Skala niebezpieczeństwa:  
  (12/100)

Usuń Google Lead Services - Poradnik usuwania wirusa

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Google Lead Services to fałszywa platforma reklamowa online nie mająca nic wspólnego z Google

Obraz Google Lead Services

Google Lead Services, znane także jako GoogleLeadService.com, to fałszywa platforma reklamowa, która może wyglądać jak sieć reklamowa należąca do Google. Serwis ten został jednak stworzony przez oszustów, którzy oferują podejrzane rozwiązania online.

Na końcu strony GoogleLeadService.com możesz znaleźć informację zapisaną małym drukiem mówiącą, że serwis ten nie jest powiązany z gigantem na rynku wyszukiwarek:

We are not affiliated with or related to Google Lead Services™ in any way. The term „Google” is used as a synonym for “Search”

Bądźmy szczerzy – rzadko czytamy, co znajduje się na samym końcu strony internetowej. Przez to sama nazwa Google Lead Services może nabrać wielu ludzi. Program ten oferuje jednak podejrzane rozwiązania marketingowe.

Jeśli jesteś zainteresowany, jak działa Google Lead Services, możemy krótko wyjaśnić, ze strona oferuje górne i boczne banery, linki oraz reklamy na całą stronę. Zazwyczaj, treści te są wyświetlane z pomocą programów adware.

Programy adware Google Lead Services zwykle są rozpowszechniane z pomocą freeware lub shareware. Te potencjalnie niepożądana aplikacja mogą atakować wszelkie przeglądarki internetowe na systemach Windows, Mac, iOS oraz Android.

Po instalacji, wirus Google Lead Services natychmiastowo infekuje przeglądarki umieszczając banery i reklamy oraz zmieniając losowy tekst w hiperłącza promujące różne produkty i usługi. Aktywność ta komplikuje korzystanie z sieci oraz stawia użytkowników w stan zagrożenia.

Eksperci z LosVirus.es ostrzegają, że reklamy Google Lead Services mogą być złośliwe, informują o niestniejących wirusach komputerowych bądź promują zwodnicze oprogramowanie komputerowe. Pamiętaj, że takie usługi są często wykorzystywane przez cyberprzestępców.

Użytkownicy, którzy przypadkowo zainstalowali adware na ich komputerach, często zauważają, że proces usuwania Google Lead Services jest co najmniej problematyczny. Może to się dziać z następujących powodów:

 • Adware mogło zmienić ustawienia systemu, na przykład Rejestr Windows;
 • Mogły zostać zmodyfikowane ustawienia przeglądarki;
 • Niepożądana aplikacja mogła zainstalować dodatkowe rozszerzenia i komponenty pomocnicze na zaatakowanej przeglądarce;
 • Inne niepożądane aplikacje mogły zostać zainstalowane na komputerze, by chronić adware.

Przez to, aby zablokować Google Lead Services blocked, musisz sprawdzić i naprawić wszystkie powyższe problemy. Oczywiście, możesz to zrobić samemu – łatwiej jednak będzie skorzystać z ReimageIntego bądź innego programu anty-malware, by pozbyć się aplikacji wspieranej reklamami.

Możesz znaleźć więcej informacji na temat, jak pozbyć się Google Lead Services na końcu artykułu. Dodatkowo, wirus ten jest mocno powiązany z wirusem przekierowań Google – mogą więc się Tobie przydać instrukcje usuwania malware.

Przedstawienie wirusa Google Lead ServicesGoogle Lead Services to podejrzana platforma reklamowa nie powiązana z Google

Programy adware mogą być rozpowszechniane na nieautoryzowanych stronach z plikami bądź sklepach z aplikacjemi

Jak najpewniej już wiesz, powodem oglądania reklam GoogleLeadServices.com jest infekcja adware. Ten potencjalnie niepożądany program dostał się najpewniej do systemu, gdy zainstalowałeś podejrzaną paczkę oprogramowania.

Ten rodzaj cyber-niebezpieczeństw zwykle rozpowszechnia się zabundlowany z aplikacjami freeware lub shareware. Użytkownicy, którzy nie są zaznajomieni z bezpieczną instalację oprogramowania często przyczyniają się do późniejszych problemów z przeglądarką. W wypadku smartfonów, adware może się dostać, gdy użytkownik korzysta z nieautoryzowanych sklepów aplikacji.

Infiltracja niepożądanych programów może być jednak zatrzymana poprzez trzymanie się pewnych zasad:

 • Wybieraj tylko prawdziwe źródła pobierania. Instaluj programy tylko z oficjalnych sklepów bądź stron twórców.
 • W wypadku instalacji wybieraj ustawienia Zaawansowane zamiast Rekomendowanych. Tylko ustawienia Zaawansowane ujawniają informacje o „dodatkowych aplikacjach”, które powinno się następnie odznaczyć w instalatorze.
 • Zapoznaj się z wymaganiami aplikacji odnośnie uprawnień przed jej instalacją na telefonie.
 • Przeczytaj opinie użytkowników o programie, jaki chcesz pobrać.
 • Wystrzegaj się programów z negatywnymi opiniami.
 • Przeczytaj EULA, Politykę Prywatności lub inne dostarczone dokumenty, by sprawdzić, czy możesz ufać tym twórcom.

Instrukcja deinstalacji Google Lead Services

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie „Jak mogę wyłączyć Google Lead Services?”, trafiłeś w dobre miejsce. W tej sekcji wyjaśnimy, jak pozbyć się irytujących reklam, zatrzymać przekierowania i usunąć adware z urządzenia.

Jeśli szukasz sposobu na usunięcie Google Lead Services z komputera, możesz wybrać dwie możliwości – ręczną i automatyczną. Instrukcje, jak tego dokonać, znajdziesz na końcu artykułu. Musimy jednak ostrzec, że wspomniane metody mogą być skomplikowane.

Dlatego też zalecamy skorzystać z automatycznej eliminacji Google Lead Services. Metoda ta wymaga przeskanowania urządzenia zaktualizowanym programem anty-malware takim, jak ReimageIntego. Pamiętaj, że metoda ta działa też, jeśli masz do czynienia z mobilną odmianą wirusa

Usuń GoogleLeadServices z iPhone'a oraz systemu Android

Jeśli jednak szukasz sposobu na pozbycie się Google Lead Services z iPhone'a, powinieneś sprawdzić następujące metody:

 • Czyszczenie historii i danych przeglądarki;
 • Deinstalacja podejrzanych aplikacji;
 • Przywrócenie iPhone'a z kopii zapasowej;
 • Przywrócenie urządzenia jako nowe;
 • Reset iPhone'a.

Dodatkowo, możesz sprawdzić sposoby usuwania wirusa iPhone. Mimo to zaleca się jednak zaktualizować smartfona odpowiednią aplikacją.

Jeśli musisz usunąć Google Lead Services z Androida, powinieneś zastosować się do instrukcji usuwania wirusów Androida sugerującej deinstalację złośliwych aplikacji w Trybie Awaryjnym bądź przeprowadzenie resetu fabrycznego. Skan narzędziem anty-malware jest jednak najlepszym sposobem na naprawę zainfekowanego smartfona lub tabletu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Google Lead Services:

Usuń Google Lead Services z rodziny systemu Windows

Wyeliminuj adware Google Lead Services z systemu Windows korzystając z następującej instrukcji. Następnie, zresetuj zaatakowane przeglądarki.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Google Lead Services oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Google Lead Services lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Google Lead Services z systemu Mac OS X

Pozbądź się reklam i przekierowań Google Lead Services usuwając podejrzaną aplikację tak, jak wyjaśniono poniżej. Następnie zresetuj zaatakowane przeglądarki.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGoogle Lead Services czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Google Lead Services z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Google Lead Services oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Google Lead Services. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Google Lead Services z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Google Lead Services powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Google Lead Services z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Google Lead Services oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Google Lead Services. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Google Lead Services z Google Chrome

Odinstaluj podejrzane rozszerzenia i zresetuj Google Chrome tak, jak przedstawiono poniżej:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Google Lead Services oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Google Lead Services. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Google Lead Services z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Google Lead Services i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Google Lead Services. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Google Lead Services i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach