Skala niebezpieczeństwa:  
  (30/100)

Usuń Sirefef

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Konie Trojańskie

Sirefef to rodzina trojanów, zawierająca w sobie rozmaite typy szkodników, czyniące różne rzeczy. Każda wersja ma swoje własne zadanie, przykładowo jeden komponent otwiera blokady firewalla, kolejny pobiera złośliwe pliki oraz aktualizacje z internetu, po czym jeszcze inny próbuje ukryć je wszystkie przed mechanizmami obronnymi systemu. Niektóre pozostałe wersje przekierowują ruch sieciowy, tak by generować kliknięcia w systemach reklam internetowych, lub pokazują denerwujące pop-upy.

Usunięcie trojana Sirefef z systemu ma kluczowe znaczenie, gdyż może on nie tylko wykorzystać Twój komputer i łącze w nielegalnych celach, ale także może usuwać pliki z Twojego systemu, uzyskać dostęp do poufnych informacji, takich jak hasła, lub dane finansowe i wysyłać je na zewnętrzne serwery, gdzie mogą one zostać wykorzystane przez cyberprzestępców. Dodatkowo, Trojan może otworzyć im drogę do przejęcia zdalnej kontroli nad Twoim komputerem.

Jeżeli nie usuniesz trojana Sirefef ze swojego peceta, przejdzie on do modyfikowania wpisów w rejestrze oraz ważnych plików systemu Windows, co doprowadzić może do awarii, spowolnić Twoja maszynę, jak i utrudnić Ci przeglądanie internetu, lub korzystanie z wyszukiwarek, by znaleźć rozwiązanie problemu.

SIREFEF W SPONSOROWANYCH WYNIKIACH WYSZUKIWANIA BING I YAHOO

Microsoft nie przywiązuje wystarczającej uwagi do sponsorowanych wyników swojej wyszukiwarki, zaś Yahoo pokazuje sponsorowane wyniki pobrane z Bing’a. Pracownicy GFI Labs wyłapali trojana Sirefef w swoich reklamach Pay-Per-Click. W razie poszukiwania Adobe Flash Playera przy użyciu Bing lub Yahoo, jakiś czas temu też otrzymałbyś te wyniki. Wyglądają one niewinnie, ale jeśli spróbujesz pobrać z nich uaktualnienie Flasha (w tym konkretnym wypadku ze strony getadobeflash.com), zostałbyś przekierowany na stronę, która wygląda niczym strona pobierania Flasha.

Strona na której byś wylądował, wyglądałaby dokładnie tak, jak oficjalna strona Adobe, z której pobierasz uaktualnienia. Jedyna różnica polega na tym, że to nie jest strona Adobe, lecz przekierowuje Cię do katalogu fałszywej strony arulbrothers.com, pobierając plik z torreandaluz (kropka) com/flash/Flash Player 10 Setup.exe. Po przeskanowaniu pliku na Virustotal.com, GFI odnalazło trojana Sirefef.

JAK POZBYĆ SIĘ WIRUSA SIREFEF?

Sirefef udaremnia jakiekolwiek próby usunięcia go i jest niemalże niemożliwy do pozbycia się. Na szczęście, twórcy oprogramowania anty-spyware znaleźli sposób by skasować trojana Sirefef z systemu. Zła wieść natomiast jest taka, że instrukcja jak tego dokonać jest nieaktualna, gdyż Sirefef mutuje, ale możesz spróbować użyć rozwiązania zautomatyzowanego. Radzimy, by trojana Sirefef pozbywać się przy użyciu Reimagea, MalwareBytes anti-malware, lub któregokolwiek z programów wymienionych poniżej.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Sirefef snapshot
Sirefef snapshot

O autorze

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-trojan-sirefef.html

Poradniki w innych językach