Skala niebezpieczeństwa:  
  (55/100)

Usuń wirusa UpgradeSys (Poradnik) - Ostatnia aktualizacja, Paź 2019

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Malware

Wirus UpgradeSys grozi użytkownikom Androida możliwościami trojanów

Przykład wirusa UpgradeSys

Wirus UpgradeSys jest preinstalowaną aplikacją na Androida znajdowaną zwykle na telefonach wyprodukowanych przez BLU. Eksperci klasyfikują taki rodzaj potencjalnie niepożądanego programu jako adup. Nawet, jeśli nie ma obecnie zbyt dużo informacji na temat tej w miarę nowej infekcji, wiadomo, że ta aplikacja posiada funkcje podobne do koni trojańskich.

Wiele narzędzi antywirusowych wykrywa UpgradeSys pod następującymi nazwami:

 • com.adups.fota;
 • com.adups.fota.sysoper;
 • FWUpgradeProvider.apk.

Ponieważ adup UpgradeSys jest zwykle instalowany przed zakupem telefonu przez użytkownika, posiada on prawa administracyjne. Pozwala to mu na instalację nowych programów oraz aktualizację starych bez wiedzy ani zgody użytkownika. Dostęp roota jest bardzo niebezpieczny – potencjalnie niepożądana aplikacja może być zaprogramowana tak, by pobrać inne wirusy.

Dodatkowo, UpgradeSys jest w stanie monitorować wiadomości oraz inne treści przechowywane w telefonie. Trojan ten może nawet połączyć się ze swoim serwerem kontroli i wysłać skopiowane informacje autorom wirusa. Może też przejąć urządzenie i samodzielnie wysyłać wiadomości. 

Co więcej, wiele raportów użytkowników mówi o tym, że UpgradeSys może generować przesadną liczbę agresywnych reklam na często odwiedzanych przez Ciebie stronach. Nawet, jeśli wyglądają one tylko na irytujące, są one także niebezpieczne. Sponsorowane reklamy mogą prowadzić Cię na fałszywe strony, na których rozprowadzane są wirusy. Ryzykujesz tak za każdym razem, gdy zaczynasz nową sesję.

Prezentacja wirusa UpgradeSys
UpgradeSys jest preinstalowaną aplikacją na urządzeniach Android działającą tak, jak koń trojański.

Z tego powodu zalecamy Ci usunąć UpgradeSys tak szybko, jak to tylko możliwe. Nie ma zbyt wiele zaufanych informacji na temat jego innych funkcji, które mogą być jeszcze gorsze niż te wspomniane powyżej. Zauważ też, że ta aplikacja jest preinstalowana – nie można jej ręcznie usunąć z urządzenia.

Dlatego poniżej znajdziesz instrukcję usuwania UpgradeSys. Wyjaśni ona, jak pozbyć się tej złośliwej aplikacji bez root’owania twojego smartfona. Powinieneś być świadom, że obecnie jest to najbezpieczniejsza opcja, by wyczyścić komputer z adupów. Zalecamy też trzymać się z daleka od nieautoryzowanych zewnętrznych aplikacji – mogą być one stworzone tylko i wyłącznie do powiększenia szkód.

W jaki sposób adup’y są instalowane na urządzeniu

Według ekspertów z DieViren.de, coraz więcej urządzeń sprzedawanych online ulega modyfikacji do złych celów. Zwykle, producenci przeobrazowują pamięć ROM urządzenia, zastępując ją obrazem własnej produkcji, a następnie sprzedają produkty na e-sklepach takich, jak Amazon.

Modyfikacja ta może kompletnie zmienić domyślny system operacyjny smartfona oraz zawierać złośliwe aplikacje, które po przeobrazowaniu są uznawane za preinstalowane i przez to niemożliwe do usunięcia/deinstalacji. Tak jak powinieneś pobierać oprogramowanie od autoryzowanych deweloperów, powinieneś zakupywać też urządzenie ze sprawdzonych źródeł.

Zauważ, że cena uszkodzonych produktów jest dużo niższa niż oryginałów. Nie daj się więc zwieść „świetnym” okazjom lub innym ofertom. Ta promocja jest tylko próbą zwabienia ludzi do zakupu urządzenia z zainstalowanym malware.

Instrukcja usuwania wirusa UpgradeSys

Jak już wspomnieliśmy, nie możesz usunąć preinstalowanych aplikacji. Możesz je jednak wyłączyć w następujący sposób:

 1. Go to Settings > Apps;
 2. Find UpgradeSys;
 3. Click Disable button.

Jest to jednak tylko rozwiązanie tymczasowe – za każdym razem, gdy uruchomisz urządzenie, musisz powtórzyć wcześniejsze kroki. By tego uniknąć, możesz skorzystać z narzędzia DeBloater, które nie wymaga root’owania Androida. Możesz je pobrać z oficjalnej strony producenta

Krok 1. Uruchom debugging USB

 1. Wejdź w ustawienia;
 2. Wejdź w podmenu (Więcej lub Ogólne);
 3. Znajdź numer wersji i kliknij go 7 razy;
 4. Poczekaj na okienko Jesteś obecnie w trybie deweloperskim lub Tryb deweloperski włączony;
 5. Wejdź w ustawienia i znajdź Opcje Deweloperskie;
 6. Włącz debugging USB.

Krok 2. Użyj DeBloatera, by usunąć adup’y

 1. Po instalacji DeBloatera na komputerze oraz włączenia debuggingu USB na urządzeniu, podłącz je do komputera.
 2. Wybierz na urządzeniu połączenie jako Pamięć masowa (albo Nośnik multimedialny);
 3. Otwórz DeBloatera na PC and kliknij przycisk Czytaj Urządzenie (Read Device);
 4. Poszukaj com.adups.fota oraz/lub com.adups.fota.sysoper o zaznacz je;
 5. Zatwierdź;

Krok dodatkowy. Uczyń urządzenie rozpoznawalnym dla DeBloater

Jeśli aplikacja nie może znaleźć twojego urządzenia, skorzystaj z poniższych kroków:

 1. Przejdź na Menedżer Urządzeń;
 2. Odnajdź interfejs ADB;
 3. Jeśli taki widzisz, pobierz sterownik Google USB Driver;
 4. Kliknij na interfejs ADB i Zaktualizuj sterowniki urządzenia;
 5. Kliknij na wyszukanie sterowników w systemie i wybierz pobrane sterowniki Google.
 6. Zamknij DeBloatera i odłącz urządzenie;
 7. Powtórz kroki 1 i 2.
Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

O autorze

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-upgradesys.html

Poradniki w innych językach