Usuń reklamy Zip Arcade (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Adware

Instrukcja usuwania reklam Zip Arcade

Czym jest Reklamy Zip Arcade?

Zip Arcade to program, który twierdzi, że zapewnienia dostęp do bezpłatnych gier online. Choć może wydawać się przydatne takie szybkie odnajdywanie nowych gier online, jest to potencjalnie niepożądany program (PUP), któremu nie należy ufać.

Czym Zip Arcade jest w rzeczywistości?

ZipArcade to oprogramowanie adware, które nie może przynieść nic poza rozczarowaniem dla miłośników gier online. Ta fałszywa aplikacja jest opracowana w celu reklamowania stron internetowych sponsorów, więc stara się ona bombardować użytkowników komputerów toną bezsensownych reklam (pop-upy, banery, a czasem linki w tekście). Niestety, te reklamy wyglądają chwytliwe, ale posiadają one uszkodzone hiperłącza, które zazwyczaj przekierowują użytkowników do stron internetowych osób trzecich. Więc jeśli nie chcesz skończyć na ałszywej lub podejrzanej stronie internetowej, zdecydowanie radzę omijać kliknięcia w reklamy Zip Arcade. Niektóre z podejrzanych stron internetowych mogą nawet promować spyware i malware przedstawiane jako legalne programy, więc dlatego należy trzymać się z dala od takich stron internetowych.

Zip Arcade extension on infected computers allows to deliver ads via web browsers

Dlaczego te reklamy wyglądają tak zachęcająco?

“Ads by Zip Arcade,” “Zip Arcade deals” i podobnie nazwane reklamy widają się chwytliwe, bo wspomniany program jest zdolny do zbierania informacji na temat przeglądania internetu przez ofiarę. Robi to poprzez prowadenie rejestru odwiedzanych stron internetowych, geolokalizacji twojego komputera, wyszukanych zapytań i tak dalej. Taka informacja pomaga uświadomić mu, co cię interesuje i jakie reklamy będą wyglądać atrakcyjnie dla Ciebie. Niektórzy producenci zabezpieczeń twierdzą, że Zip Arcade dzieli się takimi infrmacjami innymi firmami. Mamy wątpliwości, że chcesz świadomie doświadczyć takiego wycieku danych, dlatego zalecamy usunięcie tego pasożyta PC tak szybko, jak to możliwe przy użyciu zaufanego programu anty-malware, jak na przykład ReimageIntego lub innego sprawdzonego.

Jak mogę zostać porwany przez Zip Arcade?

Adware Zip Arcade na pewno nie jest to programem, który użytkownicy komputerów normalnie instalują na swoich komputerach z entuzjazmem. W rzeczywistości, to wątpliwe oprogramowanie jest najczęściej rozpowszechniane za pomocą techniki dystrybucji wiązanej, co oznacza, że może pojawić się na komputerze po zainstalowaniu innego freeware albo shareware. Aby zapobiec przypadkowej instalacji PUP Zip Arcade, należy przestrzegać zasad poprawnej instalacji oprogramowania:

 1. Należy unikać instalowania oprogramowania w pośpiechu. Zawsze należy dokładnie zbadać każdy etap instalacji i zbadać to, co robisz.
 2. NIE pomijaj dokumentu Warunków korzystania! To jest bardzo ważne i posiada wiele istotnych szczegółów na temat programu, który chcesz zainstalować. Niektóre darmowe programy promują oprogramowanie innych firm, więc trzeba szukać wskazówek, czy z wybranym programem jest coś nie tak;
 3. Wreszcie, należy wybrać tryb zaawansowanej lub niestandardowej instalacji i odmówić zainstalowania opcjonalnych pobierań. Wystarczy usunąć znak z listy zgadzający się na zainstalowanie niepożądanych elementów oprogramowania, i to wszystko, co musisz zrobić, aby zapobiec instalowaniu podejrzanego oprogramowania.

By dowiedzieć się jak usunąć wirusa Zip Arcade, podążaj za wskazówkami przedstawionymi na stronie 2.

Jak naprawić ten problem z komputerem?Jak raz na zawsze pozbyć się tych reklam?

Ten problem z komputerem może być łatwo naprawiony przez usunięcie tego oprogramowania z systemu. Jak już wspomniano wcześniej, wirus Zip Arcade można odinstalować automatycznie, przy użyciu profesjonalnego narzędzia do deinstalacji spyware. Jest to najprostszy sposób, aby pozbyć się tego pasożyta PC. Jednakże, jeśli chcesz, możesz spróbować ręcznie usunąć to zagrożenie PC. Z tego powodu przygotowaliśmy obszerny samouczek usuwania dla Ciebie. Przewiń w dół strony, aby znaleźć ten poradnik.

Pamiętaj, aby być ostrożnym podczas pobierania i instalowania nowych programów – pamiętaj, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Po prostu instalując programy w odpowiedni sposób można zmniejszyć ryzyko zainfekowania komputera przez podejrzane aplikacje. Zespół 2-spyware życzy ci szczęścia w usunięciu tego pasożyta adware. W przypadku pytań, prześlij nam swoje pytanie poprzez formularz „Zadaj pytanie”.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Zip Arcade

Usuń Zip Arcade z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Zip Arcade oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Zip Arcade lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Zip Arcade z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimZip Arcade czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usun reklamy Zip Arcade z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Zip Arcade powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Zip Arcade z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Zip Arcade oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Zip Arcade. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Zip Arcade z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Zip Arcade oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Zip Arcade. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Zip Arcade z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Zip Arcade i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Zip Arcade. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Zip Arcade i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach