Usuń wirusa Cryptolocker-v3

Instrukcja usuwania wirusa Cryptolocker-v3

Czym jest Wirus Cryptolocker-v3?

Czym jest Cryptolocker-v3?

Cryptolocker-v3 jest kolejnym złośliwym oprogramowaniem ransomware, który jest zaaktualizowaną wersją oprogramowania Teslacrypt. Jak tylko ta niebezpieczna aplikacja przeniknie do systemu rozpoczyna kodowanie personalnych plików z rozszerzeniami takimi jak: .unity3d, .blob, .wma, .avi, .rar, .DayZProfile, .doc, .odb, .asset, ,forge, .cas, .map, .mcgame, .rgss3a, .big, .wotreplay, .xxx, .m3u, .png, .jpeg, .txt, .crt, .x3f, .ai, .eps, .pdf, .lvl, .sis, .gdb files. Zanim program dostarczy ci komunikat dotyczacy zablokowania plikow programem Cryptolocker-v3 to spowoduje spowolnienia systemu, crashe oraz zablokuje ci dostep do twoich plikow. Szybkiej czy pozniej otrzymasz komunikat mowiacy ze:

Your files have been safely encrypted on this PC: photos, videos, documents, etc. Click “Show encrypted files” Button to view a complete list of encrypted files and you can personally verify this.

Po pierwsze pamietaj o tym ze nie ma nic bezpiecznego czy tez korzystnego dla ciebie co wynikałoby z obecnosci wirusa Cryptolocker-v3. Program korzystac z RSA-2048 (klucz publiczny) aby szyfrowac pliki i wzamian za odszyfrowanie rząda od ciebie zaplaty kwoty 1 BTC czyli ekwiwalentu okolo 350$. Nie ma znaczenia to jak bardzo zawiedziony mozesz sie czuc, wysoce nie polecamy ci zaplaty zadanej kwoty. Nawet jezeli zaplacisz pieniadze za poprawne odszyfrowanie plikow to ciagle nie bedziesz w stanei ich otworzyc. Oprocz tego podczas zaplaty za odszyfrowanie bedziesz proszony o podanie swoich danych bankowych, które moga spowodowac ze oszusci online ukradna pieniadze wprost z twojego konta. Istnieje bardzo duzo programow ransomware takich jak Threat Finder, FessLeak, CryptoWall i wiele innych które sa rozpowszechniane na co dzien w internecie. Aby zagwarantowac sobie bezpieczenstwo powinienes zawsze robic kopie zapasowe wszystkich plikow korzystajac ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego jak na przykład FortectIntego przede wszystkim mówimy o jego zaaktualizowanej wersji. Obecnosc oprogramowania Cryptolocker-v3 powinno stanowic dla ciebie cenna lekcje o której powinienes myslec o ochronie swoich danych osobowych.

W jaki sposób Cryptolocker-v3 moze przeniknac do mojego komputera?

Nie jestesmy w stuprocentach pewni w jaki sposob wirus Cryptolocker-v3 moze przenikac do twojego komputera. Jednakze jest to dobrze znana aplikacja ransomware, która jest najczesciej rozpowszechniana poprzez maila spam oraz fałszywe komunikaty. Wystarczy kliknac na zainfekowany załącznik lub tez kliknac na komunikat który zawiera zainfekowany link do aktywacji wirusa Cryptolocker-v3. Jezeli raz zainstalujesz ten plik to tworzy on inne pliki o nazwie %UserProfile%\Start Menu\Programs\Startup\chkntfs.exe, %UserProfile%\Application Data\chkntfs.dat, %Temp%\[1-2 ALPHA-NUMERIC CHARACTERS].tmp i instaluje wpisy w rejestrze zwane C:\WINDOWS\system32\Cryptolocker-v3. Jak tylko uda mu sie zaszyfrowac wszystkie pliki na twoim komputerze to dostarcza ci on duza ilosc komunikatow i prosi o zaplacenie grzywny. Aby chronic sie przed takim przebiegiem wydarzen wysoce polecamy ci trzymanie sie z daleka od tego typu podejrzanych stron. Oprocz tego nie powinienes nawet otwierac maili które zostaly do ciebie wyslane poprzez nieznajomego nadawce które zawieraja zlosliwe zalaczniki. Mimo tego program moze zawierac bardzo wazne dokumenty to nie polecamy otwierania tego maila jezeli nie chcesz stracic waznych informacji, zdjec, filmow wideo i innych rzeczy. Oprocz tego powinienes zawsze trzymac sie z daleka od odejrzanych linkow i komunikatow ktore zazwyczaj przekierowuja na podejrzane witryny. Jezeli twoje prywatne dane juz wyciekly to nie powinienes marnowac wiecej czasu. Zapoznaj sie z tym poradnikiem jezeli twoje dane zostaly zaszyfrowane, postaraj sie usunac oprogramowanie Cryptolocker-v3 tak szybko jak to tylko mozliwe.

W jaki sposób usunąć wirusa Cryptolocker?

Aby chronić się przed stratą informacji polecamy ci sporządzanie backupów swoich danych. Nawet jeżeli miałbyś korzystać z płyt DVD czy tez CD , dysków zewnętrznych czy też backupów w chmurze to w przyszlosci nie mialbys problemow z przywracaniem swoich danych po ataku oprogramowania ransomware. Jezeli chcialbys przywrocic swoje dane mozesz skorzystac z narzedzia R-studio lub tez Photorec. Jednakże nie polecamy wpłaty grzywny ponieważ możesz stracić swoje pieniądze i narazić swoje wrażliwe dane na kontakt z cyber przestepcami. Aby skutecznie usunac oprogramowanie Cryptolocker-v3 polecamy skorzystanie z oprogramowania FortectIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach