Usuń wirusa Safebrowsing.biz (zaaktualizowano, Sty 2021)

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Dlaczego powinieneś usunąć wirusa Safebrowsing.biz?

Proram przejmujący przeglądarkę Safebrowsing.biz jest wysoce podejrzanym programem, który po cichu dostaje się do komputera i zmienia niektóre ustawienia przeglądarki internetowej. Został przypisany do kategorii programów przejmujących przeglądarkę ze względu na jego zdolność dostępu do komputera i przejęcia strony domowej i ustawiania nowych zakładek, aczkolwiek Safebrowsing.biz nie może zainicjować żadnych szkodliwych akcji ani zaszkodzić sytemowi komputera. Może powodować przekierowania podczas sesji przeglądania i sprawić, że dotrzesz na podejrzane strony internetowe. Wydaje się, że ten potencjalnie niepożądany program (PUP) chce wygenerować przychody z reklam przez zmuszanie użytkowników do odwiedzania zrzeszających stron internetowych, niestety, nie wszystkie z tych stron są godne zaufania. Aby chronić swój komputer należy być bardzo ostrożnym podczas przeglądania internetu. Polecamy zwiększyć czujność podczas używania wyszukiwarki Safebrowsing.biz. Nie ma sposobu, aby zrozumieć które z rezultatów wyszukiwania są godne zaufania, a które z nich rozpoczynają przekierowania, a zatem przypuszczamy, że ta wyszukiwarka jest nieprzewidywalna.

Chcielibyśmy cię ostrzec przed zagrożeniami, na które możesz się natknąć podczas przeglądania wyników wyszukiwania Safebrowsing.biz. Możesz zostać przekierowany na strony osób trzecich, które reklamują bezużyteczne oprogramowanie wsparte na reklamach, przeglądać dodatki lub nawet szkodliwe programy. Stanowczo zaleca się zignorować wszystkie te oferty aktualizacji oprogramowania, zwłaszcza Java czy Flash Player. Jest dobrze znanym faktem to, że takie fałszywe aktualizacje rozprzestrzeniają szkodliwe komponenty. Jeśli chcesz dostać solidne i wolne od wirusów aktualizacje, powinieneś pobierać je tylko z zaufanych źródeł. Inną cenną radą, którą chcemy się z tobą podzielić jest to, że nie powinineś nigdy dostarczać personalnych informacji niezaufanym stronom internetowym, zwłaszcza tym, na których znalazłeś się siłą.

Screenshot of Safebrowsing.biz virus

Co jest nawet bardziej podejrzane, to fakt iż Safebrowsing.biz nie zapewnia żadnych dokumentów prawnych – Polityki Prywatności i Warunków Użytkowania. Pytanie brzmi, czy taka strona jest warta twojego zaufania? My sądzimy, że nie. Nie ma informacji na temat tego jak działa PUP, jakie informacje o użytkowniku zbiera, do czego je wykorzystuje i tak dalej. Dlatego zdecydowanie polecamy usunąć wirusa przekierowującego Safebrowsing.biz z PC tak szybko jak to tylko możliwe. Radzimy także przeskanować komputer za pomocą programu antywirusowego, żeby sprawdzić czy twój komputer jest bezpieczny. Jeśli nie masz takiego programu, możesz użyć ReimageIntego lub innego zaufanego programu.

Wirus Safebrowsing.biz: jak się przed nim zabezpieczyć?

W celu uniknięcia instalacji wirusa przekierowującego Safebrowsing.biz razem z innymi programami, należy wybrać tryb zaawansowany lub niestandardowy kiedy tylko instaluje się programy. Można wtedy zobaczyć listę dodatkowego oprogramowania dodanego do pobranego programu. Zrezygnuj z tych dodatków i kontynuuj instalację.

UWAGA. Nie polegaj na standardowym, domyślnym, ekspresowym, podstawowym ani żadną inną opcją instalacji, która jest oznaczona jako „rekomendowana”. Takie ustawienie instalacji zazwyczaj kryje dodatkowe programy i po prostu instaluje je z wybranym oprogramowaniem nawet bez komunikowania ci tego.

Czy trudno jest usunąć wirus przeglądarki Safebrowsing.biz?

Dobrą wiadomością jest to, że możesz usunąć wirus Safebrowsing.biz ze swojego urządzenia raczej łatwo. Jak wspomniano wcześniej, ten program jest uważany za PUP; to oznacza, że nie może uszkodzić twojego żadnego pliku lub spowodować szkód w twoim systemie. Zatem nawet jeśli Safebrowsing.biz nie jest uważany za szkodliwy, doradzamy usunąć to oprogramowanie z urządzenia. Możesz wybrać czy chcesz usunąć je ręcznie czy wolisz znacznie szybszą opcję usuwania automatycznego. Wszystko czego potrzebujesz to pobrać zaufany program antywirusowy (na przykład ReimageIntego), zaktualizować go do najnowszej wersji, przeskanować swój komputer i usunąć wszelkie szkodliwe oprogramowanie lub niepożądane pliki z twojego PC. Jednakże, jeśli wybierzesz opcję ręcznego usuwania Safebrowsing.biz, prosimy postępować według poniższej instrukcji.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Safebrowsing.biz:

Usuń Safebrowsing.biz z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Safebrowsing.biz oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Safebrowsing.biz lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Safebrowsing.biz z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSafebrowsing.biz czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa Safebrowsing.biz z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Safebrowsing.biz powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Safebrowsing.biz z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Safebrowsing.biz oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Safebrowsing.biz. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Safebrowsing.biz z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Safebrowsing.biz oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Safebrowsing.biz. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Safebrowsing.biz z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Safebrowsing.biz i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Safebrowsing.biz. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Safebrowsing.biz i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach