Skala niebezpieczeństwa:  
  (9/100)

Yahoo Toolbar. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek
12

Czy Toolbar Yahoo jest wirusem czy tez nie?

Jezeli kiedykolwiek myslales ze Yahoo Toolbar jest wirusem, to niestety jestes w bledzie. Nie jest to wirus, jest to narzedzie nalezace do wielkiej firmy, firma Yahoo nigdy nie pozwolilaby sobie na rozpowszechniaie cyber zagrozen. Aczkolwiek wyglada na to ze wielu uzytkownikow komputerow nie za bardzo pochlebnie wypowiada sie na temat tego narzedzia. Swiadczy o tym ilosc wyszukiwan procesu usuwania tego narzedzia. Zdecydowalismy sie na wyjasnienie w jaki sposob najlepiej to wykonac.

Po pierwsze pozwol nam wyjasnic czym jest Yahoo toolbar i w jaki sposob funkcjonuje. Yahoo Toolbar jest skladnikiem dolaczanym do przegladarki Mozilla Firefox, ktory to jest narzedziem majacym roznorakie funkcje. Tego typu toolbary dosc czesto pozwalaja na wyszukiwanie informacji a takze posiadaja wiele innych funkcji takich jak dostep do maila, Yahoo Sport, Yahoo Finance, Yahoo Answers, Yahoo News i inne popularne dodatki takie jak dostep do portalu Twitter czy tez Facebook i wiele innych przydatnych stron w internecie. Co wiecej mozesz dosc latwo dostosowac te dodatki i usunac zbedne dla ciebie skroty z ktorych nie chcesz korzystac.

Pytanie brzmi, dlaczego tak wielu uzytkownikow chce czym predzej usunac oprogramowanie Yahoo Toolbar? Przenaalizowalismy rynek i udalo sie nam stwierdzic ze uzytkownicy dosc czesto instaluja ten dodatke bez swojej woli. Co wiecej wielu uzytkownikow skarzy sie na to ze nie sa usatysfakcjonowani z funkcji tej wyszukiwarki. Dlatego tez jezeli chcialbys skutecznie usunac ze swojego komputera udalo sie nam przygotowac sprawdzona instrukcje ktora przeprowadzi cie przez proces usuwania tego oprogramowania (szukaj jej na stronie nr 2)

Yahoo Toolbar on Firefox

WAZNE. Jezeli zaraz po zainstalowaniu Yahoo toolbar zauwazyles ze twoja przegladarka dziala podejrzanie lub tez widzisz denerwujace reklamy pop-up czy tez inne banery na ekranie twojego komputera to moze sie okazac ze zainstalowales falszywy Yahoo Toolbar, masz do czynienai z robakiem przegladarkowym. Oprocz tego jezeli zauwazysz przekierowania Yahoo toolbar na podejrzane strony, kiedy przegladarka bedzie cie przekierowywac na zupelnie podejrzane strony to powinienes czym predzej przeskanowac swoj komputer z pomoca oprogramowania antyszpiegujacego takiego jak na przyklad Reimage. Wiecej na jego temat mozesz przeczytac tutaj Yahoo redirect virus here.

W jaki sposób Yahoo Toolbar moze przeniknac do mojego komputera bez mojej wiedzy?

Jezeli widzisz na swoim komputerze Yahoo Toolbar i nie pamietasz abys kiedykolwiek go instalowal to mozesz byc pewien ze zainstalowales Yahoo toolbar razem z innym oprogramowaniem pobranym na twoj komputer. Tego typu oprogramowanie moze rozpowszechniac sie korzystajac z techniki bundling, moze stanowic potencjalnie niechciany porgram. Celem unikniecia instalacji tego typu oprogramowania i dodawania niechcianych dodatkow do twojej przegladarki polecamy ci korzystanie z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika za kazdym razem kiedy instalujesz nowe oprogramowanie na swoim komputerze. Tego typu opcje moga zapewnic ci widzenie opcji dodatkow i mozesz miec pewnosc ze bedziesz w stanie w pore zrezygnowac z ich instalacji na twoim komputerze. Skorzystaj z tej sugestii celem ochrony przed instalacja innych potencjalnie niechcianch aplikacji.

W jaki sposob usunac wirusa Yahoo Toolbar z twojej przegladarki?

Jak juz powiedzielismy, wirus Yahoo Toolbar to nie do konca dobre okreslenie, nie powinienes nazywac tego oprograowania ten sposob. Mozesz dosc latwo odinstalowac wirusa Yahoo toolbar z pomoca instrukcji usuwania plikow zaprezentowanej ponizej. Jednakze jezeli podejrzewasz ze twoj komputer zostal zainfekowany z pomoca wirusa Yahoo redirect virus, to polecamy ci przeskanowanie twojego komputera z pomoca narzedzi antyszpiegujacych i najlepiej jezeli postarasz sie usunac tego typu oprogramowanie w sposob automatyczny. Nie zapomnij uwazac podczas procesu instalacji nowego oprogramowania ze wzgledu na mozliwosc dodania niechcianych aplikacji ktore moga byc szkodliwe dla twojego komputera.

Możesz usunąć Yahoo Toolbar automatycznie korzystając z jednego z tych programów: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware. Polecamy te aplikacje, ponieważ mogą one łatwo usunąć potencjalnie niechciane programy i wirusy ze wszystkich twoich plików i wpisów w rejestrze, które są z nimi związane.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Yahoo Toolbar zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Yahoo Toolbar. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Gazety piszą o Reimage

Instrukcja ręcznego usuwania Yahoo Toolbar:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Yahoo Toolbar z rodziny systemu Windows

Reimage jest narzędziem do wykrywania oprogramowania malware.
Będziesz musiał zakupić pełną wersję oprogramowania celem usunięcia infekcji.
Więcej informacji na temat Reimage znajdziesz ponizej.

  1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs).Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
  2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
  3. Odinstaluj Yahoo Toolbar oraz powiązane programy
    W tym miejscu, poszukaj Yahoo Toolbar lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
  4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
  5. Usuń Yahoo Toolbar ze skrótu Windows
    Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
  6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Yahoo Toolbar z systemu Mac OS X

Reimage jest narzędziem do wykrywania oprogramowania malware.
Będziesz musiał zakupić pełną wersję oprogramowania celem usunięcia infekcji.
Więcej informacji na temat Reimage znajdziesz ponizej.

  1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
  2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimYahoo Toolbar czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash.Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Yahoo Toolbar z Internet Explorer (IE)

Reimage jest narzędziem do wykrywania oprogramowania malware.
Będziesz musiał zakupić pełną wersję oprogramowania celem usunięcia infekcji.
Więcej informacji na temat Reimage znajdziesz ponizej.

  1. Usuń niebezpieczne dodatki
    Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
  2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Yahoo Toolbar oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
  3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
    Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
  4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
  5. Zresetuj Internet Explorer
    Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
  6. W tym miejscu zaznacz Reset.
  7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Yahoo Toolbar. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Yahoo Toolbar z Microsoft Edge

Reimage jest narzędziem do wykrywania oprogramowania malware.
Będziesz musiał zakupić pełną wersję oprogramowania celem usunięcia infekcji.
Więcej informacji na temat Reimage znajdziesz ponizej.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

  1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
  2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
  3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
  4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
  5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
  6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
  7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
  8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

  1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
  2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
  3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
  4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
  5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
  6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
    Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
    Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Yahoo Toolbar powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Yahoo Toolbar z Mozilla Firefox (FF)

Reimage jest narzędziem do wykrywania oprogramowania malware.
Będziesz musiał zakupić pełną wersję oprogramowania celem usunięcia infekcji.
Więcej informacji na temat Reimage znajdziesz ponizej.

  1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
    Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
  2. W tym miejscu zaznacz Yahoo Toolbar oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
  3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
    Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
  4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
  5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
  6. Zresetuj Mozilla Firefox
    Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
  7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Yahoo Toolbar. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Yahoo Toolbar z Google Chrome

Reimage jest narzędziem do wykrywania oprogramowania malware.
Będziesz musiał zakupić pełną wersję oprogramowania celem usunięcia infekcji.
Więcej informacji na temat Reimage znajdziesz ponizej.

  1. Usuń szkodliwe pluginy
    Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
  2. W tym miejscu, zaznacz Yahoo Toolbar oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
  3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
    Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
  4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
  5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
  6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
  7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
  8. Zresetuj Google Chrome
    Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
  9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
  10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Yahoo Toolbar. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Yahoo Toolbar z Safari

Reimage jest narzędziem do wykrywania oprogramowania malware.
Będziesz musiał zakupić pełną wersję oprogramowania celem usunięcia infekcji.
Więcej informacji na temat Reimage znajdziesz ponizej.

  1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
    Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
  2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Yahoo Toolbar i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
  3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
    Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
  4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Yahoo Toolbar to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
  5. Zresetuj Safari
    Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
  6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Yahoo Toolbar. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'
Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Yahoo Toolbar i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus lub Malwarebytes Anti Malware.

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-yahoo-toolbar.html

Poradniki w innych językach