Usuń wirusa FBI PayPal

Instrukcja usuwania wirusa FBI PayPal

Czym jest FBI PayPal virus?

Wirus FBI PayPal jest cwanym wirusem komputerowym, który należy do kategorii randomware. Podobnie jak wirus FBI, ten mały złośliwy programik prezentuje się jako wiadomość z Federalnego Biura Dochodzeniowego (ang FBI) . Jednakże w rzeczywistości FBI nie ma nic wspólnego z tym wirusem który w rzeczywistości należy do oszustów. Aby wyglądać bardziej wiarygodnie ten wirus pokazuje adres IP ofiary, lokalizację, wyświetla obraz z kamerki internetowej i pokazuje to co aktualnie dzieje się w pokoju. Dodatkowo informuje o szeregu praw jakie zostały złamane przez użytkownika, a także zapłacić dużą grzywnę w celu uniknięcia konsekwencji swoich czynów. Jak pewnie się domyślacie główną zadaniem tego programu jest wyłudzenie jak największej ilości pieniędzy. Poprzednia wersja wirusa FBI prosiła użytkownika o wpłatę pieniędzy przez system Ukash, Paysafecard albo Green Dot Money Pak prepayment. Jednakże teraz zaczęli używać systemu Paypal do przesyłu pieniędzy. Proszę nigdy nie płacić tym bandytom, jeżeli nie zrobiłeś nic nielegalnego nie ma naprawdę żadnych obaw do tego, że będziesz musiał płacić za odblokowanie komputera. Powinieneś usunąć FBI PayPal wirus z systemu tak szybko jak to tylko możliwe.

Jak mogę się zarazić wirusem FBI PayPal?

Podobnie jak z pozostałymi wirusami ransomware FBI PayPal jest rozpowszechniany programami hakerskimi zarówno darmowymi jak i tymi na licencji shareware. Oprócz tego spam, albo strony zawierające podejrzane treści także mogą rozpowszechniać tego typu wirusy. Jak tylko wirus dostanie się do środka modyfikuje system tak, że blokuje go sprawiając że staje się bezużyteczną maszyną. Zamiast wejść do internetu i oglądać głupie filmy albo zajmować się ulubiną grą, będziesz skazany na oglądanie olbrzymiego komunikatu na swoim komputerze:

FBI
Federal Bureau of Investigation
ATTENTION!
Your PC is blocked due at least one of the reasons specified below.
You have been violating Copyright and Related Rights Law. (Video, Music, Software) and illegally using or distributing copyrighted content, thus infringing Article 1, Section 2, Clause 8, also known as the Copyright of the Criminal Code of United States of America.
Article 1, Section 2, Clause 8 of the Criminal Code provides for a fine of 200 to 500 minimal wages or a deprivation of liberty for 2 to 8 years.
You have been viewing or distributing prohibited Pornographic content (Child Porn/Zoophilia and etc). Thus violating Article 2, Section 1, Clause 2 of the Criminal Code of United States of America.
(…)

Należy zignorować te oszustwa ponieważ służy ono tylko do zmylenia słabo poinformowanego użytkownika. Należy zauważyćże płacenie jakichkolwiek pieniędzy nie odblokuje komputera. Dodatkowo powinieneś pamiętać, że organizacje rządowe mają lepsze sposoby postępowania z osobami które popełniły jakieś wykroczenia w internecie. W celu oswobodzenia swojego komputera powinieneś usunąc FBI PayPal wirus tak syzbko jak tylko się da.

Jak usunąć FBI PayPal wirus?

Kiedy zechcesz odblokować swój komputer musisz najpierw usunąć wirusa FBI Paypal. Aby to zrobić powinieneś sprawdzić swój komputer wirusem anty-malware.

1. Weź inny komputer i ściągnij na niego [rev od=”spyhunter”] albo inny skuteczny program typu anty-malware.

2. Aktualizuj program, skopiuj go na USB albo dysk CD.

3. W między czasie zresetuj popsuty komputer i wejdź w tryb awaryjny, włóź USB do portu popsutego komputera.

4. Zresetuj jeszcze raz zainfekowany komputer i uruchom pełny skan systemu.

*Użytkownicy, których konta są zainfekowane tym wirusem, mogą wejść na inne konta w systemie Windows, jedno z nich powinno mieć prawa administratora niezbędne do uruchomienia programu anty-malware.

*Spróbuj zablokować animacje Flash, aby zablokować funkcje wirusa, aby to zrobić przejdź do supportu Macromedia i wybierz “Deny” http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Jak to zrobisz przeskanuj komputer programem anty-malware.

*Instrukcja – jak manualnie usunąć wirusa (wymagany skill informatyczny)

  • Zresetuj zainfekowany komputer to trybu awaryjnego “Safe mode with command prompt” w celu wyłączenia wirusa.

  • Włącz Regedit

  • Poszukaj WInLogon i zapisz wszystkie pliki, które nie mają są w procesie explorer.exe albo puste. Zastąp je explorer.exe

  • Znajdź element docelowy tych plików i usuń pliki pokrewne.

  • Zresetuj i włącz skan całego systemu SpyHunter 5 w celu usunięcia plików, które pozostały.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach