Usuń Malware Protection Live (Poradnik prostego usuwania) - zaaktualizowano, wrz 2017

Instrukcja usuwania Malware Protection Live

Czym jest Malware Protection Live?

Opis Malware Protection Live

Malware Protection Live

Malware Protection Live twierdzi, że jest godnym zaufania oprogramowaniem, które może rozwiązać wszystkie twoje problemy z komputerem i zabezpieczyć go przed zagrożeniami komputerowymi. W rzeczywistości, jest to złudny i niebezpieczny pasożyt, który jest uważany za potencjalnie niechciany program (PUP).

Mimo to próbuje udawać, że jest narzędziem zabezpieczającym komputer, to nie jest niczym innym, ale problemem, który nie powinien być zainstalowany w systemie. Ten nieuczciwy program antywirusowy może być zainstalowany obok innych podejrzanych darmowych aplikacji.

Często zaczyna on swoje wątpliwe działania następnym razem, kiedy użytkownik komputera uruchamia zainfekowany komputer. Prowadzi swoje procesy przy starcie systemu Windows i udaje, że przeprowadza skanowanie urządzenia pod kątem zagrożeń komputerowych i pasożytów.

W rzeczywistości, nie skanuje systemu w ogóle; Jednak po „zakończeniu” fałszywego skanowania, pokazuje różne komunikaty wyskakujące, które twierdzą, że liczne infekcje komputerowe zostały wykryte i że muszą być natychmiast usunięte.

Nie należy wierzyć w cokolwiek, co ta fałszywa aplikacja mówi o stanie zabezpieczeń komputera. To nie jest narzędzie bezpieczeństwa komputerowego. Jednak program ten stara się sprawiać wrażenie, że komputer jest poważnie zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, a następnie kilkakrotnie oferuje kupienie pełnej wersji Malware Protection Live, aby rozwiązać swoje problemy z komputerem.

Bez wahania można stwierdzić, że Malware Protection Live jest zupełnie bezużytecznym programem, który nie może rozwiązać żadnych twoich problemów na komputerze, ponieważ sam jest ttakim samym zagrożeniem, które może narazić komputer PC na różne problemy. Zalecamy usunięcie tego programu bez zbędnej zwłoki. Można to zrobić korzystając z oprogramowania anty-malware, takiego jak FortectIntego.

Malware Protection Live

W jaki sposób Malware Protection Live dostaje się na mój komputer?

W chwili pisania tego tekstu, Malware Protection Live dopiero zaczyna swoją dystrybucję w Internecie. Dlatego istnieje niewiele użytkowników komputerów, którzy zostali podstępnie zmuszeni go zainstalować na swoich komputerach. Jednakże, wiadomo już, że Vuze i Trillian służą do rozprowadzania jego wokoło.

Te darmowe aplikacje nie są złośliwe. Jednakże mogą one być dodane do kategorii „potencjalnie niechcianych programów” z powodu ich wątpliwej metody nakłonienia użytkowników do rozprzestrzeniania podejrzanych narzędzi, takich jak to.

W rzeczywistości, adware, programy przejmujące kontrolę nad przeglądarką i podobne PUP można również zainstalować za pomocą tych i innych darmowych programów, więc należy być bardzo ostrożnym podczas instalowania ich na komputerze. Najważniejszym, o czym trzeba pamiętać, jest to, że trzeba wybrać niestandardową lub zaawansowanę metodę instalacji oprogramowania freeware.

Poza tym, po wykonaniu tej czynności należy znaleźć wszystkie podejrzane zaznaczenia, twierdzące, że zgadzasz się zainstalować opcjonalne składniki na komputerze. Bez względu na to, jak piękne są one przedstawiane, mogą nie dostarczyć tego, co obiecują.

Dlatego zalecamy ich unikania. Jeśli potrzebny jest program do ochrony komputera, poszukaj samodzielnie i pobierz taki, jaki naprawdę potrzebujesz. Poza tym, trzymaj się z dala od pakietów oprogramowania, ponieważ mogą one prowadzić do różnych problemów.

Jeśli ta szkodliwa aplikacja już zaczęła wyświetlać przerażające wiadomości pop-up na twoim ekranie, wyeliminuj go z systemu bez zwłoki.

Jak pozbyć się wirusa Malware Protection Live?

Jeśli skanery i alarmy Malware Protection Live właśnie rozpoczęły przeszkadzanie ci w codziennym korzystaniu z komputera, należy go odinstalować. Można to zrobić przy pomocy tego przewodnika, który jest podany poniżej, lub z pomocą któregoś z tych programów: FortectIntego.

Instrukcja ręcznego usuwania Malware Protection Live:

  1. Kliknij Start → Panel sterowania → Programy i funkcje (jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows XP, kliknij przycisk Dodaj/Usuń programy).
  2. Jeśli korzystasz z systemu operacyjnego Windows 10 lub Windows 8 to kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu. Po tym jak pojawi się Menu szybkiego dostępu, wybierz polecenie Panel sterowania, a następnie Odinstaluj program.
  3. Tutaj, poszukaj Malware Protection Live lub innych podejrzanych niedawno zainstalowanych programów.
  4. Odinstaluj je, a na końcu wciśnij OK by zapisać zmiany.
Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach