Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Isearch123.com (Poradnik)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Silnik wyszukiwania Isearch123.com nie należy do zaufanych. Nie należy myśleć, że wyniki wyszukiwania, które pokazuje są bezpieczne. Chodzi o to, że firmy zewnętrzne sponsorują Isearch123.com i są zainteresowane rozwjoem swoich stron internetowych. Aby to osiągnąć, proszą deweloperów potencjalnie niechcianych programów (PUP), jak Isearch123.com by je reklamować. W zamian za każdego odwiedzającego, który zostanie przekierowany do stron internetowych osób trzecich, Isearch123.com uzyskuje przychody. Teraz mamy zamiar wyjaśnić, jak działa ten system reklamy pay-per-click.

W jaki sposób Isearch123.com promuje marketing wiązany?

Isearch123.com jest programem, który należy do porywaczy przeglądarek. Program ten jest znany z instalacji po cichu i innych nieprzyjemnych i niedopuszczalnych arbitralnych działań na PC ofiary. Po tym, jak porywacz przeglądarki Isearch123.com wchodzi systemu komputerowego, natychmiast wydobywa i umieszcza swoje pliki w rejestrze systemu Windows. Wtedy to zaczyna wpływać na każdą z przeglądarek internetowych – Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, i inne. Isearch123.com instaluje swoje rozszerzenia do przeglądarek, w celu dostosowania ustawień przeglądarki, a także śledzenia aktywności przeglądania. Oto lista danych, które Isearch123.com może zebrać:

 • Historia przeglądania;
 • Lista ulubionych stron internetowych;
 • Lista zapisanych zakładek;
 • Lista plików pobranych z Internetu;
 • Twoje zapytania wyszukiwania;
 • Adres IP;
 • Geolokalizacja komputera.

Nie możemy stanowczo stwierdzić, dlaczego porywacz Isearch123.com potrzebuje takiej informacji, ale nie ma żadnej wątpliwości, że lepiej nie dzielić się tymi informacjami ze źródłami niepewnymi, ponieważ nawet jeśli informacje nie są uważane za dane osobowe, mogą nadal zawierać pewne dane dotyczące ciebie.

Isearch123.com hijack virus

Pasożyt Isearch123.com zmienia ustawienia przeglądarki i ustawia się jako domyślna strona główna i wyszukiwarka. Należy zachować ostrożność i nie używać go dla swoich zapytań! Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Isearch123.com może dostarczyć zmodyfikowane wyniki wyszukiwania, w które mogą być wstrzykiwane w różne hiperłącza, które mogą prowadzić do stron internetowych osób trzecich. W ten sposób Isearch123.com dostaje pieniądze; Jednak nie należy się na to nabrać tak łatwo. W przypadku, gdy uważasz, że jest szansa, że komputer został już dotknięty porywaczem Isearch123.com, możesz zainstalować niezawodne oprogramowanie anty-spyware (na przykład ReimageIntego) i sprawdzić nim swój komputer.

W jaki sposób Isearch123.com porywa mój komputer bez mojej zgody do jego instalacji?

Zaskakująco, Isearch123.com dostaje się do twojego komputera Z twoją zgodą. Aby być bardziej precyzyjnym, zezwolenie uzyskuje w nieuczciwy sposób. Widzisz, Isearch123.com rozprzestrzenia się wraz z freeware i shareware jako załącznik. Niestety, konfiguracja instalacji programu, który przenosi takie załączniki prawie nigdy nie ujawnia informacji o takich załącznikach w sposób bezpośredni. Taki zestaw oprogramowania nazywany jest pakietem oprogramowania, i ukrywa on oświadczenia o promocji dodatkowego oprogramowania w dokumentach Warunków użytkowania i Polityki prywatności. Nie jest tajemnicą, że większość użytkowników komputerów ma tendencję do ignorowania i pomijania tych dokumentów. Cóż, należy je przeczytać, jeśli nie chcesz narazić komputera na poważne zagrożenia. Aby uniknąć instalowania takich opcjonalnych plików do pobrania, zalecamy wybranie niestandardowej lub zaawansowanej metody ustawień instalacyjnych. Potem zobaczysz kolejne okno konfiguracji z listy opcjonalnych aplikacji, które są sugerowane do zainstalowania. Odznacz te sugestie. Aby dowiedzieć się, jak usunąć Isearch123.com PUP, przejdź do strony 2.

Jak pozbyć się tego irytującego programu ze swojego komputera:

Jeśli jesteś zmartwiony przekierowaniami Isearch123.com, należy usunąć tego pasożyta niskich lotów z komputera jak najszybciej. Można to zrobić w dwojaki sposób. Pierwszą metodą jest opcja automatycznego usuwania, którą już zaproponowaliśmy dla Ciebie. Jest to najbezpieczniejszy i najprostszy sposób, aby usunąć wirusa Isearch123.com. Inna opcja odinstalowania Isearch123.com to usunąć go ręcznie. Przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcje usuwania; można je znaleźć pod tym artykułem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się i skontaktuj się z nami, wysyłając pytanie poprzez formularz „Zadaj pytanie”. Powodzenia!

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Isearch123.com:

Usuń Isearch123.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Isearch123.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Isearch123.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Isearch123.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimIsearch123.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa Isearch123.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Isearch123.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Isearch123.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Isearch123.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Isearch123.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Isearch123.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Isearch123.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Isearch123.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Isearch123.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Isearch123.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Isearch123.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Isearch123.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach