Usuń wirusa Aliexpress (Poradnik usuwania wirusów)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Wirus Aliexpress jest w stanie wyświetlać fałszywe reklamy i przekierowywać na strony phishingowe

Przykłady wirusa Aliexpress

Aliexpress jest popularnym sklepem internetowym. Cyberprzestępcy często jednak wykorzystują użytkowników usługi, by wyświetlać złośliwe reklamy, zdobywać cenne dane bądź kraść pieniądze. Przez to pojęcie „wirusa Aliexpress” zawiera różnoraką aktywność wykonywaną z użyciem nazwy tej platformy handlowej.

Przestępy zwykle wykorzystują w tym celu programy adware przekierowujące na fałszywą wersję strony Aliexpress.com bądź też wyświetlające podejrzane reklamy. Zazwyczaj, te niepożądane aplikacje podróżują w formie bundli oprogramowania i dostają się niezauważone do systemu.

Eksperci wykryli kilka odmian adware korzystającego z Aliexpress – activities.aliexpress.com, superdeals.aliexpress.com, bądź best.aliexpress.com. Aplikacje bazujące na reklamach mogą także korzystać z innych domen. Z tego powodu działanie adware'ów zazwyczaj wygląda podobnie i może wywołać następujące problemy:

 • Wyświetlanie reklam na stronach internetowych;
 • Przekierowania na strony phishingowe;
 • Zamiana losowego tekstu w odnośniki;
 • Zbieranie danych związanych z przeglądaniem sieci;
 • Próby kradzieży takich informacji, jak dane bankowe, szczegóły kart kredytowych bądź loginy i hasła;
 • Uruchamianie w tle procesów spowalniających system.

W większości przypadków, wirus Aliexpress.com działa w formie aplikacji wspomaganej reklamami. Może dostarczać fałszywe oferty zniżkowe powiązane z podejrzanymi stronami pytającymi następnie o wypełnienie ankiety bądź wprowadzeniem osobistych danych.

Może też oferować fałszywe porównywarki cen bądź też przekierowywać na strony phishingowe wyglądające dokładnie tak, jak Aliexpress. Dlatego użytkownikom zaleca się sprawdzenie adresu przed zalogowanie bądź zakupami na stronie. Jeśli nie jest to Aliexpress.com, nie ufaj!

Jeśli zaś twoja przeglądarka (Chrome, Firefox, Explorer, itd.) regularnie przekierowuje na stronę sklepu bądź wyświetla reklamy Aliexpress, powinieneś przeskanować system zaufanym programem anty-malware. Problem przekierowań jest główną oznaką zainfekowania systemu przez malware.

Zalecamy skorzystanie z ReimageIntego, jeśli chcesz usunąć wirusa Aliexpress. Możesz też wybrać jakikolwiek inny program ochronny. Nie zapomnij go jednak zaktualizować – przedawnione narzędzia mogą nie być w stanie zidentyfikować tego cyberzagrożenia.

Dodatkowo, możesz też usunąć Aliexpress ręcznie, korzystając z naszej instrukcji. Pamiętaj jednak, że komponenty adware'a mogą siedzieć zarówno w systemie, jak i w każdej przeglądarce.

Odmiany wirusa Aliexpress.com

Activities.aliexpress.com. Domena ta jest szeroko wykorzystywana przez wiele programów adware w celu generacji przychodu z reklam. Aplikacja może wywoływać przekierowania na fałszywe strony sklepów bądź witryny komercyjne, czy też zalewać przeglądarkę podejrzanymi reklamami Aliexpress.com.

Superdeals.aliexpress.com. Przekierowania na stronę Superdeals.aliexpress.com także ostrzegają o ataku adware'a. Tak jak poprzednia odmiana programu, jest ona stworzona do wyświetlania agresywnej zawartości reklamowej na przeglądarce użytkownika. Przez to obniża jakość wrażeń użytkownika i stawia ochronę komputera w stan ryzyka.

Best.aliexpress.com. Główną cechą wyróżniającą tą odmianę wirusa są przekierowania na inną domenę. Pozostała charakterystyka zostaje bez zmian – aplikacja może wyświetlać różne rodzaje wyskakujących okienek, wyglądających na dostarczające oferty lub zniżki.

Prezentaja adware'a AliexpressWirus Aliexpress to aplikacja bazująca na reklamach, która jest w stanie przekierowywać na fałszywe strony Aliexpress.com oraz wyświetlać mnogie reklamy.

Aplikacje z reklamami rozpowszechniają się w bundlach z freeware lub shareware

Programy adware odpowiedzialne za przekierowania bądź agresywne reklamy zwykle są dodawane do bundli oprogramowania. Taką „paczką” może być każdy program freeware lub shareware, jaki można pobrać z sieci.

Aplikacja ta dostanie się do systemu niezauważona, jeśli użytkownik skorzysta z Szybkiej lub Zalecanej instalacji, które nie informują o dołączonych dodatkach. Użytkownik daje pozwolenie na pełną instalację wszystkiego nie znając zawartości instalatora.

By uniknąć tej frustrującej sytuacji, użytkownicy powinni przyzwyczaić się do instalacji nowych programów z pomocą opcji Zaawansowanej lub Własnej. Warto też nie spieszyć się przez cały proces i upewnić się, że nie pozwoli się na instalację jakiegokolwiek „dodatku”. Zespół uirusu.jp przypomina też o wyborze odpowiednich źródeł z plikami.

Odinstaluj wirusa przekierowań Aliexpress oraz usuń niechciane reklamy z przeglądarki

Tak szybko, jak tylko zauważyłeś niechciane przekierowania i reklamy, powinieneś zaopatrzyć się w zaufany program anty-malware, by usunąć wirusa Aliexpress.com z komputera. Jest to najszybsza metoda, by wrócić do normalnego oglądania sieci oraz uniknąć cierpień ze strony cyberprzestępców.

Możesz też spróbować usunąć wirusa Aliexpress ręcznie. Zgodnie z poradnikiem znajdującym się na końcu artykułu, musisz odinstalować programy i rozszerzenia przeglądarki, które mogą być powiązane z adware. Dodatkowo, będziesz musiał usunąć powiązane z programem rozszerzenia doinstalowane do przeglądarek.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Aliexpress:

Usuń Aliexpress z rodziny systemu Windows

By zaprzestać działalności wirusa przekierować Aliexpress, musisz odinstalować odpowiedzialne adware wraz ze wszystkimi jego komponentami z Windowsa, a następnie zresetować każdą z przeglądarek. Poniższy poradnik Ci w tym pomoże:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Aliexpress oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Aliexpress lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Aliexpress z systemu Mac OS X

Jeśli adware wpłynął na działanie twojego Maca, instrukcje te pomogą Ci rozwiązać problem:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAliexpress czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Aliexpress z Internet Explorer (IE)

Napraw Internet Explorera korzystając z następujących kroków:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Aliexpress oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Aliexpress. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Aliexpress z Microsoft Edge

Po ataku niepożądanych aplikacji, możesz zresetować Microsoft Edge:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Aliexpress powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Aliexpress z Mozilla Firefox (FF)

Aby pozbyć się przekierowań Aliexpress.com, musisz zająć się Mozillą Firefox – odinstaluj podejrzane dodatki i zresetuj przeglądarkę.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Aliexpress oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Aliexpress. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Aliexpress z Google Chrome

Reklamy Aliexpress.com przestaną Ci przeszkadzać po deinstalacji podejrzanych rozszerzeń z Chrome'a oraz po resecie przeglądarki:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Aliexpress oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Aliexpress. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Aliexpress z Safari

Aby zatrzymać niechcianą aktywność Safari, skorzystaj z następujących instrukcji:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Aliexpress i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Aliexpress. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Aliexpress i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach