Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Wirus ransomware Philadelphia. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Ransomware

Wirus Philadelphia zaczyna się rozprzestrzeniać

Osławiony twórca wirusów, The Rainmaker, wrocił do pracy z innym szkodnikiem swojego dzieła – wirusem Philadelphia. Podobnie jak we wszystkich przypadkach ransomware hakerzy zamierzają opublicznić tego szkodnika. Co więcej, opracowują strategie, jak skutecznie zarazić jak największą liczbę komputerów. W każdym przypadku, gdy dane osobowe są już zablokowane przez tę alternatywną wersją wirusa Stampado, trzeba skupić się na usunięciu Philadelphia. Podczas, gdy będziesz czytał przez artykuł, zainstaluj Reimage, aby rozpocząć proces eliminacji. Im dłużej wahasz się go pozbyć, tym więcej szkód wirus będzie zadawał. Dlatego usuń Philadelphia już teraz.

Na szczęście, ransomware został zauważony przez Fabian Wosar, który stał się znany z walki i tworzenia kodów deszyfrowania ransomware Apocalypse. Wirus został wyprowadzony na sprzedaż na ciemnym rynku, a w szczególności na tajnej stronie Tora. Deweloperzy oferują złośliwe oprogramowanie dla każdego, kto nie ma nic przeciwko uzyskiwaniu zysku w taki sposób. Wraz z zakupem Philadelphia ransomware, nowy właściciel otrzyma proste instrukcje, jak kontrolować i zarządzać wirusa zakresu infekcji. Deweloper omawia niektóre drobiazgi malware Philadelphia, takie jak przycisk „Daj miłosierdzie”. Wygląda na to, że opcja ta pozwala na deszyfrowanie plików bez otrzymania okupu. Jednak kwestia ta zależy wyłącznie od sumienia właściciela ransomware.

The picture revealing Philadelphia ransomware

Inną ciekawą cechą tego złośliwego oprogramowania szyfrującego pliki jest Centrala Philadelphia. Jest to aplikacja, która pozwala właścicielowi, aby dostosować ransomware i zobaczyć jego ruch na mapie. Deweloper chwali się główną zaletą malware – „mostami”. Zamiast używania serwerów dowodzenia i kontroli, zatrudnia skrypt PHP do nadzorowania sieci, gdzie złoczyńca i ofiara mają kontakt. Nowy właściciel ma również zdolność do manipulowania kwotą okupu i plikami zmniejszającymi cenę. Philadelphia jest generowana za pomocą języka skryptowego Autoita. Podobnie, naukowcy podejrzewają, że wirus może być rozszyfrowany wkrótce. Podsumowując te cechy, to nic dziwnego, dlaczego ransomware, w ogóle, pojawiło się w Internecie. Współczesne wirusy wymagają niewiele wysiłku i przynoszą stosunkowo ogromne dochody. Wyjaśnia to taki boom na ransomware. Jednak, zwykły użytkownik, może nie być zainteresowany tymi kwestiami związanymi z przedsiębiorstwami, ale skupić się tylko na odblokowaniu plików.

W jaki sposób to ransomware zainfekowało mój komputer?

Choć wirus szyfrujący pliki wciąż się rozwija, za jego pierwotną metodę dystrybucji podejrzewa się wiadomości spamowe. Wiadomości losowe spam lub fałszywe maile, to tylko kilka przykładów różnych strategii oszukańczych. Zdarza się, że nawet hakerzy wykorzystują nazwę instytucji oficjalnych by przekonać ofiary do legalności wiadomości. W takim e-mailu, wrzucają jako załącznik zainfekowany plik .doc, .zip lub plik JavaScript. W związku z tym, że zawiera on kod wykonywalny w sobie. Więc teraz, gdy jesteś świadomy zagrożeń leżących w takich e-mailach, bądź ostrożny i unikaj lekkomyślnie otwierania podejrzanych linków i załączników.

Pozbywanie się wirusa Philadelphia

Ponieważ wirus nie jest drobnostką, nie należy utrzymywać tego szkodnika zbyt długo. Jest on w stanie nawet zainfekować podłączone urządzenia oraz sterowniki. Dlatego ważne jest, aby usunąć wirusa Philadelphia jak najszybciej. W tym celu, zainstaluj Reimage lub Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes. Aplikacje te wykrywają szkodnika w jednej chwili i wykańczają go. Jednak nie dekodują one plików, więc trzeba skorzystać z alternatywnych narzędzi cyfrowych, aby ponownie uzyskać dostęp do plików. Najlepszym sposobem, aby otrzymać pliki z powrotem jest albo posiadanie kopii zapasowej lub poczekanie, aż specjaliści opublikują narzędzia deszyfrowania. Jest zrozumiałe, że pliki mogą mieć zasadnicze znaczenie, i będziesz chciał je odzyskać za wszelką cenę. Jak już wcześniej wspomniano, deszyfrowanie plików po prostu zależy od atakującego. Nawet jeśli zapłacisz żądaną sumą pieniędzy, łotr może zdecydować, aby usunąć pliki ze swojego kaprysu. Tak więc rozpocznij usuwanie Philadelphia i wypróbuj nasze metody odzyskiwania plików.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Philadelphia:

Usuń Philadelphia korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Philadelphia

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Philadelphia.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Philadelphia korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Philadelphia. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Philadelphia

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Philadelphia z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Philadelphia mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Czy Data Recover Pro rozwiąże ten problem?

Ten program może być aktualnie jedyną szansa, aby rozdekodować pliki, podczas gdy naukowcy pracują nad narzędziem deszyfrowania wirusa.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Philadelphia.
 • Przywróć je

Funkcja Odzyskiwania Systemu może również ci pomóc

W niektórych przypadkach, system pozwala do pewnego stopnia pozwala uniknąć szkodnika. Chociaż w tym przypadku trudno będzie zapobiec porwaniu Philadelphia w taki sposób, ale przynajmniej można zapisać ważne pliki, zanim zostaną one zakodowane.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Praktyczne użycie Shadow Explorer

Jest to kolejna aplikacja, która odtwarza pliki przy użyciu kopii woluminów. Umieszczone są one na komputerze. Kilka zagrożeń ransomwarre ma tendencję do usuwania tych kopii, więc trzeba wykorzystać do tego odpowiednie narzędzia, zanim wirus Philadelphia dostaje się do nich w pierwszej kolejności.

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Philadelphia i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner lub Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes

O autorze

Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-philadelphia-ransomware-virus.html

Poradniki w innych językach