Usuń wirusa FBI Ultimate Game Card

Instrukcja usuwania wirusa FBI Ultimate Game Card

Czym jest FBI Ultimate Game Card virus?

FBI Ultimate Game Card virus

„FBI Ultimate Game Card” jest kompletnie nieprawdziwą aplikacją, której nigdy nie należy ufać. Ten ransomware wyświetla straszne i mylące wpisy, które próbują wmówić użytkownikowi, że może on zostać aresztowany za nielegalną działalność na swoim komputerze, np. używanie plików muzycznych, które posiadają prawa autorskie. Internet ofiary zostaje zablokowany przez co nie jest w stanie ściągnąć żadnego programu, który pozwoli usunąć wirus. Wszystko to jest robione wyłącznie dla jednej rzeczy – oszuści starają zastraszyć swoje ofiary aby zapłacili wymyśloną karę, która zazwyczaj pojawia się w dużym oknie na pulpicie naszego komputera. Zanim dasz się na to nabrać należy pamiętać, że wirus „FBI Ultimate Game Card” podobnie jak „FBI Moneypak” lub najnowszy „Departament Sprawiedliwości” są całkowicie fałszywe i nie powinny być traktowane jako prawdziwe powiadomienie.

JAK MOGĘ SIĘ ZARAZIĆ WIRUSEM „FBI Ultimate Game Card”?

Można zarazić się wirusem „FBI Ultimate Game Card” otwierając wiadomości spam oraz ich załączniki, pobieranie programów freeware i shareware lub przez odwiedzanie zhakowanych stron internetowych oraz klikanie w wyskakujące reklamy, które można tam znaleźć. Wkrótce kiedy wirus dostanie się do naszego komputera zamyka system oraz wyświetla mylące informacje o tym, że użytkownik używa treści chronionych prawami autorskimi oraz inne rzeczy niezgodne z prawem. Cała ta kampania wygląda bardzo wiarygodnie i wielu użytkowników dało się nabrać na tego typu oszustwo płacąc wymaganą sumę pieniędzy. Zazwyczaj wirus „FBI Ultimate Game Card” informuje:

Access to your computer was denied.
Illegally downloaded music tracks (in other words 'pirated copies') have been detected on your PC.While being downloaded the before mentioned tracks were copied – that's also a criminal offense in conformity with 106 of Digital Millennium Copyright Act.
Both copyrighted music tracks download in the Internet and music files exchange are illegal subject to compliance with 106 of Digital Millennium Copyright Act and punished by either imposition of monetary fines or up to three years of imprisonment.
(…)
For unblocking and commission of any other actions resulted from infringement of rule of law you have to pay a penalty equal to $100. The payment should be delivered through our financial partner – Ultimate Game Card. When the payment procedure is complete successfully, your PC will be unblocked automatically.
(…)
FBI holds legal rights and permanently contacts with state legislation.

Takie powiadomienie jest tylko wielkim oszustwem, który może inicjować różne problemy dla Ciebie i Twojego komputera. Istnieje wielu ludzi w Internecie kto zapłacił wymaganą kwotę i system nie został odblokowany automatycznie. Jeśli nie chcesz być wśród nich, należy usunąć wirus „FBI Ultimate Game Card” tak szybko jak to możliwe. W tym celu należy postąpić w ten sposób:

JAK MOGĘ USUNĄĆ WIRUS „FBI Ultimate Game Card”?

Poniższe informacje powinny pomóc usunąć „FBI Ultimate Game Card”. Pamiętaj, że jeśli znajdziesz się w sytuacji z wyłączonym dostępem do internetu i pobierania programów uruchom pełne skanowanie systemu z uaktualnioną wtyczką anti-maleware do usunięcia zainfekowanych plików z Twojego komputera.
*Użytkownicy zakażeni wirusem „FBI Ultimate Game Card” czasem mogą uzyskać dostęp do innych kont na swoim komputerze w systemie Windows. Jeśli jeden z nich posiada prawa administratora powinieneś być w stanie uruchomić program antywirusowy.
*Spóbuj wyłączyć obsługę Flash, aby funkcja wirusa zatrzymująca komputer przestała działać, aby to zrobić proszę przejść do pomocy Macromedia i wybrać opcję „Odrzuć”.
http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html

Po wykonaniu metody Flash:

  1. Skorzystaj z innego komputera i użyj do pobrania SpyHunter 5Combo Cleaner lub FortectIntego.
  2. Zaktualizuj program i następnie zgraj go na dysk USB lub zwykłą płytę CD.
  3. Zrestatruj swój komputer zainfekowany wirusem „FBI Ultimate Game Card” raz jeszcze i uruchom pełne skanowanie z zaktualizowanym programem anti-malware.

*Manualne usunięcie wirusa „FBI Ultimate Game Card” (Wymagane większe umiejętności!):

  1. Otwórz menu startu i wpisz %appdata% w pole szukania, wciśnij enter.
  2. Idź do: Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup.
  3. Usuń ctfmon (Nie pomyl z ctfmon.exe!).
  4. Otwórz menu startu, wpisz %userprofile% w pole szukania, wciśnij enter.
  5. Idź do Appdata\Local\Temp i usuń plik rool0_pk.exeDelete [losowe znaki].mof
  6. Usuń V.class
  7. Uruchom pełne skanowanie systemu zaktualizowanym FortectIntego aby usunąć pozostające pliki wirusa „FBI Ultimate Game Card”
Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach