Skala niebezpieczeństwa:  
  (14/100)

Rosyjskie reklamy. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy
12

Dlaczego rosyjskie reklamy pojawiają się na stronach, które odwiedzasz?

Irytujące reklamy z Rosji pojawiają się zwykle, gdy do komputera dostaje się program adware. Jeżeli nie znasz tego języka, a reklamy w nim pojawiają się podczas przeglądania stron internetowych, powinieneś sprawdzić twój system w poszukiwaniu programów wspierających reklamy, które mogłeś ostatnio zainstalować. Zazwyczaj, takie reklamy promują sposoby na szybkie wzbogacenie się, specyfiki wspomagające dietę, gry dla dorosłych, strony randkowe, plany odchudzania, suplementy dla mężczyzn czy po prostu chwytliwe tytuły artykułów mające ściągać uwagę odbiorcy. W większości przypadków reklama zawiera nieprzyjemny bądź szokujący obrazek, który spełnia rolę magnesu na użytkowników. Dzięki analizom znamy przykładowe domeny tych stron – m.in.  są to Traff-1.ru, Scearch-naitiy.ru, traffic-media.co, Thirafileb-uk.ru, czy Searchi-clan.ru. Jedną z najbardziej irytujących stron tego typu, pojawiających się wśród użytkowników jest Internetgazeta.cardvrmirrorr.ru, obiecująca gigantczny przycód każdego dnia poprzez opcje binarne. Wielu użytkowników mówi o tej stronie jako o czystym naciągactwie sugerującym inwestycję i nie dającym nic w zamian. Jeśli zauważyłeś takie reklamy na swoim sprzęcie, sugerujemy usunięcie ich z komputera. Programy anty-spyware – takie jak Reimage – będą tutaj niezykle pomocne. 

Wyskakujące okienki z rosyjskimi reklamamy

Jest masa programów mogących wyświetlać rosyjskie reklamy w formie wyskakujących okienek, chociażby LoadLeader. Nierzadko tekie programy zostawiają różne pliki w systemie – takie jak samodzielne aplikace czy rozszerzenia przeglądarek. Jeszcze inne są w stanie zmodyfikować skrót przeglądarki bądź nawet klucze Rejestru Systemu, by dołączyć komputer do swojej sieci reklamowej i ładować reklamy od razu po uruchomieniu spreparowanej przeglądarki. Nie ma wyjątków – takie reklamy mogą się pojawić na Google Chrome, Mozilla Firefox'ie, Internet Explorerze i najpewniej na każdej innej przeglądarce. Co gorsza – kliknięcie na takowe reklamy może przekoerować nas na stronę, która rzeczywiście zagraża naszemu sprzętowi. Przykładowo, Domflash.ru próbuje przekonać użytkownika do instalacji paczek podających się za aktualizację do Flash Playera, podczs gdy rzeczywistą zawartością paczki jest złośliwe oprogramowanie, takie jak trojany czy ransomware'y. Jeśli twój komputer spowalnia, a Ciebie męczą reklamy wyświetlane w cyrylicy, nadaj usunięciu tych reklam najwyższy priorytet.

Programy wyświetlające niechciane reklamy zwykle rozprzestrzeniają się w niezbyt legalny sposób

Zazwyczaj rosyjskie reklamy pojawiają się na ekranie komputera po instalacji programu typu adware przygotowanego do połączenia się z jedną z rosyjskich sieci reklamowych. Możesz zainstalować taki program poprzez wizytę na niezbyt bezpiecznych hostingach plików, klikanie niezbyt zaufanych reklam czy instalowanie pirackiej wersji oprogramowania. Uważaj też przy pobieraniu darmowych programów z sieci – wiele stron z plikami do pobranego programu dołącza też inne w ramach zestawów. W taki sposób wielu użytkowników instaluje też bez swojej wiedzy niechciane oprogramowanie. W rzeczywistości, do problemu przyczyniają się także sami użytkownicy, dążący do jak najszybszej instalacji pobranej aplikacji. By uniknąć takich niespodzianek, korzystaj z Zaawansowanych opcji instalacji by przejrzeć możliwość instalacji dodatkowego oprogramowania, a następnie odznacz je, jeśli to możliwe.

Usuwanie reklam z Chrome'a, Firefox'a oraz innych przeglądarek

Nikt nie chce oglądać reklam w nieznanym przez siebie języku – przez co radzimy usunąć ja tak szybko, jak to tylko możliwe. Przygotowaliśmy poradnikina temat usuwania oprogramowania wyświetlającego reklamy na uporczywe tematy bądź umieszaczającego takie banery na wszelkich stronach przez Ciebie odwiedzanych. By ukończyć usuwanie, przeskanuj system fachowym proramem anty-malware.

Możesz usunąć Russian automatycznie korzystając z jednego z tych programów: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus, Malwarebytes Anti Malware. Polecamy te aplikacje, ponieważ mogą one łatwo usunąć potencjalnie niechciane programy i wirusy ze wszystkich twoich plików i wpisów w rejestrze, które są z nimi związane.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Rosyjskie reklamy zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Rosyjskie reklamy. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Russian:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Russian z rodziny systemu Windows

Jeśli chcesz zablokować reklamy, musisz wiedzieć, który program je wywołuje. Nie zawsze jest to proste zadanie. Na początek usuń programy, które pojawiły się na Twoim komputerze bez Twojej zgody.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Russian oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Russian lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Russian z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimRussian czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Russian z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Russian oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Russian. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usun reklamy Russian z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Russian powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Russian z Mozilla Firefox (FF)

w wypadku Firefox'a rozwiązaniem jest usunięcie zbędnych dodatków do przeglądarki. Jeśli nie masz pojęcia, jak to zrobić, skorzystaj z tego poradnika.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Russian oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Russian. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Russian z Google Chrome

Usunięcie wszelkich nietypowych rozszerzeń jest najlepszą opcją, jeśli chcesz oglądać internet w swojej przeglądarce bez ciągle wyskakujących reklam.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Russian oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Russian. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Russian z Safari

Skorzystaj z tego poradnika, jeśli chcesz pozbyć się tych reklam na przeglądarce Safari:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Russian i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Russian. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'
Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Russian i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus lub Malwarebytes Anti Malware.

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-russian-ads.html

Poradniki w innych językach