Usuń MyScrapNook Toolbar (Zaaktualizowany poradnik)

Instrukcja usuwania MyScrapNook Toolbar

Czym jest Pasek narzędziowy MyScrapNook?

Do jakich celów mogę użyć paska narzędziowego MyScrapNook?

Pasek narzędziowy MyScrapNook to aplikacja, która umożliwia tworzenie kolaży, zaproszeń, ulotek i innych drukowalnych arkuszy, których ludzie często potrzebują. Uważamy jednak, że warto pomyśleć dwa razy przed zainstalowaniem go w systemie, ponieważ ta aplikacja została niedawno zakwalifikowana jako potencjalnie niechciany program (lub PUP). To dlatego, że może on wrzucić dowolny z jego elementów na każdej z przeglądarek internetowych, zmienić twoje ustawienia i rozpocząć inne zmiany. Zazwyczaj ludzie raportują o przekierowaniach paska narzędziowego MyScrapNook do nieznanych wyszukiwarek, takich jak myway.com. Niestety, ale jest to przyczyną nieostrożnej instalacji tego programu. Aby uniknąć dodatkowych zmian w systemie, należy zdecydować się tylko na niestandardowy lub zaawansowany tryb instalacji tego paska narzędziowego.

Jeśli masz już zainstalowany ten pasek narzędzi na komputerze, możesz zobaczyć wyskakujące powiadomienia i linki ze stron internetowych osób trzecich. Należy obchodzić się ostrożnie z nimi, ponieważ deweloper tego paska nie gwarantuje, że każdy z tych linków i innych treści jest bezpieczny. To można udowodnić przy pomocy tego cytatu wziętego z EULA tego programu: „Za wszystkie usługi, kanały i treści, w tym, bez ograniczeń, wszystkie dane, linki, artykuły, wiadomości graficzne lub wideo i wszystkie informacje, teksty, oprogramowanie, muzyka, dźwięki, grafiki lub inne materiały („Zawartość”) udostępniane lub dostępne za pośrednictwem MS Product, czy dostępne publicznie lub przekazywane prywatnie, ponosi wyłączną odpowiedzialność podmiot lub osoba, od której pochodzi. Użytkownik niniejszym przyjmuje do wiadomości i wyraża na to zgodę. MS Product może być narażony na treści, które mogą być obraźliwe, nieprzyzwoite lub obraźliwe w danej społeczności. Użytkownik zgadza się przyjąć wszelkie ryzyko związane z korzystaniem z Zawartości, w tym wszelką odpowiedzialność za dokładność lub kompletność takich treści. „

W jaki sposób pasek narzędziowy MyScrapNook Toolbar może pojawić się na moim komputerze?

Istnieją dziesiątki pasków narzędzi podobnych do MyScrapNook, które należą do tego samego autora. Wszystkie te paski narzędzi są związane z wyszukiwarkami i można im zapobiec poprzez monitorowanie ich instalacji w systemie. Aby zainstalować tylko aplikację, którą jest MyScrapNook, należy zdecydować się na niestandardową lub zaawansowaną instalację freeware. Należy pamiętać, że jego twórca wspomina również, że jego programy „mogą integrować, być zintegrowane pakiecie, lub być dostarczane w związku z usługami firm zewnętrznych, kanałami i/lub treściami”. Bez względu na to, że nie można stwierdzić czy ten pasek narzędzi jest rozprowadzany za pomocą dystrybucji pakietowej, należy monitorować instalację każdego freeware, aby chronić siebie i swój komputer.

Ostatnio, twórca tego programu skontaktował się z nami z prośbą o usunięcie tego posta ze strony 2-spyware.com. Wierzymy, że nie powinniśmy robić tego tak długo, jak tylko programy, które oferujemy do usuwania pasku narzędzi MyScrapNook mogą go wykryć i pomóc użytkownikom usunąć go z systemu. Ponieważ jest on wymieniony w ramach każdego z przycisków pobierania, jesteśmy związani z tymi programami anty-malware, i choć niektóre z nich są darmowe, inne mogą usunąć wirusa dopiero po ich zakupie. Te wzmianki w pełni spełniają każdy z wymogów FTC.

Niemniej jednak, niedawno zdecydowaliśmy się na zmianę tego i innych postów, które są związane z tym deweloperem. Twierdzimy, że wszystkie z nich są opisane prawidłowo.

Jak pozbyć się paska narzędziowego MyScrapNook?

Nie ważne, czy masz zainstalowany MyScrapNook dobrowolnie, czy nie, należy wiedzieć, że ten program nie jest wirusem. Tak, można go wyeliminować ręcznie. W tym celu należy odwiedzić oficjalną stronę tego paska narzędziowego lub przestrzegać instrukcji podanej poniżej. Aby upewnić się, że wszystkie elementy związane z tą aplikacją zostały usunięte, należy również przeskanować komputer niezawodnym programem anty-spyware.

  • Odinstaluj ze swojego komputera programy, które są powiązane z paskiem narzędziowym InboxAce:

1. Kliknij w Start → Panel Sterowania → Odinstaluj Program.
2. Kiedy znajdziesz się w oknie Dodaj/Usuń Programy lub Odinstaluj Program, rozejrzyj się za MyScrapNook Toolbar oraz innymi nieznanymi tobie programami.
3. Kliknij na 'Odinstaluj’ a następnie na OK by zatwierdzić wprowadzone zmiany.

  • Zresetuj swoje przeglądarki:

Google Chrome:
1. Otwórz Google Chrome, kliknij w ikonę menu (gorny prawy róg) i zaznacz 'Narzędzia’ -> 'Rozszerzenia’.
2. W tym miejscu zaznacz nieznane ci pluginy (MyScrapNook Toolbar, MyWay, MyWebSearch, etc.) i następnie zaznacz ikonę kosza by usunąć te wpisy.
3. By zmienić swoją stronę startową, kliknij na ikonę menu, wybierz 'Narzędzia’ -> wejdź w sekcję 'Podczas uruchamiania’ -> 'ustaw strony’.
4. W tym miejscu, usuń stronę myway.com klikając na „X” i wpisz swoją preferowaną stronę insternetową.
5. W celu zmiany swojego domyślnego silnika wyszukiwania, kliknij na ikonę menu -> 'Ustawienia’ -> sekcja 'Wyszukiwanie’.
6. Tutaj kliknij na 'Zarządzaj silnikami wyszukiwania…’ i dodaj swoją preferowaną domenę internetową.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach