Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa TorrentLocker

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

Czym jest wirus TorrentLocker?

Wirus TorrentLocker stanowi wirtualne zagrożenie, które zostało włączone do kategorii „szkodnika”. Podobnie do wirusów CryptoLocker czy CryptoWall, jest zdolny do zaszyfrowania konkretnych plików ofiary (zjęć, filmów, plików audio) a następnie do wyświetlenia wiadomości o prośbie zapłaty okupu za odzyskanie ich. Wiadomość przekazuje także, że jeśli nie zapłacisz, twoje pliki mogą przepaść na zawsze. W rzeczywistości, jest to prawda. Nowością jest to, że wirus podaje instrukcje jak dokonać zapłaty okupu. Prosi o wejście na konkretną stronę australijskiego Bitcoin, zakup bitcoin’ów i zapłatę okupu na podany adres Bitcoin. Ten i wiele innych czynników spowodowało, że nasi eksperci wierzą, że ten rodzaj szkodnika został przygotowany głownie dla australijskich użytkowników PC. Jednakże nikt nie może zagwarantować, że osoby mieszkające w innych krajach świata mogą się czuć bezpiecznie. Prosimy, bądź bardzo ostrożny z TorrentLocker i zawsze myśl o zabezpieczeniu swoich plików zanim zostaną zablokowane przez to szkodliwe oprogramowanie.

W jaki sposób TorrentLocker infekuje mój komputer?

Według najnowszych informacji, wirus TorrentLocker rozprzestrzenia się głównie przez spam. Aby uniknąć takiego paskutnego pasożyta, powinieneś być bardzo ostrożny z mail’ami, które wyglądają jakgdyby starały się poinformować cię o ważnych opłatach, zakupach i dostawach. Powinieneś zawsze szukać błedów literowych lub gramatycznych, sprawdzić adres mailowy nadawcy i porównać z adresem firmy. Jeśli wygląda podejrzanie, powinieneś skontaktować się z tą firmą i zapytać o tego maila. W przeciwnym przypadku, mozęsz pobrać zarażone załączniki, które mogą w łatwy sposób zainfekować twój komputer wirusem TorrentLocker. Gdy to szkodliwe oprogramowanie dostanie się do komputera, szyfruje pliki ofiary za pomocą algorytmu Rijndael i zaczyna wyświetlać wiadomość ostrzegawczą. Jeżeli twój komputer został zainfekowany wirusem TorrentLocker, powinieneś dwa razy przemyśleć płacenie okupu, gdyż wspiera to hakerów i ich przestępstwa w przyszłości. W celu usunięcia tego szkodliwego oprogramowania postępuj według poradnika poniżej:

Jak usunąć wirus TorrentLocker?

Niestety, jeśli wrius TorrentLocker zainfekował komputer istnieje tylko jedna metoda aby odszyfrować dane a metodą tą jest zapłata okupu. Oczywiście nie polecamy tego, gdyż robiąc to wspierasz hakerów i ich brudne biznesy. W celu usunięcia wirusa SynoLocker z systemu, polecamy ci użycie Reimage Reimage Cleaner Intego lub SpyHunter 5Combo Cleaner. Jeżeli nie potrafisz używać tych programów, postępuj według tych kroków:

1. Uruchom ponownie zainfekowany komputer „W trybie bezpiecznym” żeby wyłączyć wirusa (powinno to działać ze wszystkimi wersjami tego szkodnika) 2.Uruchom Regedit 3.Poszukaj wpisów WinLogon i zapisz nazwy wszystkich plików, które nie są explorer.exe lub pusty. Zamień je na explorer.exe. 4. Wyszukaj w rejestrze tych plików, które zostały zapisane i usuń klucze rejestru odwołujące się do plików. 5. Uruchom ponownie komputer i uruchom pełen skan systemu zaktualizowanym programem antywirusowym.

Jednakże, jeśli to zadziała to jedynie pozwoli odblokować komputer… Gorąco polecamy myśleć o zapobieganiu takich zagrożeń. Można użyć do tego wymienionych wcześniej programów. Poza tym, nie zapomnij o uodpornienu twoich plików i kopii zapasowej. Do tego możesz użyć zewnętrznych dysków USB, płyt CD, DVD, lub po prostu polegać na kopiach zapasowych online, takich jak Google Drive, Dropbox, Flickr i innych.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus TorrentLocker snapshot
Wirus TorrentLocker snapshot
O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-torrentlocker-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: TorrentLocker virus