Skala niebezpieczeństwa:  
  (8/100)

Usuń reklamy Spoutable (Poradnik usuwania) - Aktualizacja 2021

stworzone przez Olivia Morelli - -   Spoutable | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Czy mogę zaufać reklamom Spoutable?

Wirus Spoutable to naszym zdaniem źle opisywana aplikacja, która ma dotyczyć w rzeczywistości oprogramowania, które opiera swoje działanie na dużej ilości reklam. Oprócz tego, staramy się zrozumieć dlaczego uzytkownicy wyrazaja sie na temat tego oprogramowania korzystajac wlasnie ze slowa wirus. Reklamy tego oprogramowania zaczynaja pojawiac sie naprawde czesto i moze to wskazywac na duza aktywnosc tego wirusa. W rzeczywistosci podobnie jak RevContent czy tez Taboola, aplikacja Spoutable.com nie jest do końa złośliwa z natury , jednakze ze wzgledu na to jakie tresci przenosi – mamy tutaj na mysli sklonnosci do generowania znacznych ilosci reklam i przekierowan. Dodatkowo aplikacja moze miec takze tendencje do przenoszenia duzej liczby nie do końca prawdziwych informacji . Tego typu program obiecuje ci dostarczenie najwyzszej jakosci rozrywki, jednoczesnie oferuja najwiesze wynagrodzenie dla tworców. Ze swojej strony pragniemy cie zatwierdzic w tym, ze tego typu dzialalnosc w zaden sposob nie jest zwiazana z wirusami i nie ma zadnego zwiazku z infekcjami czy tez zarazaniem twojego komputera wirusem . Jednakze z pewnego wzgledu, ludzie za szybko negatywnie oceniaja tego typu zle oceniaja tego typu program, zazwyczaj wtedy kiedy pod reklamami zobacza dopisek ''Ads powered by Spoutable.com''. Nie martw się, z pewnoscia uda ci sie usunac oprogramowanie Spoutable bez wiekszych problemow. Jezeli masz jakiekolwiek watpliwosci zawsze mozesz przeskanowac swoj komputer z pomoca sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego takiego jak na przyklad ReimageIntego celem upewnienia sie ze twoj komputer nie zostal zainfekowany.

Obraz wirusa SpoutableReklama Spoutable może pojawić się na sprawdzonych stronach, jednakże wielu użytkowników zgodnie twierdzi, że reklama jest denerwująca i podejrzana.

Dodatkowo, przeglądając internet mozesz natrafic na kilka reklam generowanych przez Spoutable, które to beda staraly sie w jak najbardziej korzystny sposob przedstawic swoje tresci. Tego typu reklamy nie sa do konca szkodliwe. Jednakze, ze swojej strony nie mozemy zagwarantowac tego ze kazda strona bedzie bezpieczna. Dlatego tez ze swojej strony sugerujemy ci uwagę podczas przegladania tego typu reklam. Mimo tego ze autorzy tego typu serwisu wspominaja o zagrozeniach, które moga sie pojawic w trakcie nawet w swojej polityce prywatnosci mowiac ze ich serwis moze prowadzic do innych stron: “Our service may contain links to other sites […] We do not control, recommend or endorse and are not responsible for these sites or their content, products, services or privacy policies or practices.” to jednak wielu uzytkownikow nie dociera do tych informacji. Z pewnoscia moze to martwic. Dowiadujemy się, że reklamy sa w stanie wysylac oprogramowanie cookies, poprzez które beda zbierac dane personalne, które nigdy nie powinny wyciec z twojego komputera. Powinienes wiedziec ze tego typu witryny moga byc niebezpieczne. Ze swojej strony nie polecamy ufania reklamom Spoutable, powinienes unikac podawania personalnych danych, a takze powinienes trzymac sie z daleka od pobierania reklam umieszczonych na stronach.

Kolejna, wazna rzecza o ktorej powinienes wiedziec jest to ze reklamy najczesciej beda dotyczyc rzeczy, których to uprzednio szukales na stronach i odwiedziles sponsorowane tresci. Celem reklam jest zbieranie informacji na temat detali dotyczacych twojego systemu operacyjnego, twojego adresu IP, danych czasu dostepu, powiazanych adresow URL i tym podobnych detali. Jezeli chodzi o zebrane dane to moga byc one uzywane do poprawy działania serwisu diagnozowania problemow technicznych oraz dalszego personalizowania reklam (program bedzie chcial dostarczac ci przydatne informacje na podstawie twoich wyszukiwan). O ile nie walczysz z jakims prostym oprogramowaniem, to ciezko widzimy mozliwosc usuniecia reklam ktore to goszcza na twoim komputerze. Jezeli masz powazne problemy z tego typu reklamami, które wykorzystuja reklamy mozesz skorzystac z manualnej instrukcji usuwania oprogramowania Spoutable, którą zamieszczamy poniżej.

