Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń MPC Cleaner (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

Czy powinienem ufać aplikacji MPC Cleaner?

MPC Cleaner

MPC Cleaner jest fałszywym narzędziem do ochrony twojego komputera, które zostało rozwiniete przez firme DotcCash Limited. W przeciwienstwie do naszych ekspertów, autorzy tego oprogramowania stawiaja ten program tylko w jasnym swietle. Na jego oficjalnej witrynie widnieje jako najlzejszy oraz najszybszy a zarazem najbezpieczniejszy program do optymalizacja twojego komputera ze swietna grafika.

Niestety oprogramowanie MPC Cleaner (które mozna rozumiec jako More Powerful Cleaner) nie jest w zasadzie w ogóle przydatny, bez znaczenia odnosnie tego co obiecuje w zakresie ochrony twojego komputera z plikow zasmiecajacych, roznego rodzaju pluginow a takze plikow w rejestrze. W rzeczywistosci jest to podejrzana aplikacja, która moze przeniknac do komputera uzytkownika bez jego wiedzy.

Jak tylko sie to stanie to program rozpoczyna fałszywe skanowanie systemu i wyswietla roznego rodzaju komunikaty mowiace o tym ze twoj komputer zostal zainfekowany. Najczesciej widac znaczne ilosci problemow jak i bledow znalezionych w twoim systemie, uzytkownik jest zachecany do ich natychmiastowego usuniecia.

Oczywiscie nie za darmo – MPC Cleaner jest platnym programem. Program nieustannie wysyla denerwujace komunikaty, a nastepnie spowalnia dzialanie systemu chcac przekonac uzytkownika do tego ze naprawde potrzebuje on wsparcia z problemami dreczacymi jego sprzet.

W zaden sposob nie polecamy zakupu licencji oprogramowania MPC Cleaner poniewaz program nie stanowi dla ciebie zadnej wartosci dodanej. Jest to po prostu zlosliwa aplikacja ktora dostarcza fałszywie pozytywne skany systemu, tak wiec nie powinienes dac sie nabrac na jej taktyke. Ani wersja probna oprogramowania, ani platna nie jest w stanie skutecznie ochronic twojego komputera ani zwiekszyc jego predkosci tak jak to obiecuje.

Oprocz tego program moze dodatkowo generowac zmiany w twoim systemie generujac strone Search.mpc.am jako twoja domyslna wyszukiwarke czy tez strone domowa. Jezeli naprawde chcesz chronic swoj komputer przed szkodliwym oprogramowaniem spyware czy tez malware to powinienes zainstalowac dobrze znany program o sprawdoznej reputacji taki jak na pzryklad ReimageIntego (wspolpracujacy z systemem Windows) lub tez Webroot SecureAnywhere AntiVirus (działa z systemem Windows a także Mac).

MPC Cleaner

Czy mogę uniknąć instalacji tego oprogramowania na moim komputerze?

Istnieją dwie możliwe drogi zainstalowania wirusa MPC Cleaner:

 1. Możesz pobrać go prosto z jego oficjalnej strony czy też pobrać z innej strony;
 2. Moższ także pobrać go i zainstalować razem z innym darmowym oprogramowaniem.

W większości przypadków ludzie kończą z zainstalowaniem na swoim komputerze podejrzanych i w zaden sposob nieprzydatnych aplikacji sluzacych optymalizacji bez ich wiedzy. Powinienes pamietac o tym ze moze sie to stac tylko wtedy kiedy pobierasz nowe oprogramowanie na swoj komputer i nie zwracasz uwgi na to jakiego rodzaju dodatki moga zostac razem z nim zainstalowane.

Potencjalnie niechciane programy dosc czesto sa rozpowszechniana poprzez podejrzane techniki, co oznacza ze moga zostac dodane do roznych darmowych aplikacji i prezentowane jako polecane aplikacje. Niestety, tego typu polecenia nie sa polecane.

Jezeli chcesz chronic swoj komputer przed niechcianymi programami to bardzo waznym aspektem bedzie korzystac ostroznie z kazdego oprogramowania i obserwacja jakiego rodzaju darmowe aplikacje pragna przedostac sie do twojego systemu. Na szczescie paczki programow moga zostac dosc latwo rozpakowane poprzez odhaczenie wyrazenia zgody na ich instalacje.

Powinienes zawsze korzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika i ostroznie przygladac sie kazdemu terminowi. Oprocz tego zawsze warto zapoznac sie z warunkami uzytkowania, polityka prywatnosci a takze poradnikiem uzytkownika i innymi informacjami dla uzytkownika.

Jaki jest najlepszy sposób usunięcia oprogramowania MPC Cleaner?

MPC Cleaner moze zostac zainstalowany manualnie. W tym celu prosze wykonac kroki przewidziane ponizej:

 1. Przejdź do sekcji ''Start'' nastepnie wybierz ''panel Sterowania''
 2. Wybierz ''odinstaluj program'' w menu ''programy''
 3. Wybierz ''MPC Cleaner'' i wybierz opcje ''odinstaluj/zmień''
 4. Kliknij ''Tak'' a nastepnie ''OK'' aby zapisac zmiany.

Jednakze ciagle powinienes pamietac o tym ze Search.mpc.am jest robakiem przegladarkowym, który moze ci przeszkadzac. Jezeli chcesz sie pozbyc tego rodzaju dodatkow i przejac z powrotem kontrole nad swoja przegladarka to dosc mocno polecamy ci przeskanowanie komputera z pomoca oprogramowania ReimageIntego. Mozesz skorzystac z manualnej instrukcji usuwania oprogramowania umieszczonej na koncu artykulu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania MPC Cleaner:

Internet ExplorerFirefoxGoogle Chrome

Usuń MPC Cleaner z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj MPC Cleaner oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania MPC Cleaner. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń MPC Cleaner z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz MPC Cleaner oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie MPC Cleaner. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń MPC Cleaner z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz MPC Cleaner oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie MPC Cleaner. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-mpc-cleaner.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: MPC Cleaner