Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa 1.0.0.1 YeaDesktop verification code (Poprawione instrukcje) - Darmowy poradnik

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Wyskakujące okienko wirusa kody weryfikacyjnego 1.0.0.1 YeaDesktop powstrzymuje użytkowników przed deinstalacją adware z ich komputerów

Wirus kodu weryfikacyjnego 1.0.0.1 YeaDesktop

1.0.0.1 YeaDesktop Verification Code to uciążliwy program typu adware. Jest to wersja 1.0.0.1 niesławnego adware Yea Desktop. Wiele osób miało do czynienia z problemami podczas próby deinstalacji go poprzez panel sterowania. Poza tym, badania wykazują, że wirus głównie atakuje użytkowników komputerów z Indii i Chin.

Adware ten prosi o podanie kodu weryfikacyjnego, napisanego w języku chińskim, co zapobiega deinstalacji go przez użytkowników. W tym artykule opiszemy, jak usunąć wirusa 1.0.0.1 YeaDesktop Verification Code i czemu powinno się to zrobić tak szybko, jak to możliwe.

Wspomniany adware przygotowany jest do komunikowania się ze stroną xiaobingdou.com oraz wyświetla wszelką zawartość z tej strony. W taki sposób program dostarcza reklamy, wyskakujące okienka i przekierowania na rozmaite strony trzecie.

Reklamy od YeaDesktop są bardzo niegodne zaufania. Co gorsza, ten adware może ustawić YeaDesktop.com jako stronę domyślną dla uruchamiania przeglądarki czy nowych kart. Wyszukiwarka ta jest pełna reklam i natychmiastowo przekierowuje do wyszukiwarki popular123.com dostarczającej głównie sponsorowane wyniki wyszukiwania.

Eksperci związani z cyberbezpieczeństwem nie polecają korzystania z tych witryn, gdyż rezultaty wyszukiwania mogą łączyć do bardzo niebezpiecznych stron trzecich. Niektóre z nich mogą być przygotowane do namawiania ofiar do instalacji nowych rogramów i rozszerzeń przeglądarki, które mogą stanowić zagrożenie dla prywatności użytkownika bądź po prostu irytować go do śmierci.

Nie trzeba mówić, że ten wspierający reklamy program jest nizewykle niegodny zaufania i próbuje dostarczać zawartość sponsorowaną nie tylko poprzez reklamy, ale też i poprzez wyniki wyszukiwania. Nie widać też, żeby aplikacja przejmowała się treścią tego kontentu – na uwadze ma tylko i wyłącznie przychody z kolejnych kliknięć.

Złośliwy kod weryfikacyjny 1.0.0.1 YeaDesktopUżytkownicy mają problem z usunięciem 1.0.0.1 YeaDesktop ze względu na okienko "Kod Weryfikacyjny" proszące użytkownika o podanie podejrzanego słowa w języku chińskim.

Jeśli nie chcesz korzystać z komputera będącego pod wpływem tak podejrzanych aplikacji, pozbądź się ich w mgnieniu oka. W tym wypadku jednak, użytkownicy próbujący odinstalować program natrafiają na barierę uniemożliwiającą usunięcie wirusa kodu weryfikacyjnego 1.0.0.1 YeaDesktop. Ten problem może być jednak prosto rozwiązany. Możesz spróbować usunąć ten program ręcznie, bądż z wykorzystać program anty-spyware taki, jak ReimageIntego.

Dystrybucja wirusa YeaDesktop

Ten irytujący adware zwykle dostaje się do komputera poprzez instalację aplikacji w pośpiechu. Jeśli zwykle wybierasz instalację Domyslną/Standardową i nie sprawdzasz informacji na temat każdej z opcji, istnieje wysokie ryzyko doinstalowania sobie podobnego – lub gorszego – programu spyware.

Zwróć uwagę na informacje dostarczane przez instalator. Do tego zmień typ instalacji z Podstawowego na Zaawansowany/Użytkownika, jeśli masz okazję.

W taki sposób uzyskasz dostęp do dodatkowych opcji instalacji, między innymi związanych z dołączonym ooprogramowaniem. Będziesz mieć wtedy szansę na zapobiegnięcie instalacji. Wszystko, co musisz zrobić, to odznaczenie sugerowanych dodatków, jednego po drugim.

Usuń kod weryfikacyjny by móc skasować 1.0.0.1 YeaDesktop

W celu usunięcia kodu weryfikacyjnego 1.0.0.1 YeaDesktop, a co za tym idzie też i całego wirusa, będziesz musiał usunąć kilka folderów. Jeśli myślisz, że to będzie ciężkie zadanie, możesz w tym celu wykorzystać program anty-spyware bądź anty-malware, który wykona pracę za Ciebie.

Sugerujemy, byś spróbował instrukcji usunięcia 1.0.0.1 YeaDesktop dostarczonych przez nasz zespoł. Powinny one pomóc w całym procesie eliminacji adware.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa 1.0.0.1 YeaDesktop verification code:

Usuń 1.0.0.1 YeaDesktop verification code z rodziny systemu Windows

Zanim przystąpisz do usuwania resztek 1.0.0.1's poprzez Panel Sterowania, usuń folder należący do tego programu. By to osiągnąć, musisz dostać się do tego folderu:

Najpierw, wejdź na dysk lokalny C. Tam wejdź do folderu Pliki Programów (x86). Następnie, znajdź i usuń folder YeaDesktop. Upewnij się, że masz uprawnienia administratora przy usuwaniu tego folderu.

Następnie, użyj poniższego poradnika i usuń pozostałości 1.0.0.1 oraz YeaDesktop z listy Programów i Funkcji tak, jak na poniższym przykładzie. Sprawdź też, czy nie ma żadnych podejrzanych linków w skrótach przeglądarek.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj 1.0.0.1 YeaDesktop verification code oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj 1.0.0.1 YeaDesktop verification code lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń 1.0.0.1 YeaDesktop verification code z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim1.0.0.1 YeaDesktop verification code czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń 1.0.0.1 YeaDesktop verification code z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj 1.0.0.1 YeaDesktop verification code oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania 1.0.0.1 YeaDesktop verification code. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa 1.0.0.1 YeaDesktop verification code z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to 1.0.0.1 YeaDesktop verification code powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń 1.0.0.1 YeaDesktop verification code z Mozilla Firefox (FF)

Pozbądź się każdego dodatku w Firefox'ie, który został zainstalowany bez Twojej wiedzy.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz 1.0.0.1 YeaDesktop verification code oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie 1.0.0.1 YeaDesktop verification code. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń 1.0.0.1 YeaDesktop verification code z Google Chrome

Skasuj każde rozszerzenie z Chrome, które może być powiązane z adware, który chcesz usunąć.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz 1.0.0.1 YeaDesktop verification code oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie 1.0.0.1 YeaDesktop verification code. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń 1.0.0.1 YeaDesktop verification code z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj 1.0.0.1 YeaDesktop verification code i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania 1.0.0.1 YeaDesktop verification code. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się 1.0.0.1 YeaDesktop verification code i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach