Usuń Your iPhone Xs Max is ready for PickUp (Poradnik łatwego usuwania) - zaaktualizowano, wrz 2019

Instrukcja usuwania Your iPhone Xs Max is ready for PickUp

Czym jest Your iPhone Xs Max is ready for PickUp?

Your iPhone Xs Max is ready for PickUp to fałszywe powiadomienie w Kalendarzu Google, które prowadzi użytkowników na szkodliwe strony

Your iPhone Xs Max is ready for PickUpYour iPhone Xs Max is ready for PickUp to spam Kalendarza Google, który jest owocem szkodliwej kampanii. Po otrzymaniu wiadomości, ta umieszczana jest w folderze Spam, a Google automatycznie dodaje ją do kalendarza.

Your iPhone Xs Max is ready for PickUp i inne podobne wiadomości kalendarza to nowa metoda oszukiwania ludzi, która działa automatycznie, ponieważ domyślne ustawienia Google pozwalają jej na działania bez pozwolenia. Takie powiadomienia wyszły na jaw dopiero niedawno, a wielu użytkowników donosi, że takie wiadomości prowadzą na szkodliwe strony, na których podaje się osobiste informacje, albo nawet wchodzi w interakcję z wirusami. Dlatego, nigdy nie powinieneś klikać na bit.ly czy podobne linki w Kalendarzu Google.

Na szczęście, Google jest zaniepokojone tym problemem i pracuje nad sposobem, by pozbyć się tych automatycznych wiadomości znikąd. Wysoce prawdopodobnym jest, że Google będzie musiało ulepszyć swój wbudowany skaner, by lepiej wykrywać zagrożenia, takie jak Your iPhone Xs Max is ready for PickUp lub You Have Won iPhone X Max from AppleStore – Google zapowiedziało, że pracuje już nad tym problemem, który dotyka tysięcy użytkowników. Żeby dowiedzieć się jak pozbyć się tych powiadomień w kalendarzu, prosimy zapoznać się z sekcją poniżej.

Nazwa Your iPhone Xs Max is ready for PickUp
Typ Oszustwo
Cel Google Kalendarz/ użytkownicy Gmail
Powiązane You Have Won iPhone X Max from AppleStore
Symptomy E-mail z wiadomościami o wygranej, a w twoim kalendarzu ustawia dodatkowe wydarzenia
Zamierzenie Zmusić użytkowników na odwiedzenie szkodliwej strony, gdzie wyłudzane są osobiste dane i detale karty kredytowej
Dystrybucja Powiadomienia e-mail, PUP-y, zwodnicze strony internetowe
Eliminacja Instalacja narzędzia anty-malware, które usunie z urządzenia Your iPhone Xs Max is ready for PickUp ze wszystkimi śladami

Your iPhone Xs Max is ready for PickUp powoduje wydarzenia w kalendarzu i zawiera linki do szkodliwych witryn, które we większości przypadków, są wypełnione złośliwymi skryptami i przekierowują na inne witryny, a także wyświetlają reklamy. Jest to rzecz niezwykle natrętna, a większość użytkowników daje się nabrać, że ich konta zostały zhackowane. Choć jest to rezultat oszustwa, to może wciąż zainfekować urządzenie adware, a nawet malware, jeśli wejdzie się w szkodliwy link.

E-mail z zaproszeniem przychodzi na twoją skrzynkę, zwykle do folderu spam, ale nie musisz go uruchamiać, ponieważ Google automatycznie skanuje skrzynkę, w tym folder spam, po czym dodaje wiadomość do kalendarza. Właśnie dlatego powiadomienie Your iPhone Xs Max is ready for PickUp jest w stanie wysyłać ci szkodliwe okienka.

Your iPhone Xs Max is ready for PickUp to bardzo zaawansowane oszustwo, ponieważ nie potrzeba wtedy wysyłać ci tysięcy powiadomień, aż wreszcie w któreś klikniesz. Ta technika zaoszczędza wiele czasu oszustom – inwazja ekranów stała się bardzo łatwa. Poza wszystkimi prawdziwymi zdarzeniami, takimi jak pobyt w hotelu, przypomnienia o lotach samolotem, odbiór samochodu i tym podobnych, dodawane są także szkodliwe powiadomienia – wszystko wywołane szkodliwymi wiadomościami wysyłanymi przez cyber-kryminalistów.

Oszustwo Your iPhone Xs Max is ready for PickUpYour iPhone Xs Max is ready for PickUp to natrętny wirus, który korzysta z usługi auto-dodawania wydarzeń do Kalendarza Google

Opisy wiadomości Your iPhone Xs Max is ready for PickUp przedstawiają instrukcję jak zdobyć nagrodę i otrzymać pieniądze lub obiecanego iPhone'a Xs Max. Niestety, gdy wejdziemy w tę wiadomość i klikniemy w link, natychmiast zostaniemy przekierowani do ankiet, gdzie wyłudzane są od nas nasze osobiste informacje.

Zdobywanie osobistych informacji, detali finansowych, czy nawet pieniędzy od poszkodowanych, to główny cel oszustów. Koniecznie musisz usunąć Your iPhone Xs Max is ready for PickUp tak szybko, jak to możliwe, nie wchodząc w szkodliwą wiadomość, ani w wydarzenie.

Jeśli nie wejdziesz we wiadomość Your iPhone Xs Max is ready for PickUp możesz pomyśleć, że jesteś bezpieczny. Ale, tak czy inaczej, koniecznie musisz zareagować.

Proces usuwania Your iPhone Xs Max is ready for PickUp uzależniony jest od akcji, które poczyniłeś:

  • Jeśli nie wszedłeś w żaden link, wydarzenie czy okienko, jest duża szansa, że uniknąłeś zainfekowania wirusem. Powinieneś zgłosić spam i zmienić ustawienia swojego Kalendarza Google, by powstrzymać takie wydarzenia w przyszłości.
  • Jeżeli wszedłeś w szkodliwy link, natychmiast powinieneś przeskanować swoje urządzenie antywirusem, ponieważ automatyczne skrypty mogą instalować wirusy bez twojego pozwolenia, ani wiedzy. Polecamy użyć FortectIntego, choć inne podobne programy także mogą załatwić sprawę.
  • Jeżeli podałeś osobiste informacje, jak numery kart kredytowych, powinieneś natychmiast powiadomić swój bank i zapytać o poradę. Bezpiecznym posunięciem byłaby też zmiana wszystkich swoich haseł.

Spamerskie wydarzenia kalendarza mogą doprowadzić do poważnej infekcji wirusowej, a nawet uszkodzić urządzenie, zatem nie próbuj wchodzić w szkodliwe linki. Eksperci mówią, że jeśli zauważyłeś, iż takie wydarzenia dodawane są znikąd, to powinieneś sprawdzić swoją skrzynkę na obecność takich wiadomości i je usunąć, by nie dać się zainfekować wirusami, które wysyłane są na e-mail.

Wirus Your iPhone Xs Max is ready for PickUp

Oszuści ukrywają swoje produkty w spamerskich e-mailach i instalatorach darmowego oprogramowania

Wyłudzające informacje wiadomości używane są do szerzenia malware, takich jak ransomware czy bankowe Trojany. To jedne z najniebezpieczniejszych komputerowych infekcji, na szczęście, teraz wielu użytkowników nauczyło się rozpoznawać tego typu oszustwa i nie wchodzić w szkodliwe linki, ani nie otwierać szkodliwych załączników, które doprowadziłyby do infekcji wirusowej.

Jednakże, domyślne ustawienia Gmail sprawiają, że użytkownik może dostawać powiadomienia kalendarza, nawet bez wchodzenia w szkodliwe linki, czy otwierania załączników – tylko dlatego, że otrzymano e-mail. Dlatego ważne jest, by rozpoznać ten nowy typ oszustwa, kiedy Google wciąż pracuje nad problemem.

Jeżeli otrzymałeś fałszywe powiadomienie z kalendarza dotyczące iPhone'a, albo Samsunga, powinieneś natychmiast sprawdzić swoją skrzynkę pocztową, by znaleźć szkodliwą wiadomość, gdyż ta najpewniej wywołuje szkodliwe powiadomienia i powoduje wyskakujące okienka na twoim urządzeniu. Takie wiadomości powinieneś zgłaszać i blokować nadawcę. Jeżeli dostajesz tego typu wiadomości, znaczy, że stałeś się celem oszustów, więc najbezpieczniej byłoby zmienić wszystkie swoje hasła, jako środek zapobiegawczy.

Pozbądź się wirusa Your iPhone Xs Max is ready for PickUp oraz innych potencjalnie szkodliwych programów

Nie powinieneś wchodzić w interakcję z takimi szkodliwymi powiadomieniami, czy wiadomościami, które obiecują wygrane i wielkie nagrody. Usuń wirusa Your iPhone Xs Max is ready for PickUp ze swojego systemu, tak szybko jak jest to możliwe – ale najpierw zgłoś swój problem Google (podwójne kliknięcie na fałszywe powiadomienie kalendarza, potem kliknij Więcej akcji i Zgłoś Spam). Powinieneś to zrobić narzędziem anty-malware i upewnić się, że program znajdzie wszystkie zagrożenia.

Dodatkowa porada w związku usuwaniem wirusa Your iPhone Xs Max is ready for PickUp powinna zapobiec przyszłym zagrożeniom. Żeby to zrobić powinieneś zmienić ustawienia kalendarza Google:

  • Kliknij na ikonkę koła zębatego (Ustawienia) w górnym prawym rogu Kalendarza.
  • Wybierz Ustawienia zdarzeń na lewym panelu
  • Pod Ustawieniami Zdarzeń po prawej, wybierz Nie, pokazuj tylko zaproszenia, na które odpowiedziałem z menu.
  • Wybierz Wydarzenia z Gmail po lewej.
  • Odznacz Automatycznie dodawaj wydarzenia z Gmail do mojego kalendarza żeby zapobiec automatycznemu dodawaniu wydarzeń do kalendarza.
  • Wreszcie, pod opcją Widoku, odznacz Pokaż wydarzenia odrzucone żeby pozbyć się widoku fałszywych powiadomień, którym już odmówiłeś.

Your iPhone Xs Max is ready for PickUp wyłączenie powiadomienia

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach