Skala niebezpieczeństwa:  
  (3/100)

Usuń Configapk (Darmowy poradnik) - Poradnik

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

Configapk – bezpieczny plik wykonywalny wykorzystywany na urządzeniach Android, powiązany z procedurą instalacji i deinstalacji

Config.apk

ConfigAPK to plik wykonywalny działający w tle na różnych urządzeniach Android, wliczając w to urządzenia Samsung, Huawei, Google, HTC, i wiele innych. APK to format archiwum przeznaczony dla urządzeń mobilnych i określa on paczkę aplikacji Androida – w tym wypadku android.autoinstalls.config. Plik ten jest powiązany z procedurą automatycznej instalacji i deinstalacji w momencie pierwszego korzystania z urządzenia i zajmuje tylko 20KB – oznacza to, że nie zabiera on dużo miejsca. Wielu użytkowników Androida jednak niepokoi się plikiem Config APK twierdząc, że aplikacja spowalnia telefon i marnuje jego baterię. Użytkownicy nie powinni wykonywać żadnych pochopnych ruchów, jeśli zobaczą tą aplikację działającą w tle, jeśli nie powoduje ona jednak żadnych negatywnych rzeczy. W przeciwnym wypadku można zacząć się niepokoić, a cała sytuacja powinna być dokładniej zbadana. Sprawdź artykuł, by dowiedzieć się, czy powinieneś usunąć Configapk, czy nie.

Nazwa Configapk
Typ Plik systemowy
System operacyjny Tylko Android
Urządzenia Samsung, 
Pełna nazwa paczki android.autoinstalls.config
Rozmiar 20KB
Potencjalne zagrożenia Może być powiązana z malware
Usuwanie Wymagane tylko wtedy, gdy plik jest szkodliwy
Sprawdzanie By sprawdzić swoje urządzenie Android, skorzystaj z oprogramowania Reimage Reimage Cleaner Intego lub SpyHunter 5Combo Cleaner

Niestety, producenci urządzeń mobilnych typu tablety czy telefony często preinstalują oprogramowanie przed sprzedażą urządzenia publice. W większości wypadków jedyne, co użytkownicy mogą wykonać, to wyłączenie niechcianej aplikacji – a nawet to może być czasem niemożliwe. Bloatware spowalnia urządzenie, w zamian nic nie wnosząc. Config APK może być powiązane z jedną z takich aplikacji. Rootowanie telefonu nie musi być jendak konieczne, by pozbyć się irytujących, bezużytecznych aplikacji.

Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o podejrzaną aplikację – usunąć, czy zachować Config.apk? W rzeczywistości zależy to od tego, czy plik wykonywalny jest powiązany z problemami urządzenia na systemie Android. Jak już wspomnieliśmy, niektórzy użytkownicy informują o awariach urządzenia i przesadnym wykorzystywaniu baterii. Objawy te mogą być powiązane z wieloma problemami – jednym z nich może być infekcja malware. W takim wypadku powinno dokonać się usunięcia Configapk.

Malware na Androida rozpowszechniają się na świecie, z ich liczbą rosnącą każdego roku. Począwszy od irytujących adware przekierowujących użytkowników na podejrzane strony, niezamykalne wyskakujące okienka, czy śledzenie danych, po pełnoskalowe infelcje ransomware, które blokują całe urządzenie. Wierzymy jednak, że wirus Configapk nie będzie aż tak groźny, jak byłby w wypadku powiązań z adware.

By upewnić się, że Config APK nie jest wirusem, powinieneś przeskanować urządzenie programem anty-malware, takim jak Reimage Reimage Cleaner Intego lub SpyHunter 5Combo Cleaner. Uważaj, gdyż nie wszystkie aplikacje mogą wykryć każdą infekcję Androida – przez to przydatny może się okazać skan kilkoma programami. Jeśli wykonałeś taki skan i nic nie zostało znalezione – choć telefon dalej marnuje baterię i wolno działa, powód jest inny niż malware.

Aplikacja Config.apk

Sposoby, w jakie możesz chronić się przed wirusami na Androida

Istnieje jedno niedopatrzenie, jeśli chodzi o telefony i tablety. Od momentu stworzenia pierwszych telefonów w 1973 roku, wiele rzeczy się zmieniło – nikt wtedy nie spodziewał się, jakim cudownym narzędziem stał się ten wynalazek. We wczesnych latach dziewięćdziesiątych, technologia 2G została użyta po raz pierwszy. Wprowadzono też koncepcję „wszystko-w-jednym”, rozpoczynając transformację komórki w coś, co znamy dzisiaj – w przenośmy komputer.

Z tego powodu telefony i tablety powinny być traktowane tak samo, jak komputery – potrzebują one takich samych środków ochronnych. Gdy Android jest zupełnie innym systemem operacyjnym, nie przeszkodziło to hakerom przygotować programy do niecnych zadań. 

Jeśli chcesz chronić swoje informacje osobiste (loginy, dane konta bankowego, hasła itd) wraz z plikami osobistymi, powinieneś natychmiast zainstalować program antywirusowy na swój telefon lub tableta. Dodatkowo, powinieneś także korzystać z Google Play, Amazon, App Store, lub innych oficjalnych źródeł aplikacji. Na koniec, korzystaj z przeglądarek, które chronią Twoją prywatność z pomocą szyfrowania, a także blokują reklamy (np. Opera Mini).

Usuń aplikację Config APK, jeśli jest powiązana z malware

Nie powinieneś usuwać Configapk, jeśli po prostu zobaczyłeś aplikację, która nie powoduje żadnych problemów. Jak już wspomnieliśmy, jest ona częścią systemu i jest ona wykorzystywana do instalacji aplikacji w momencie pierwszego uruchomienia urządzenia.

Jednakże, każda aplikacje, tak samo jak w systemie Windows, może być powiązana z malware, a także nazwana w jakikolwiek sposób. Dlatego też, jeśli zauważysz jakąś podejrzaną aktywność na telefonie lub tablecie, powinieneś usunąć wirusa Configapk skanując go aplikacją ochronną. Zalecamy w tym celu korzystanie z Reimage Reimage Cleaner Intego lub SpyHunter 5Combo Cleaner – możesz jednak skorzystać z jakiegokolwiek antywirusa, który Tobie pasuje.

Możesz też wykonać krótkie sprawdzenie pod kątem niechcianych aplikacji w Trybie Awaryjnym. By tam wejść, wykonaj następujące kroki:

  • Naciśnij przycisk zasilania i przytrzymaj go, by wyłączyć urządzenie;
  • Uruchom telefon i poczekaj na start animacji;
  • W tym momencie naciśnij i przytrzymaj obydwa guziki głośności do momentu uruchomienia urządzenia;
  • Zobaczysz „Tryb Awaryjny” po pełnym uruchomieniu.

W trybie awaryjnym, wejdź w folder Aplikacje i odinstaluj te podejrzane.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

O autorze

Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-configapk.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: Configapk