Usuń wirusa Pokemon Go (Poradnik usuwania wirusa)

Instrukcja usuwania wirusa Pokemon Go

Czym jest Wirus Pokemon Go?

Co powinieneś wiedzieć przed pobraniem Pokemon Go?

Zanim będziemy kontynuować ten artykuł, chcemy zaznaczyć, że wirus Pokemon Go nie ma nic wspólnego z oryginalną aplikacją, której popularność rośnie coraz bardziej pośród użytkowników na całym świecie. W zasadzie, może to być każdy szkodliwy program, który wykorzystuje tą dobrze rozpoznawalną nazwę gry w rozszerzonej rzeczywistości. Zasadniczo, Google Play zakończyło dostępność kilku takich aplikacji w swoim sklepie internetowym przez zarzuty o szkodliwości. Tak długo jak ta aplikacja jest na szczycie rankingu popularności, można się spodziewać nowch wariantów fałszywych wersji gry. Na przykład, dwa podejrzane programy zostały ostatnio ujawnione jako potencjalnie szkodliwe. Aplikacje “Install Pokemongo” i „Guide & Cheats for Pokemon Go” naliczały znaczące ilości pieniędzy za pomoc użytkownikom w zbieraniu Pokecoinów, Pokeballi, and Lucky Eggs. Google Play zareagowało szybko i te apliakcje nie są już dostępne do pobrania. Nie daj się jednak oszukać, bo nie wszystkie programy związane z oryginalną aplikacją są niebezpieczne. Na przykład, “Poké Radar” oraz “Helper for Pokémon Go” są zupełnie prawdziwymi aplikacjami, które pomagają jedynie użytkownikom ulepszyć ich doświadczenia z gry. Mimo tego, jeśli przez przypadek pobrałeś uszkodzoną wersję gry, usuń wirus Pokemon Go ze swojego urządzenia bez zastanowienia. Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, mobilne oprogramowanie takie jak FortectIntego może pomóc ci określić prawdziwość pobranych aplikacji i usunąć je w przypadku pojawienia się podejrzeń. W przypadku gdy twój iOS jest na celowniku, wypróbuj usługi Webroot SecureAnywhere AntiVirus.

Tym co głównie zwiększa możliwość infekcji smartfonów i tabletów fałszywymi wersjami Pokemon Go jest fakt, że oryginalna aplikacja nie została jeszcze wypuszczona we wszystkich krajach, np. w Japonii, Chinach czy Korei Południowej. Niecierpliwi użytkownicy mogą szukać nieistniejącej gry w sklepie z aplikacjami, a to właśnie tam twórcy szkodliwych aplikacji mają szansę wkroczyć do gry. Nie ma żadnej gwarancji, że przestępcy nie wykorzystają popularności tej aplikacji do rozprzestrzenienia innych poważnych infekcji, takich jak wirus Cerber. W zasadzie, są już doniesienia o podobnych incydentach. Użytkownikowi iOS z Rosji został zablokowany telefon po pobraniu fałszywej wersji Pokemon Go i został poproszony o zapłacenie €40 w celu jego odblokowania. Oczywistym jest, że cyber przestępcy stają się coraz bardziej zaawansowani w sposobach, które wykorzystują do oszustw i wykorzystywaniu użytkowników. Dlatego powinieneś być uważny w kwestii tego na instalację czego się zgadzasz na swoim urządzeniu. Jeśli zostałeś już zainfekowany, postępuj zgodnie z instrukcjami usuwania Pokemon Go aby nie pozwolić wirusowi na przejęcie kontroli.

Jak można uniknąć nabycia uszkodzodzonej aplikacji?

Aby określić czy werjsa gry jest prawdziwa zawsze korzystnie jest zwrócić uwagę na komentarze do aplikacji i oceny. Są to doskonałe wskaźniki nie wartych programów. Jeśli dowiesz się, że aplikacja jest słabo oceniana i prezentuje dużo krytyki ze strony użytkowników – powstrzymaj się przed jej instalacją i zdecyduj się na bezpieczniejszą opcję zamiast tego. Jeśli zdecydowałeś się już na nabycie jakiegoś programu, nie instaluj go w pośpiechu i przyjżyj mu się uważnie jakich zezwoleń wymaga. Zakończ instalację natychmiast, gdy zauważysz cos podejrzanego.

Jak usunąć wirus Pokemon Go z zainfekowanego urządzenia?

Jak już wspominaliśmy, usunięcie Pokemon Go może zostać przeprowadzone przy użyciu odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. Upewnij się, że posiadasz narzędzie kompatybilne z twoim urządzeniem. W innym razie, możesz nie być w stanie przeprowadzić skan systemu. Jesli program nie jest jednak szkodliwy, antywirus może go nie zarejestrować. W takim przypadku możesz po prostu usunąć aplikację Pokemon Go ze swojego urządzenia przez zwyczajne ustawienia. Co najważniejsze, pamiętaj zwracać szczególną uwagę na potencjalnie niebiezpieczne apliakcje.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach