Google z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Google oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Google. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Google z Google Chrome

By naprawić przeglądarkę Google Chrome i zapomnieć o przekierowaniach do nieznanych witryn, powinieneś podwójnie przejrzeć listę rozszerzeń przeglądarki. Upewnij się że skasowałeś wszystkie wpisy wyglądające na podejrzane bądź te, których instalacji nie pamiętasz.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Google oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Google. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Google z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Google i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Google. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Google i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach