Skala niebezpieczeństwa:  
  (88/100)

Usuń wirusa Ukash

| Rodzaj: Programy do Kradzieży

Ukash Virus to bardzo niebezpieczna grupa oprogramowania ransomware, która musi być ignorowana, niezależnie od tego, jak przekonująco wygląda. Zazwyczaj, ten wirus wyświetla wielkie ostrzezenie, wyglądające na wysłane przez oficjalną instytucję, taką jak lokalna jednostka policyjna czy stowarzyszenie. Alarm ten tworzy obraz konkretnej instytucji, znajdującej się w Twoim kraju, informuje on, że nielegalnie oglądałeś treści chronione prawem autorskim, rozpowszechniałeś złośliwe oprogramowanie i robiłeś inne rzeczy, które są nazwane „nielegalną działalnością”. Poza tym, jak jak Police virus, totalnie blokuje on system, więc nie możesz uruchomić przeglądarki, ani dostać się na swój pulpit. Jak widzisz, wirus Ukash jest bardzo poważnym zagrożeniem, które nie może być wyeliminowane bez pomocy eksperta.

W JAKI SPOSÓB UKASH VIRUS ZARAŻA?

Wszystkie ransomwares, które należą do rodziny wirusów Ukash rozmieszczone są z pomocą trojanów, które mogą pochodzić z zainfekowanych pobrań lub poprzez spam i pochodne. Oczywiście, użytkownik nie ma pojęcia, że jego komputer jest zainfekowany, odkrywa to dopiero, kiedy system się blokuje. Ponadto, ofiara jest powitana ogromną wiadomością „Uwaga! Nielegalna działalność została ujawniona” oraz, że zaistniały pewne poważne naruszenia prawa. Głównym powodem utworzenia wirusa Ukash są pieniądze, które są wyłudzane od użytkowników jako grzywny, które są przez nich opłacane przez system pre-paid. Jednakowoż, musisz pamiętać, że nie stoi za tym żadna oficjalna organizacja, która miałaby pobierać grzywny, jakich żąda Ukash. Poza tym, takie instytucje NIGDY nie blokują komputerów pozostawiając użytkowników bez połączenia z internetem.

JAK POZBYĆ SIĘ WIRUSA UKASH?

Jeżeli zostałeś zaatakowany przez wirus Ukash, wykonaj następujące kroki, które pomogą ci usunąć zagrożenie z komputera:

 1. Zrestartuj komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci za pomocą klawisza F8.
 2. Uruchom MSConfig i wyłącz wszystkie pozycje startowe rundll32 z uruchomieniem dowolnej aplikacji z Application Data (dane aplikacji).
 3. Ponownie zrestartuj system.
 4. Przeskanuj komputer ze SkyHunterem lub innym programem anti-spyware, aby usunąć zainfekowane pliki z systemu.

Pytania dotyczące Ukash virus

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Ukash virus snapshot
Ukash virus snapshot

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-ukash-virus.html
Poradniki w innych językach

 1. AnnJ pisze:
  2 grudnia, 2012 at 6:28 pm

  Virus masakra. Na poczatek uzylem Ccleaner i nic, nie wykrywa, potem tryb awaryjny autoruns… nie wykrywa…. Kaspersky rescue disk…. nic nie wykryło…… Co dalej?

 2. Muchahos Bandoleros pisze:
  23 grudnia, 2012 at 8:14 pm

  Kurde, a jak mogę w trybie awaryjnym z wierszem polecenia uruchomić jakieś MSConfig

 3. Janusz Orzech pisze:
  28 grudnia, 2012 at 7:05 pm

  SpyHunter wersja 4 z pełną obsługą usuwa wirusa;
  najlepiej zrobić to z poziomu Tryb awaryjny
  wazne aby mieć włączoną opcję ”System Guard ON” !!!!!!

 4. klusek pisze:
  11 stycznia, 2013 at 2:07 am

  ja zrobilem tak odlaczylem komputer od internetu wlaczylem kompa zadne okno nie wyskakiwalo odpalilem avasta zrobilem full scan znalazlo virusa usunalem go i wszystko dziala tylko nie wiem czy pozniej nic nie wyskoczy

 5. klusek pisze:
  11 stycznia, 2013 at 2:09 am

  w avascie wyskoczylo malware to ten virus

 6. Ktuś pisze:
  1 lutego, 2013 at 4:18 pm

  musi być ignorowana – a tak ignoruj jak zablokuje ci wszystko

 7. johnny9 pisze:
  3 lutego, 2013 at 4:03 pm

  ,,Uruchom MSConfig i wyłącz wszystkie pozycje startowe rundll32 z uruchomieniem dowolnej aplikacji z Application Data (dane aplikacji).,,. Nie rozumiem jak mam to zrobic :(. Prosze o odpowiedź.

 8. filip pisze:
  25 lutego, 2013 at 4:21 pm

  Kurze mam go. I nieumiem usunąć go

 9. Wacek pisze:
  17 marca, 2013 at 5:56 pm

  Najprościej:
  1. Uruchamiamy komputer w trybie awaryjnym (wciskajac F8 podczas uruchamiania).
  2. Jeżeli się uruchomił, w menu: Wszystkie programy/Akcesoria/Narzędzia systemowe klikamy Przywracanie systemu i przywracamy ostatnio działający system.
  3. Jeżeli po uruchomieniu w tym trybie występują problemy (np. od razu się wyłącza) to wybieramy tryb awaryjny z wierszem poleceń. W wierszu po system32/ dopisujemy: rstrui.exe zatwierdzamy enterem i uruchomi się program Przywracanie systemu, gdzie możemy przywrócić działający system.

 10. Dariusz pisze:
  11 kwietnia, 2013 at 11:13 am

  Jestem również ofiarą wirusa Ukash ale chyba nowszej wersji . Po wciśnięciu F8 ( rozruch systemu) i pojawieniu sie meni wyboru tryb awaryjny oraz
  tryb awaryjny z obsługą sieci nie wchodzi .Restartuje PC po wyboże tryb awaryjny oraz tryb awaryjny z obsługą sieci . Wchodzi tylko tryb awaryjny z wierszem poleceń . W sytłacji kiedy nie można wyłączyć programu antywirusowego program Combofix pobrany z CDROMU (E:\) nie może rozpocząć działania. Niewiadomo co zrobić w takiej sytłacji .Zalecane usówanie w trybie awaryjnym z obsługą sieci oraz uruchomienie SpyHuntera jest niemożliwe.Podczas pierwszego wejścia w tryb awaryjny z obsługą sieci wszedł lecz potem nie (restartuje komputer).Uruchomoiony z wiersza poleceń ComboFix startuje lecz grozi to błędami w systemie. Chyba należy podłączyć twardy dysk do innego komputera.Experymentuje z programami antywirusowymi jako botowalne (bios) płyty DVD/ISO.Oczekuje jakiejś porady.

 11. monika pisze:
  12 kwietnia, 2013 at 3:33 am

  boshe.. dzis mi sie to przytrafilo. w 1 momencie pomyslalam sobie ze chyba zaraz zejde na zawal, no bo za co to.. potem zaczelam latac i szukac tego gowna. ach zapominialabym ze jeszcze wczesiej zadzwoinilam na komisariat z pytaniem co mam zrobic. ale ze bylam zdenerwowna cala sytuacja to nawet nie umialam powiedziec o co mi chodzi. wiec zamiast zorientowac sie ze cos nie gra szukalam tego ukash. i wiecie.. nie znalazlam. ale koles przytomy w pewnym sklepie kazal mi poszukac na necie. i t w taki sposob dowiedzialam sie ze to bujda. kamien z serca… i momo ze na razie nie moge sobie poradzic zeby to cholerstwo wywalic, kamien spadl mi z serca. pozdrawiam

 12. Andrzej pisze:
  17 kwietnia, 2013 at 4:01 pm

  Usunąłem to w 5 minut.
  Miałem wersję, w której tryb awaryjny i tryb awaryjny z obsługą sieci nie wchodził (komputer się restartował natychmiast po uruchomieniu trybu awaryjego).
  Metoda postępowania:
  1) Uruchamiamy komputer, naciskamy cały czas F8, wybieramy tryb awaryjny z wierszem poleceń.
  2) Wpisujemy: regedit, potwierdzamy [ENTER]
  3) Uruchomi nam się edytor rejestru. Klikamy: Edycja –> Szukaj…
  4) W pole wyszukiwania wpisujemy frazę: „winlogon”
  5) Wyszuka nam się pierwsza w kolejności fraza WinLogon. Patrzymy w oknie po prawej stronie, czy gdzieś w którymś kluczu występuje „explorer.exe”
  6) Jeżeli występuje, to patrzymy, czy w tym samym kluczu występuje jeszcze coś dodatkowo. Jeżeli tak, to klikamy dwukrotnie na ten klucz i zapisujemy sobie ścieżkę dostępu do tego dodatkowego pliku. Następnie kasujemy tą ścieżkę z klucza rejestru. Ma tam pozostać tylko explorer.exe.
  7) Jeżeli w danym wyszukaniu nie występuje w żadnym z kluczy „explorer.exe”, naciskamy F3. Spowoduje to wyszukanie kolejnej frazy „winlogon”.
  Punkty 6) i 7) powtarzamy, aż przelecimy cały rejestr.
  8) Restart i normalne uruchomienie. Komputer powinien się uruchomić normalnie.

  U mnie w jednym z kluczy poza explorer.exe występowała ścieżka do pliku skype.dat w katalogu dane aplikacji.
  Po restarcie, gdy nie wyskakuje już plansza wirusa, wystarczy usunąć pliki, które sobie wcześniej zapisaliśmy (u mnie było to skype.dat). Dla pewności przejechać jeszcze jakimś programem anti-spyware i po robocie, wirus usunięty.

 13. damian pisze:
  29 kwietnia, 2013 at 7:51 pm

  andrzej dzięki za pomoc!!!! rewelacja

 14. biniu pisze:
  30 kwietnia, 2013 at 3:11 am

  Andrzej dzięki za pomoc. Pomogła Twoja metoda tylko usunąłem cały folder bo pojedynczy klucz nie chciał się usunąć ani też nie można go było edytować. Były tam trzy lub cztery klucze.Pozdrawiam

 15. tomek pisze:
  3 maja, 2013 at 12:11 pm

  dziekuje Ci andrzej !!!! pozdrowienia..

 16. Kostek pisze:
  3 maja, 2013 at 6:22 pm

  Rewelacja, szybko i po bólu

 17. MAti pisze:
  4 maja, 2013 at 10:14 am

  a co mam zrobić jeżeli nie moge wejść w tryb awaryjny?

 18. Arek pisze:
  4 maja, 2013 at 10:54 am

  Witajcie, ja też dzisiaj nabyłem się prawie zawału ale jakoś tak nie uwierzyłem że to Komenda. Na szczęscie ma drugiego kompa i zaraz go włączyłem. Poczytałem o wirusie iże ktoś próbował go załatwic CCleanerem. Spróbowałem i CC go załatwił, wirusa nie mam. Pozdrawiam

 19. minius pisze:
  9 maja, 2013 at 9:48 am

  dzięki Andrzej!!! pomogło

 20. Łukasz pisze:
  10 maja, 2013 at 11:35 pm

  Andrzej, zrobiłem jak pisałeś i zadziałało ale tylko na chwile bo po chwili stało się to samo i teraz ta medota nie działa, co robic?

 21. kamilsson pisze:
  12 maja, 2013 at 7:41 pm

  Andrzeju – RESPECT 😉

 22. Justyna pisze:
  13 maja, 2013 at 12:16 pm

  Również nie moge wejść w tryb awaryjny 🙁 co w tym wypadku powinnam zrobić? prosze o pomoc/informacje ; ) nie chce wydawać kasy na informatyka

 23. Gosia pisze:
  18 maja, 2013 at 5:10 pm

  Andrzej jesteś super! Wielkie DZIĘKI

 24. jon pisze:
  25 maja, 2013 at 11:28 pm

  Wchodze jak mowisz,
  do pewnego momentu dzieje sie jak mowisz,
  ale nigdzie nie ma explorer.exe
  – w ogole nie ma.
  „winlogon” jest co i rusz, ale nie ma ex…exe
  ANI z dopiskiem ANI – bez 🙁

 25. matylda.ab pisze:
  26 maja, 2013 at 4:19 pm

  Andrzej. Dziękuję. Wczoraj wieczorem to cholerstwo pojawiło się u mnie, dziś rano skutecznie, dzięki Twoim radom, usunęłam to świństwo z komputera. 🙂

 26. Sław pisze:
  28 maja, 2013 at 12:41 pm

  Polecam Malwarebytes AntiMalware w trybie z wierszem polecenia. Szybko i sprawnie.

 27. misio pisze:
  2 czerwca, 2013 at 10:06 pm

  Miałem to cholerstwo w systemie(win7) już dwa razy i za każdym razem inaczej to wygląda. Napewno wirus ewoluował bo już nie mogłem go usunąć z poziomu wiersza polecen !! Odpaliłem płytę z systemem przy starcie kompa, potem napraw system i pomogło. ostatecznie zeskanowałem eset online, anti malware, spy hunter. Narazie wszystko gra, ale jak długo to nie wiem

 28. Małgorzata pisze:
  4 czerwca, 2013 at 12:16 am

  Witam, wielkie dzięki za cenne informacje, udało mi się pozbyć gada (F8, ..command, regedit, winlogon, wykasowanie wszystkiego po explorer.exe. , tez było skype.dat) Było proste, skoro starsza pani (ja) dała sobie radę, serdecznie pozdrawiam, Małgorzata

 29. talla pisze:
  8 lipca, 2013 at 10:48 pm

  Słuchajcie ,a czy wszystkie pliki zostają na swoim miejscu ? Bardzo mi zależy żeby wszystko zostało ..

 30. Agnieszka pisze:
  12 lipca, 2013 at 6:40 pm

  Podziękowania dla Wacka i Andrzeja:) Dzieki Wam pozbylam sie tego swinstwa:)

 31. kris pisze:
  9 sierpnia, 2013 at 3:11 pm

  na laptopie który dopadł ten wirus uruchomiłem awaryjnie z wierszem poleceń jednak napotkałem na problem niekatywnej klawiatury a dokładnie ENTERu. Podłączyłem więc klawiaturę zwykłą do usb i poszło…
  ustawiłem na dysk E: (u mnie pendrive) i po wpisie combofix uruchomiło program i skanowanie…
  Niemoc moja polegała głównie na wkurzającej klawiaturze. Taka drobna rada… 🙂

 32. Spider pisze:
  16 września, 2013 at 4:58 pm

  JA MAM BEZNADZIEJNY PROBLEM A WLASCIWIE NIE MOGE ruszac sie strzalkami po biosie czy jak tam moze ktos pomoc

 33. Haker pisze:
  27 września, 2013 at 8:31 pm

  Witam. Każdy kto złapał tego wira głowił się jak z go usunąć:) Mnie się udało prostym sposobem, którym chciałem się z Wami podzielić:)

  Jak wirus zablokuje Wam kompa to:

  1. Robimy restart
  2. Wchodzimy w tryb awaryjny z obsługą sieci
  3. Tam wpisujemy explorer.exe
  4. Gdy mamy dostęp do kompa wchodzimy w program CCleaner (najlepiej już dziś zainstalować najnowszą wersję)
  5. Tam wchodzimy w narzędzia-autostart i wyłączamy wszystkie możliwe procesy w autostarcie
  6. Dla pewności po tej operacji wchodzimy w dysk c-administrator-documents and settings i tam wyrzucamy plik, który jest bez folderu
  7. Następnie wchodzimy w dysk c-all usersi-documents and settings i tam wyrzucamy także plik, który jest bez folderu
  8. Następnie restartujemy kompa i wszystko hula jak przedtem:)

 34. 3xma pisze:
  9 października, 2013 at 12:58 pm

  Ratunku!!! Ukash zainfekował mi 3 domowe laptopy jednocześnie ( czyżby zasługa routera?). Z dwoma sobie poradziłam ( na Windows 7), bo dało się włączyć tryb awaryjny z wierszem polecenia. Z trzecim (Windows XP Home edition stary prawie tak jak ja) jest masakra. Nie udaje mi się włączyć żadnego trybu awaryjnego. Raz jakimś cudem udało mi się uruchomić menedżera zadań ale zanim wymyśliłam jak z tego skorzystać moje radosne dziecko mi go wyłączyło. Strasznie mi zależy na plikach z tego laptopa. Myślę o podłączeniu drugiego, żeby jakoś przeskanować antywirusem, ale nigdy tego nie robiłam. Czy mogę prosić o pomoc w formie instrukcji?

 35. Amigo pisze:
  14 października, 2013 at 1:42 am

  Witam chciałem usunąć to tak jak napisaliście ale lipa włączam tryb awaryjny wiersz polecenia i nic nie daje się wpisać. I tyle. Hyba pozostanę bez laptopa na dłuższy czas 🙁

 36. blazej pisze:
  22 października, 2013 at 10:46 pm

  mi pomogło klikanie F8 przy włączaniu systemu, następnie wybrałem „napraw komputer” -> wybór języka -> „przywróć system” zaznaczyłem możliwy punkt przywracania systemu i już byłem w domu 😀

 37. wojtek pisze:
  13 kwietnia, 2014 at 6:33 pm

  u mnie byl wylaczylem laptopa potem wlaczylem i dziala

 38. krzysiek pisze:
  29 maja, 2014 at 10:36 pm

  Guzik. Winlogonów setki ani jednego explorera.exe

  Co robić?

 39. lol pisze:
  31 października, 2014 at 11:29 pm

  usunołem go przez program ccleaner ale zajeło mi to pare godzin zanim do tego doszedłem,ale myśle że warto poświęćci czas i zachować pare groszy w kieszeni

Twoja opinia na temat: Ukash virus