Co moze sugerować wzrost zainteresowania reklamami w internecie?

Jezeli na swoim komputerze widzisz coraz to wiecej reklam podczas przegladania to oznacza ze mozesz przegladac niezabezpieczone tresci , moze sie takze okazac ze na twoim komputerze zostal zainstalowany potencjalnie niechciany program. Reklamy generowane przez Spoutable najczesciej pojawiaja sie na stronach, które pozwalaja na ich publikacje, jednakze jezeli zauwazysz niekonczace sie przekierowania na podejrzane strony i wyskakujace okienka reklam to moze oznaczac ze napotkales na zlosliwe oprogramowanie adware. Program Spoutable sam w sobie jest sprawdzony i nie wywoluje negatywnych akcji w twoim systemie – po prostu dziala w zlosliwy sposob co nie odpowiada wiekszosci uzytkownikow. Celem unikania niechcianych programow powinienes sprawdzac co instalujesz na komputerze z wieksza doza ostroznosci. Co wiecej, powinienes zawsze korzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez opcji instalacji uzytkownika przy kazdym etapie instalacji, poniewaz w przeciwnym razie nie bedziesz w stanie wychwycic momentu kiedy aplikacja prosi o instalacje na twoim systemie . Mowiac krotko, po prostu trzymaj sie z daleka od opcji instalacji szybkiej czy tez standardowej a nawet ogolnej czy domyslnej. Dokladnie zapoznaj sie takze z wszelkimi informacjami podanymi w trakcie instalacji.

W jaki sposób mogę się pozbyć reklam Spoutable?

Jezeli reklamy powiazane z wirusem Spoutable pojawiaja sie tlyko na okreslonych witrynach, wtedy nie do konca jest sie czym przejmowac, nie powinienes sie zbytnio martwic. Jednakze jezeli zauwazysz podejrzane reklamy, które pojawiaja sie w coraz wiekszej ilosci wyskakujacych okienek powinienes czym predzej przeskanowac swoj komputer z pomoca sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego, które to bedzie w stanie zabezpieczyc twoj komputer przed nasilajacymi sie atakami banerow. Zanim jednak przejdziesz do usuwania oprogramowania Spoutable powinienes ostroznie zapoznac sie z podana ponizej instrukcja.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Spoutable:

Usuń Spoutable z rodziny systemu Windows

Tego typu poradnik wytlumaczy ci w jaki sposob mozesz pozbyc sie ze swojego komputera reklam powiazanych z Spoutable. Odinstaluj kazdy program, który wydaje ci się podejrzany.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Spoutable oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Spoutable lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Spoutable z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSpoutable czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Spoutable z Internet Explorer (IE)

Z pewnoscia uda ci sie zatrzymać niechciane reklamy poprzez usuniecie oprogramowania Spoutable i zwiazanych z nim tresci z twojej przegladarki, poprzez zmiane ustawien na domyslne.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Spoutable oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Spoutable. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun reklamy Spoutable z Microsoft Edge

Microsoft Edge moze takze pomoc ci w walce z tego typu zlosliwym oprogramowaniem. Jezeli chcesz poprawic przegladanie internetu przejdz do krokow ponizej.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Spoutable powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Spoutable z Mozilla Firefox (FF)

Celem zablokowania powtarzajacych sie i denerwujacych reklam podazaj za ta instrukcja i usun kazdy dodatek, który został zainstalowany na twoim komputerze bez twojej wiedzy.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Spoutable oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Spoutable. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Spoutable z Google Chrome

Poszukaj nieznanych rozszerzen w przegladarce Google Chrome z pomoca tego poradnika: mozesz tam znalezc wiele rozszerzen, które beda instalowac na twoim komputerze zlosliwe dodatki.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Spoutable oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Spoutable. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Spoutable z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Spoutable i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Spoutable. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-spoutable-ads.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Spoutable ads