Usuń wirusa TorrentLocker

Instrukcja usuwania wirusa TorrentLocker

Czym jest Wirus TorrentLocker?

Czym jest wirus TorrentLocker?

Wirus TorrentLocker stanowi wirtualne zagrożenie, które zostało włączone do kategorii „szkodnika”. Podobnie do wirusów CryptoLocker czy CryptoWall, jest zdolny do zaszyfrowania konkretnych plików ofiary (zjęć, filmów, plików audio) a następnie do wyświetlenia wiadomości o prośbie zapłaty okupu za odzyskanie ich. Wiadomość przekazuje także, że jeśli nie zapłacisz, twoje pliki mogą przepaść na zawsze. W rzeczywistości, jest to prawda. Nowością jest to, że wirus podaje instrukcje jak dokonać zapłaty okupu. Prosi o wejście na konkretną stronę australijskiego Bitcoin, zakup bitcoin’ów i zapłatę okupu na podany adres Bitcoin. Ten i wiele innych czynników spowodowało, że nasi eksperci wierzą, że ten rodzaj szkodnika został przygotowany głownie dla australijskich użytkowników PC. Jednakże nikt nie może zagwarantować, że osoby mieszkające w innych krajach świata mogą się czuć bezpiecznie. Prosimy, bądź bardzo ostrożny z TorrentLocker i zawsze myśl o zabezpieczeniu swoich plików zanim zostaną zablokowane przez to szkodliwe oprogramowanie.

W jaki sposób TorrentLocker infekuje mój komputer?

Według najnowszych informacji, wirus TorrentLocker rozprzestrzenia się głównie przez spam. Aby uniknąć takiego paskutnego pasożyta, powinieneś być bardzo ostrożny z mail’ami, które wyglądają jakgdyby starały się poinformować cię o ważnych opłatach, zakupach i dostawach. Powinieneś zawsze szukać błedów literowych lub gramatycznych, sprawdzić adres mailowy nadawcy i porównać z adresem firmy. Jeśli wygląda podejrzanie, powinieneś skontaktować się z tą firmą i zapytać o tego maila. W przeciwnym przypadku, mozęsz pobrać zarażone załączniki, które mogą w łatwy sposób zainfekować twój komputer wirusem TorrentLocker. Gdy to szkodliwe oprogramowanie dostanie się do komputera, szyfruje pliki ofiary za pomocą algorytmu Rijndael i zaczyna wyświetlać wiadomość ostrzegawczą. Jeżeli twój komputer został zainfekowany wirusem TorrentLocker, powinieneś dwa razy przemyśleć płacenie okupu, gdyż wspiera to hakerów i ich przestępstwa w przyszłości. W celu usunięcia tego szkodliwego oprogramowania postępuj według poradnika poniżej:

Jak usunąć wirus TorrentLocker?

Niestety, jeśli wrius TorrentLocker zainfekował komputer istnieje tylko jedna metoda aby odszyfrować dane a metodą tą jest zapłata okupu. Oczywiście nie polecamy tego, gdyż robiąc to wspierasz hakerów i ich brudne biznesy. W celu usunięcia wirusa SynoLocker z systemu, polecamy ci użycie FortectIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner. Jeżeli nie potrafisz używać tych programów, postępuj według tych kroków:

1. Uruchom ponownie zainfekowany komputer „W trybie bezpiecznym” żeby wyłączyć wirusa (powinno to działać ze wszystkimi wersjami tego szkodnika) 2.Uruchom Regedit 3.Poszukaj wpisów WinLogon i zapisz nazwy wszystkich plików, które nie są explorer.exe lub pusty. Zamień je na explorer.exe. 4. Wyszukaj w rejestrze tych plików, które zostały zapisane i usuń klucze rejestru odwołujące się do plików. 5. Uruchom ponownie komputer i uruchom pełen skan systemu zaktualizowanym programem antywirusowym.

Jednakże, jeśli to zadziała to jedynie pozwoli odblokować komputer… Gorąco polecamy myśleć o zapobieganiu takich zagrożeń. Można użyć do tego wymienionych wcześniej programów. Poza tym, nie zapomnij o uodpornienu twoich plików i kopii zapasowej. Do tego możesz użyć zewnętrznych dysków USB, płyt CD, DVD, lub po prostu polegać na kopiach zapasowych online, takich jak Google Drive, Dropbox, Flickr i innych.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach