Skala niebezpieczeństwa:  
  (98/100)

Usuń wirusa Salsa (Poradnik usuwania wirusa) - Poradnik usuwania

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Ransomware

Nie mówisz po Angielsku? Ransowmare Salsa dostarcza wielojęzyczne noty z żądaniem okupu

Kiedy wirus Salsa uderzył w internet, od razu zwrócono uwagę na jego szczególną cechę. Chociaż istnieje wiele zagrożeń szyfrujących pliki, które przedstawiają żądanie okupu w kilku językach, program Salsa ransomware lub alternatywnie znany jako wirus Salsa 222 zaskoczył wirtualną społeczność prezentując tłumaczenia nawet w 40 językach. Sam tytuł okupu się tutaj nie wyróżnia – wymagania stawiane są w pliku READ TO UNLOCK FILES.salsa.html. Nota z okupem jest wrzucana do folderu o nazwie “Click here to Unlock your files Salsa222”. Zgodnie ze specyfikacją techniczną, łączy się ono ze szkodliwym oprogramowaniem ransomware Razy która wyszło na światło dzienne w ubiegłym roku . Jednak to drugie zagrożenie nie jest jednorazowym ransomware. Jego hakerzy rozwinęli go w większy projekt wirusa. Niedoszacowanie go może doprowadzić do poważnych skutków. Nawet jeśli zostałeś zarażony tym szkodnikiem, nie ma potrzeby stosowania się do jego wymagań. Usunięcie Salsa byłoby mądrzejszym rozwiązaniem. W tym celu można użyć Reimage lub Malwarebytes.

To złośliwe oprogramowanie spowodowało pojawienie się w zeszłym roku pewnych cyberprzestępstw, które preferowały zmianę obrazu pulpitu na powiadomienie o okupie. Podobnie Salsa stara się przestraszyć użytkowników, zmieniając ich tło w czarną tapetę za słowami informującymi, że pliki ofiar zostały zarażone. Wyznaczają one termin, w którym użytkownicy muszą zapłacić 500 dolarów lub 0.465112 bitcoin . Instruują także użytkownikom, co zrobić jeśli proces deszyfrowania nie zakończy się pomyślnie. W takim przypadku należy ponownie uruchomić urządzenie i pobrać Salsa Decrypter ze wskazanych serwerów. Należy pamiętać, że instalacja tego pliku może tylko uszkodzić system. Nawet jeśli uda Ci się odzyskać potrzebne dokumenty, później możesz zostać uderzony kolejną falą ataku cybernetycznego. Czasami ofiary nie zauważają uszkodzonych plików, ponieważ wszystkie są oznaczone rozszerzeniem plików .salsa222. Inna cecha budzi obawę, ponieważ ten wirus może usunąć kopię woluminów. Niestety ten czynnik pozostawia mniejsze szanse na odzyskanie plików. Nie oznacza to jednak, że należy postępować zgodnie ze z góry określonym scenariuszem ustalonym przez hakerów. Zatem lepiej byłoby skoncentrować się na usuwaniu Salsa222.

Obraz prezentujący Salsę
Wirus Salsa222 może być potomkiem poprzednio rozprzestrzeniającego się krypto-malware zwanego Razy.

Zapobieganie atakom ransomware

Większość zagrożeń ransomware jest rozpowszechniana przez załączniki wiadomości spamowych, w szczególności w folderach .zip. Poprzednio Google ogłosił wojnę załącznikom JavaScript . Niemniej jednak, oszuści łatwo znaleźli sposób uniknięcia tego zakazu. Oszukańcze załączniki mogły być nawet umieszczone w podwójnych folderach .zip . Ponadto program Salsa ransomware został wykryty jako Gen:Variant.Razy.125765, Trojan.DownLoader24.28153, wariant Win32/Kryptik.FQQS, Gen:Variant.Razy.125765 itd. Podobnie należy poprawić ogólny poziom bezpieczeństwa twojego systemu. W tym celu kombinacja narzędzi antywirusowych i anty-spyware może być skuteczna. Zapora również jest przydatna. Ostatecznie, taka ochrona zostanie zmarnowana, jeśli niedbale przeglądesz zawartość wiadomości spamowych i instalujesz podejrzane załączniki przeglądarki.

Pozbywanie się malware Salsa222

Szukając wskazówek, jak skutecznie usunąć Salsę, natrafisz na wiele artykułów promujących jedną lub inną aplikację od zabezpieczeń. Ogólnie rzecz biorąc, nie wolno kombinować z ransomware ręcznie, ponieważ często dochodzi do korupcji i modyfikacji plików systemowych. Jeśli nie jesteś badaczem wirusów, ręczna interwencja może mieć niebezpieczny wpływ na system. Po usunięciu wirusa Salsa można spróbować niektórych metod odzyskiwania danych. Spójrz na dół strony. Niektóre z zaleceń mogą być skuteczne w twoim przypadku.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Salsa:

Usuń Salsa korzystająć z Safe Mode with Networking

Nie możesz uruchomić aplikacji anty-malware? Odzyskaj dostęp, wypełniając te kroki.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Salsa

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Salsa.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Salsa korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Salsa. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Salsa

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Salsa z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Salsa mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Czy warto jest instalować Data Recovery Pro?

To narzędzie mówi się, że jest w stanie odzyskać pliki, jak również uszkodzone lub utracone adresy e-mail.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Salsa.
 • Przywróć je

Robienie pożytku z Popzrednich Wersji Windows

Jeśli włączona jest funkcja Przywracania Systemu, można odzyskać niektóre z nich, wykonując poniższe kroki.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Salsa222 Decrypter

Nie bądź skłonny pobierać narzędzia oferowane przez oszustów. W zamian za odszyfrowane plików możesz być łatwiejszym celem dla przyszłych ataków ransomware.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Salsa i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-salsa-ransomware-virus.html

Poradniki w innych językach