Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń MyScrapNook Toolbar (Zaaktualizowany poradnik)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Malware

Do jakich celów mogę użyć paska narzędziowego MyScrapNook?

Pasek narzędziowy MyScrapNook to aplikacja, która umożliwia tworzenie kolaży, zaproszeń, ulotek i innych drukowalnych arkuszy, których ludzie często potrzebują. Uważamy jednak, że warto pomyśleć dwa razy przed zainstalowaniem go w systemie, ponieważ ta aplikacja została niedawno zakwalifikowana jako potencjalnie niechciany program (lub PUP). To dlatego, że może on wrzucić dowolny z jego elementów na każdej z przeglądarek internetowych, zmienić twoje ustawienia i rozpocząć inne zmiany. Zazwyczaj ludzie raportują o przekierowaniach paska narzędziowego MyScrapNook do nieznanych wyszukiwarek, takich jak myway.com. Niestety, ale jest to przyczyną nieostrożnej instalacji tego programu. Aby uniknąć dodatkowych zmian w systemie, należy zdecydować się tylko na niestandardowy lub zaawansowany tryb instalacji tego paska narzędziowego.

Jeśli masz już zainstalowany ten pasek narzędzi na komputerze, możesz zobaczyć wyskakujące powiadomienia i linki ze stron internetowych osób trzecich. Należy obchodzić się ostrożnie z nimi, ponieważ deweloper tego paska nie gwarantuje, że każdy z tych linków i innych treści jest bezpieczny. To można udowodnić przy pomocy tego cytatu wziętego z EULA tego programu: „Za wszystkie usługi, kanały i treści, w tym, bez ograniczeń, wszystkie dane, linki, artykuły, wiadomości graficzne lub wideo i wszystkie informacje, teksty, oprogramowanie, muzyka, dźwięki, grafiki lub inne materiały („Zawartość”) udostępniane lub dostępne za pośrednictwem MS Product, czy dostępne publicznie lub przekazywane prywatnie, ponosi wyłączną odpowiedzialność podmiot lub osoba, od której pochodzi. Użytkownik niniejszym przyjmuje do wiadomości i wyraża na to zgodę. MS Product może być narażony na treści, które mogą być obraźliwe, nieprzyzwoite lub obraźliwe w danej społeczności. Użytkownik zgadza się przyjąć wszelkie ryzyko związane z korzystaniem z Zawartości, w tym wszelką odpowiedzialność za dokładność lub kompletność takich treści. „

The example of MyScrapNook Toolbar

W jaki sposób pasek narzędziowy MyScrapNook Toolbar może pojawić się na moim komputerze?

Istnieją dziesiątki pasków narzędzi podobnych do MyScrapNook, które należą do tego samego autora. Wszystkie te paski narzędzi są związane z wyszukiwarkami i można im zapobiec poprzez monitorowanie ich instalacji w systemie. Aby zainstalować tylko aplikację, którą jest MyScrapNook, należy zdecydować się na niestandardową lub zaawansowaną instalację freeware. Należy pamiętać, że jego twórca wspomina również, że jego programy „mogą integrować, być zintegrowane pakiecie, lub być dostarczane w związku z usługami firm zewnętrznych, kanałami i/lub treściami”. Bez względu na to, że nie można stwierdzić czy ten pasek narzędzi jest rozprowadzany za pomocą dystrybucji pakietowej, należy monitorować instalację każdego freeware, aby chronić siebie i swój komputer.

Ostatnio, twórca tego programu skontaktował się z nami z prośbą o usunięcie tego posta ze strony 2-spyware.com. Wierzymy, że nie powinniśmy robić tego tak długo, jak tylko programy, które oferujemy do usuwania pasku narzędzi MyScrapNook mogą go wykryć i pomóc użytkownikom usunąć go z systemu. Ponieważ jest on wymieniony w ramach każdego z przycisków pobierania, jesteśmy związani z tymi programami anty-malware, i choć niektóre z nich są darmowe, inne mogą usunąć wirusa dopiero po ich zakupie. Te wzmianki w pełni spełniają każdy z wymogów FTC.

Niemniej jednak, niedawno zdecydowaliśmy się na zmianę tego i innych postów, które są związane z tym deweloperem. Twierdzimy, że wszystkie z nich są opisane prawidłowo.

Jak pozbyć się paska narzędziowego MyScrapNook?

Nie ważne, czy masz zainstalowany MyScrapNook dobrowolnie, czy nie, należy wiedzieć, że ten program nie jest wirusem. Tak, można go wyeliminować ręcznie. W tym celu należy odwiedzić oficjalną stronę tego paska narzędziowego lub przestrzegać instrukcji podanej poniżej. Aby upewnić się, że wszystkie elementy związane z tą aplikacją zostały usunięte, należy również przeskanować komputer niezawodnym programem anty-spyware.

  • Odinstaluj ze swojego komputera programy, które są powiązane z paskiem narzędziowym InboxAce:

1. Kliknij w Start → Panel Sterowania → Odinstaluj Program.
2. Kiedy znajdziesz się w oknie Dodaj/Usuń Programy lub Odinstaluj Program, rozejrzyj się za MyScrapNook Toolbar oraz innymi nieznanymi tobie programami.
3. Kliknij na ‚Odinstaluj’ a następnie na OK by zatwierdzić wprowadzone zmiany.

  • Zresetuj swoje przeglądarki:

Google Chrome:
1. Otwórz Google Chrome, kliknij w ikonę menu (gorny prawy róg) i zaznacz ‚Narzędzia’ -> ‚Rozszerzenia’.
2. W tym miejscu zaznacz nieznane ci pluginy (MyScrapNook Toolbar, MyWay, MyWebSearch, etc.) i następnie zaznacz ikonę kosza by usunąć te wpisy.
3. By zmienić swoją stronę startową, kliknij na ikonę menu, wybierz ‚Narzędzia’ -> wejdź w sekcję ‚Podczas uruchamiania’ -> ‚ustaw strony’.
4. W tym miejscu, usuń stronę myway.com klikając na „X” i wpisz swoją preferowaną stronę insternetową.
5. W celu zmiany swojego domyślnego silnika wyszukiwania, kliknij na ikonę menu -> ‚Ustawienia’ -> sekcja ‚Wyszukiwanie’.
6. Tutaj kliknij na ‚Zarządzaj silnikami wyszukiwania…’ i dodaj swoją preferowaną domenę internetową.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-myscrapnook-toolbar.html

Poradniki w innych językach