Usuń MyTransitGuide Toolbar (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, paź 2017

Instrukcja usuwania MyTransitGuide Toolbar

Czym jest Pasek narzędzi MyTransitGuide?

Pasek narzędzi MyTransitGuide jest krytykowany z powodu podejrzanch metod rozpowczechniania

Instalacja paska narzędzi MyTransitGuide

MyTransitGuide od Mindspark Interactive jest narzędziem, które pozwala na przeglądanie rozkładów pociągów, autobusów i metra. Bez względu na to, że narzedzie to przydaje się ludziom korzystającym z transportu publicznego, eksperci alarmują, że jest to aplikacja potencjalnie niepożądana.

Głównym powodem, dla którego MyTransitGuide nie jest uznawany za bezpieczny, jest instalowania się bez zgody użytkowników na komputerach. Może się to zdarzyć, gdy użytkownik w zły sposób zainstauje program freeware lub shareware.

Jeśli więc zauważyłeś, że twoja strona domowa oraz wyszukiwarka zostały zmienione przez MyTransitGuide, t pewnie, że twoja przeglądarka została przejęta. W takim wypadku powinieneś usunąć narzędzie ręcznie bądź skorzystać z takiego programu, jak FortectIntego.

Użytkownikom zaleca się usunięcie paska narzędzi My Transit Guide, ponieważ wykazuje on tendencję do akcji promujących trzecie strony bądź do generowania przychodu poprzez reklamy. Pierwszą oznaką tego programu ukrywającego się w komputerze jest modyfikacja domyślnej strony strtowej oraz wyszukiwarki. W miejscu Google, Binga czy Yahoo możesz znaleźć Ask Search lub hp.myway.com.

Poza tym, wraz z takimi modyfikacjami, możesz zobaczyć pasek MyTransitGuide na górze strony. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, szykuj się na stałe przekierowania do trzecich stron. Wyszukiwarka podstwiona jako domyślna dostarcza zmienione wyniki wyszukiwania, promując zawartość sponsorowaną – za każdym razem, gdy wpisujesz jakiekolwiek kasło, możesz otrzymać wyniki awierające linki do niezaufanych witryn.

Bez wątpienia więc przekierowania MyTransitGuide będa irytującym problemem. W dodatku, użytkownicy zgłaszają, że zostali przekierowani na strony fałszywego wsparcia technicznego bądź inne strony nie wyglądające na zaufane.

Co więcej, po dostaniu się do komputera, ten pasek narzędzi może śledzić twoją działalność online, katalogować historię przeglądania, zbierać informacje nieosobiste i nakłaniać odwiedzanie powiązanych z nim stron. Jeśli więc przejmujesz się swoją prywatnością, sprawdź sposoby na usunięcie MyTransitGuide zawarte na końcu artykułu.

Strona pobierania paska narzędzi MyTransitGuideUżytkownicy mogą pobrać MyTransitGuide ręcznie. Może też on dostać się z pomocą bundli programowania

EULA odsłania kolejne niepokojące rzeczy związane z paskiem narzędzi MyTransitGuide

Nie mamy wątpliwości, że te problemy mogą być wystarczające do usunięcia MyTransitGuide z komputera. Eksperci z Finlandii wykazują zaś kolejne problemy związane z funkcjami programu. Twórcy programu mówią w EULA:

You hereby acknowledge and agree that by using an MS Product you may be exposed to Content that may be offensive, indecent or objectionable in your community […]

MS Products are exposed to various security issues, and should be regarded as insecure. By accepting this Agreement, you acknowledge and accept that the MS Products and any information you download or offer to share by means of an MS Product, may be exposed to unauthorized access, interception, corruption, damage or misuse, and should be regarded as insecure. You accept all responsibility for such security risks and any damage resulting therefrom.

W skrócie mówi to, że twórcy nie biorą odpowiedzialności za każdą niezwiązaną działalność, na którą możesz zostać narażony przy kliknięciu kazdego ze sponsorowanych linków. Mając to na uwadze, zdecyduj, czy tego potrzebujesz. Jeśli chcesz się pozbyć programu, możesz to zrobić z pomocą instrukcji poniżej.

Dystrybucja paska narzędzi

Ten toolbar dostępny jest w Sklepie Chromez aktywnym linkiem do pobrania. Przez to użytkownicy mogą pobrać ten pprogram bezpośrednio. Bez wątpienia w tej metodzie nie ma nic złego. Producenci programu polegają też na technice znanej jako bundling – on zaś pozwala na dostanie się do komputera bez wiedzy użytkowników.

By uniknąć ataku MyTransitGuide musisz zachować ostrożność przy instalacji darmowego oprogramowania. Ponieważ użytkownicy niezwykle często instalują je pospiesznie – na przykład kliając „Dalej” bez zapoznania się z krokami instalacji – nie dziwi, że kończą oni instalując niechciany program.

Z tego powodu przy instlacji darmowych progrmów, zamiast instalacji Szybkiej/Podstawowej skorzystaj z instalacji Zaawansowanej/Użytkownika. Jeśli zauważysz przy instalacji pola “Chcę, by ask.com było moją domyślną wyszukiwarką” bądź “Wyrażam zgodę na instalację MyTransitGuide Toolbar,”, odznacz je, by zapobiec wszelkim wcześniej wspomnianym problemom.

Ostatnio, twórca tego programu skontaktował się z nami prosząc nas o usunięcie tego postu z witryny. Wierzymy, że nie powinniśmy tego robić tak długo, aż programy, które oferujemy będą w stanie go wykryć i pomóc użytkownikom pozbyć się go z systemu. Jak już wspomnieliśmy pod każdym przyciskiem pobierania, JESTEŚMY powiązani z tymi aplikacjami anty-malware i podczas, gdy niektóre są darmowe – inne mogą być w stanie usunąć wirusa dopiero po zakupie. Taka informacja w pełni wykonuje umowy z naszej strony.

Podjęliśmy decyzję o rewizji tego i innych postów związanych z podanym deweloperem. Jesteśmy zdania, że wszystkie te posty są należycie wykonane.

Jak usunąć My Transit Guide Toolbar z komputerów Windows i Mac

Jeśli zainstalowłeś ten program z rzetelnego źródła (oficjaln strona, Sklep Chrome) i cię on satysfakcjonuje, możesz go bez problemu zachować. Jeśli jednak nie sprostał on twoim oczekiwaniom i chcesz się go pozbyć, skorzystaj z tych instrukcji:

Odinsttaluj programy powiązane z MyTransitGuide Toolbar z twojego komputera:

 1. Wejdź w Start → Panel Sterowania → Odinstaluj Program.
 2. Odnajdź na liście aplikacji MyTransitGuide Toolbar oraz inne, nieznane Tobie programy.
 3. Kliknij „Odinstaluj”, a następnie OK, by potwierdzić zmiany.

Instrukcje, jak usunąć MyTransitGuide z Mac OS X zapewniliśmy poniżej. Możesz jednak potrzebować zrobić to samo z innymi podejrzanymi aplikacjami na komputerze. Po usunięciu tych aplikacji musisz zresetować przeglądarkę.

Reset Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na ikonę menu (prwy górny róg) i wybierz “Narzędzia” -> “Rozszerzenia”.
 2. Wybierz tam nieznjome wtyczki (MyTransitGuide Toolbar, MyWay, MyWebSearch, itd.) oraz ikonę Kosza, by usunąć je.
 3. By zmienić swoją stronę główną, kliknij na ikonę menu, wybierz “Ustawienia” -> “Po uruchomieniu” section -> “Zarządzaj stronami początkowymi.”
 4. Wyeliminuj stamtąd myway.com klikając na „X” i wpisz swoją preferowaną stronę.
 5. By zmienić domyślną wyszukiwarkę, kliknij na ikonę menu -> „Ustawienia” -> „Wyszukiwarka”
 6. Tam kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami…” i dodaj swoją preferowaną wyszukiwarkę.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania MyTransitGuide Toolbar

Odinstaluj z systemu Windows

Skorzystaj z tej instrukcji, jeśli chcesz odinstalować podejrzane aplikacje z Panelu Sterowania:

Aby usunąć Pasek narzędzi MyTransitGuide z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Pasek narzędzi MyTransitGuide (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń MyTransitGuide Toolbar z systemu Mac OS X

Poniższe kroki pomogą Ci pozbyć się podejrzanych aplikacji zainstalowanych w Mac OS X:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMyTransitGuide Toolbar czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Pasek narzędzi MyTransitGuide i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Pasek narzędzi MyTransitGuide po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Pasek narzędzi MyTransitGuide. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Te kroki pomogą Ci usunąć MyTransitGuide oraz inne podejrzane rozszerzenia z Google Chrome:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Pasek narzędzi MyTransitGuide i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się MyTransitGuide Toolbar i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach