Usuń DownTango

Instrukcja usuwania DownTango

Czym jest DownTango?

DownTango jest rodzajem oprogramowania adware, które samo w sobie nie jest złośliwe jednakże jest w stanie przemycać do twojego komputera niektóre niechciane aplikacje, które nie są mile widziane przez użytkowników. Po pierwsze tego typu programy często przechodzą do komputera razem z toolbarami i powodują denerwujące przekierowania na każdej przeglądarce jakiej używasz na swoim komputerze. W większości przypadków użytkownicy są przekierowywani na komercyjne strony lub też oficjalną stronę downtango.com. Dodatkowo nie da się przeprowadzić odinstalowania tego oprogramowania ze względu na uszkodzony modół, tak więc jest to poważny problem dla nowych użytkowników niewprawionych w tego rodzaju problemach. Nie ma znaczenia to ze ten program jest czesto prezentowany jako narzedzie do sciagania oprogramowania i jest polecane przez Cnet a także Softpedia to jednak moze sie okazac ze jest ci calkowicie nieprzydatne i calkiem denerwujace poniewaz jest w stanie zaatakowac wszystkie przegladaki dostepne na twoim komputerze w tym Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Intenet Explorer.

Skąd mogę ściągnąć oprogramowanie Downtango?

Downtango jest promowane onine i moze byc dosc latwo sciagniete przez uzytkownika. Jednakze najczesciej przedostaje sie do komputerów użytkowników trochę innymi drogami: program przedostaje się do twojego komputera razem z oprogramowaniem freeware jak i shareware. jest to jeden z głównych pwoodów dla którego polecamy zwracać uwage na każda instalacje i zablokowanie niechcianych programów podczas sciagania jakiejkolwiek aplikacji. Jak tylko ten program adware dostanie sie do twojego komputera to zmienia jego ustawienia i rozpoczyna przeszkadzanie uzytkownikowi podczas sesji przegladania. W rezultacie nieustannie na twoim komputerze pojawia sie Tango Toolbar Search jak tylko masz otwarta przegladarke Google Chrome i nieustannie doswiadczasz niechcianych przekieowan na takie strony jak search.certified-toolbar.com, downtango.com i tym podobne. Jezeli przez przypadek znalazles DownTango na swoim komputerze to powinienes jak najszybciej wyrzucic go ze swojej przegladarki jezeli tylko masz cien podejrzec wobec niechcianej dzialalnosci tego oprogramowania

W jaki sposób całkowicie usunąć Downtango?

Aby skutecznie usunąć DownTango ze swojego komputera powinienes odinstalowac ten program poprzez menu dodaj/usun programy. Dodatkowo powinienes naprawic swoje pzegladarki:

Otwórz Google Chrome -> przejdź do ikony menu -> Ustawienia -> Zarządzanie dodatkami -> Usuń niechciane wyszukiwarki z listy a także nie zapomnij ustawić sprawdzonej wyszukiwarki jako tej domyślnej

Mozilla Firefox:

Otwórz Mozilla Firefox -> przejdź do menu Narzędzia -> Szkło powiększające lub też ikonka strzałek -> Zarządzanie wyszukiwarkami -> Usuń niechciane dodatki i wyszukiwarki z listy i ustaw Google jako domyślną wyszukiwarkę

Internet Explorer:

Otwórz przeglądarkę Internet Explorer -> przejdź do menu Narzędzia -> Zarządzanie dodatkami -> Wyszukiwarki -> Usuń niechciane wyszukiwarki a także ustaw wyszukiwarke jako domyślną

Polecamy ci także przeprowadzenie pełnego skanu systemu za pomocą oprogramowania FortectIntego lub też SpyHunter 5Combo Cleaner aby znaleźć wszystkie robaki ukrywające się na twojej przeglądarce. Jeżeli przekierowania ciągle będą się nasilać sprawdź każdy krok w tym artykule: W jaki sposób zatrzymać przekierowania Google

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach