Usuń Sirefef

Instrukcja usuwania Sirefef

Czym jest Sirefef?

Sirefef to rodzina trojanów, zawierająca w sobie rozmaite typy szkodników, czyniące różne rzeczy. Każda wersja ma swoje własne zadanie, przykładowo jeden komponent otwiera blokady firewalla, kolejny pobiera złośliwe pliki oraz aktualizacje z internetu, po czym jeszcze inny próbuje ukryć je wszystkie przed mechanizmami obronnymi systemu. Niektóre pozostałe wersje przekierowują ruch sieciowy, tak by generować kliknięcia w systemach reklam internetowych, lub pokazują denerwujące pop-upy.

Usunięcie trojana Sirefef z systemu ma kluczowe znaczenie, gdyż może on nie tylko wykorzystać Twój komputer i łącze w nielegalnych celach, ale także może usuwać pliki z Twojego systemu, uzyskać dostęp do poufnych informacji, takich jak hasła, lub dane finansowe i wysyłać je na zewnętrzne serwery, gdzie mogą one zostać wykorzystane przez cyberprzestępców. Dodatkowo, Trojan może otworzyć im drogę do przejęcia zdalnej kontroli nad Twoim komputerem.

Jeżeli nie usuniesz trojana Sirefef ze swojego peceta, przejdzie on do modyfikowania wpisów w rejestrze oraz ważnych plików systemu Windows, co doprowadzić może do awarii, spowolnić Twoja maszynę, jak i utrudnić Ci przeglądanie internetu, lub korzystanie z wyszukiwarek, by znaleźć rozwiązanie problemu.

SIREFEF W SPONSOROWANYCH WYNIKIACH WYSZUKIWANIA BING I YAHOO

Microsoft nie przywiązuje wystarczającej uwagi do sponsorowanych wyników swojej wyszukiwarki, zaś Yahoo pokazuje sponsorowane wyniki pobrane z Bing’a. Pracownicy GFI Labs wyłapali trojana Sirefef w swoich reklamach Pay-Per-Click. W razie poszukiwania Adobe Flash Playera przy użyciu Bing lub Yahoo, jakiś czas temu też otrzymałbyś te wyniki. Wyglądają one niewinnie, ale jeśli spróbujesz pobrać z nich uaktualnienie Flasha (w tym konkretnym wypadku ze strony getadobeflash.com), zostałbyś przekierowany na stronę, która wygląda niczym strona pobierania Flasha.

Strona na której byś wylądował, wyglądałaby dokładnie tak, jak oficjalna strona Adobe, z której pobierasz uaktualnienia. Jedyna różnica polega na tym, że to nie jest strona Adobe, lecz przekierowuje Cię do katalogu fałszywej strony arulbrothers.com, pobierając plik z torreandaluz (kropka) com/flash/Flash Player 10 Setup.exe. Po przeskanowaniu pliku na Virustotal.com, GFI odnalazło trojana Sirefef.

JAK POZBYĆ SIĘ WIRUSA SIREFEF?

Sirefef udaremnia jakiekolwiek próby usunięcia go i jest niemalże niemożliwy do pozbycia się. Na szczęście, twórcy oprogramowania anty-spyware znaleźli sposób by skasować trojana Sirefef z systemu. Zła wieść natomiast jest taka, że instrukcja jak tego dokonać jest nieaktualna, gdyż Sirefef mutuje, ale możesz spróbować użyć rozwiązania zautomatyzowanego. Radzimy, by trojana Sirefef pozbywać się przy użyciu FortectIntegoa, MalwareBytes anti-malware, lub któregokolwiek z programów wymienionych poniżej.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach