Skala niebezpieczeństwa:  
  (11/100)

Usuń wirusa Web-start.org (Aktualizacja 2021)

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Czy powinienem korzystać z wyszukiwarki Web-start.org?

Po pierwsze nalezy pamietac o tym ze wirus Web-start.org ukrywa swoja obecnosc i jedynym znakiem na jego obecnosc w systemie uzytkownika bedzie nowa strona domowa, ktora pojawia sie za kazdym uruchomieniem przegladarki. Faktem jest ze ta aplikacja to nic innego jak kolejny robak przegladarkowy. Program ma tendencje do okupowania komputera uzytkownika i dokonywania zmian w przegladarce. Co wiecej problemy z wzrastajaca liczba reklam i przekierowan zaczna sie pojawiac wkrotce po zainstalowaniu tego dodatku. Dlatego tez powinienes czym predzej wziac sprawy w swoje rece i przejsc do usuwania wirusa Web-start.org. Program moze szpiegowac to co robisz w sieci, moze zbierac na twoj temat personalne dane, ktore pozniej beda wykorzystywane w podejrzanych celach. Jezeli sprawa ochrony twojego komputera jest dla ciebie wazna do przejdz do usuwania oprogramowania Web-start.org.

Tego typu robak przegladarkowy to jeden z najnowszych produktow firmy Plus. Ostatnio analizowalismy powiazany z nim produkt – loadstart.com. Niektore z cech tego potencjalnie niechcianego oprogramowania sa podobne do cech prezentowanych przez wirusa Web-start.org – dotyczy to strony domowej jak i domyslnej wyszukiwarki. Tego typu robak przegladarkowy oferuje ci szybki dostep do strony Twitter, Facebook a takze Gmail a takze Amazon czy tez Ebay. Co wiecej mozesz przeskanowac swoje narzedzie z pomoca wlasnie tego programy czy tez zainstalowac dodatek do skype wprost ze strony glownej. Zauwaz ze te wszystkie zalety majua negatywny wplyw na twoj komputer a takze powiazane z nim aplikacje. Mimo tego że ze swojej strony polecamy korzystanie z oprogramowania ReimageIntego to powinienes pamietac o tym aby zawsze pobierac je z oficjalnej witryny oprogramowania. W przeciwnym razie mozesz byc narazony na nieprzyjemnosci. Czesto programy oferuja swoj wlasny serwis skanowania systemu, jednak nie jest on tak sprawny jakbysmy sobie tego zyczyli. nawet jesli sugerowany produkt ktory jest szeroko znany sciagniemy z podejrzanej strony to moze on utracic swoje wspaniale wlasciwosci. Moze to prowadzic do zainfekowania komputera. Powinienes skupic sie na usunieciu tego typu zlosliwych aplikacji i wiecej z nich nie korzystac.

The picture displaying Web-start.org

Warto wiedziec ze oprogramowanie WebStart moze zbierac informacje dotyczace aktywnosci na twojej przegladarce. Mowiac innymi slowy program moze zbierac dane dotyczace odwiedzanych stron a takze czasu przebywania na poszczegolnych witrynach. Adres IP a takze geolokalizacja jest takze wazna dla autorow tego typu aplikacji. Jednakze w przeciwienstwie do wiekszosci hakerow tego typu narzedzie moze takze przejac wszelkie personalne dane. W konsekwencji twoja skrzynka odbiorcza moze byc zasypana wrecz personalnymi ofertami. Tylko niewielu uzytkownikow zdaje sobie w ogole sprawe ze ich dane sa wykorzystywane przez innych uzytkownikow. Co wiecej problem przekierowan Web-start.org moze generowac irytacje. Chcac znalezc cos na okreslonej stronie mozesz byc nieustannie narazony na wyskakujace okienka. Sprawdzone aplikacje nie maja tradycji zasypywania twojego komputera duza iloscia niepotrzebnych reklam.

Metody rozpowszechniania

Najczesciej robaki przechodza do komputera uzytkownika wrecz niezauwazony. Wykorzystuja okazje do przenikniecia kiedy to uzytkownik spieszy sie podczas procesu instalacji. Najczesciej nie zauwaza dodatkowych potencjalnie niechcianych aplikacji dolaczonych do darmowego oprogramowania. W rezultacie uzytkownik oprocz programu ktory chcial zainstalowac posiada na swoim komputerze zlosliwe dodatki. Jezeli jestes zainteresowany unikaniem spotkania z tego typu potencjalnie niechcianym oprogramowaniem to dobrze bedzie jezeli skorzystasz z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika. Pozwoli to na zobaczenie dodatkowych programow i szybkie zrezygnowanie z ich instalacji. Nalezy odznaczyc niechciane aplikacje. Prosze zwracac uwage na proces instalacji i raczej nie korzystac z opcji instalacji standardowej czy tez ogolnej, automatycznie wyrazisz tym zgode na zainstalowanie dodatkowego oprogramowania. Nie korzystaj z tej opcji.

Poradnik usuwania Web-start.org

Istnieja dwa sposoby na poradzenie sobie z usuwaniem tego typu robaka przeglądarkowego. Jezeli chcesz zaoszczedzic czas to automatyczny sposob usuwania oprogramowania Web-start.org moze byc dla ciebie wygodny. Zanim przeskanuj swoj komputer sprawdzona aplikacja antyszpiegujaca upewnij sie prosze ze zostala zaaktualizowana. W przeciwnym razie wszystkie pliki moga nie zostac wykryte. Mowiac o alternatywnych sposobach usuwania wirusa Web-start.org mozesz skorzystac z poradnika manualnego. Pamietaj o tym ze powinienes przede wszystkim zapobiegac przenikaniu zlosliwych aplikacji do twojego komputera poprzez uwazne ich sciaganie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Web-start.org:

Usuń Web-start.org z rodziny systemu Windows

Tego typu robak przegladarkowy najczesciej mozna wykryc w systemach Windows – nasz zespol pokazuje ze niepodobnie do innych robakow przegladarkowych akurat ten nie tylko dodaje swoj program a takze zlosliwe dodatki do przegladarki uzytkownika ale takze modyfikuje strone domowa na witryne Web-start.org. Jezeli chcesz calkowicie usunac go z systemu zrob co nastepuje:

 • Po pierwsze chcielibysmy napomniec ze powinienes zrobic wszystko dla kazdej przegladarki obecnej w systemie. Dla przykladu skorzystamy z przegladarki Google Chrome
 • Jezeli na swoim komputerze widzisz Internet Explorer, google Chrome czy tez Mozilli Firefox to przejdz na nie prawym przyciskiem myszy a nastepnie wybierz Właściwości
 • Następnie przejdź do sekcji Skróty. Tutaj wybierz Obiekt docelowy
 • Usuń wszystko co jest napisane zaraz po …application\chrome.exe”. Powinien sie tam znajdować długawy adres URL rozpoczynajacy sie od Web-start.org/….
 • Kliknij OK a nastepnie Zastosuj
 • Postepuj zgodnie z instrukcja ponizej a nastepnie usun wszelkie zlosliwe programy, rozszerzenia przegladarek obecne na twoim systemie a ktorych nie pamietasz abys instalowal..

  1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
  2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
  3. Odinstaluj Web-start.org oraz powiązane programy
   W tym miejscu, poszukaj Web-start.org lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
  4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

  Usuń Web-start.org z Internet Explorer (IE)

  1. Usuń niebezpieczne dodatki
   Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
  2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Web-start.org oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
  3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
   Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
  4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
  5. Zresetuj Internet Explorer
   Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
  6. W tym miejscu zaznacz Reset.
  7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Web-start.org. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

  Usuń wirusa Web-start.org z Microsoft Edge

  Zresetuj ustawienia pierwszej metody

  1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
  2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
  3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
  4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
  5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
  6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
  7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
  8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

  Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

  Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

  1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
  2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
  3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
  4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
  5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
  6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
   Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
   Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

  Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Web-start.org powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

  Usuń Web-start.org z Mozilla Firefox (FF)

  1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
   Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
  2. W tym miejscu zaznacz Web-start.org oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
  3. Zresetuj Mozilla Firefox
   Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
  4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Web-start.org. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

  Usuń Web-start.org z Google Chrome

  1. Usuń szkodliwe pluginy
   Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
  2. W tym miejscu, zaznacz Web-start.org oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
  3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
  4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
  5. Zresetuj Google Chrome
   Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
  6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
  7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Web-start.org. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

  Usuń Web-start.org z Safari

  1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
   Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
  2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Web-start.org i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
  3. Zresetuj Safari
   Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
  4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Web-start.org. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

  Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Web-start.org i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach