Usuń Home.tb.ask.com

Instrukcja usuwania Home.tb.ask.com

Czym jest Home.tb.ask.com?

Czym jest Home.tb.ask.com?

Home.tb.ask.com jest sprawdzoną wyszukiwarką, która moze pojwaiac sie na twoich przegladar doslownie znikad. Jest to spowodowane glownie tym ze program wspolpracuje z oprogramowaniem trzecim, ktore jest najczesciej uzywane do promowanie roznego rodzaju programow trzecich takich jak addony, wyszukiwarki, toolbary i inne programy. Podobnie do Ask.com, home.tb.ask.com jest kompatybilny z kazda przegladarka, moze pojawiac sie zarówno na Google Chrome, Interent Explorer jak tylko dostanie sie do systemu. Tutaj moze zajac miejsce twojej strony startowej oraz domyslnej wyszukiwarki. W rezultacie, home.tb.ask.com moze pojawiac sie na twoim komputerze z kazdym uruchomieniem przegladarki. Glowna przyczyna dla ktorej mozesz chciec pozbyc sie tego oprogramowaia sa komercyjne dodatki w wyszukiwarce ktore moga prowadzic do niechcianych stron. Dzieje sie tak z czystej chytrosci autorow oprogramowania. NIE JEST nielegalne jednakze wyjatkowo denerwujace dla innych uzytkownikow. Oprocz tego Home.tb.ask.com moze zbierac informacje dotyczace twoich ulubionych stron i dzielic sie nimi z obcymi programami. Pamietaj o tym ze jezeli chcialbys usunac home.tb.ask.com powinienes odinstalowac go ze swojego manadzera zadan oraz swoich przegladarek. Polecamy ci takze sprawdzenie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antyszpiegujacym aby upewnic sie ze jestes bezpieczny.

W jaki sposób Home.tb.ask.com moze pojawic sie na moim komputerze?

Jak juz wspomnielismy, home.tb.ask.com moze zostac zainstalowany manualnie lub tez z pomoca oprogramowanai freeware czy tez innych programow. Jezeli chcialbys tego uniknac powinienes zawsze zwracac uwage na instalacje programow freeware poprzez korzystanie z instalacji uzytkownka czy tez instalacji zaawansowanej. Zaraz po tym powinienes zwracac uwage takze na warunki instalacje ktore pojawiaja sie w oknie instalatowa. Jezeli home.tb.ask.com dostanie sie do srodka to z pewnoscia zmieni twoja strone domowa oraz strone nowej karty. Prosze nie ignorowac takiego zachowania jezeli aplikacja dostanie sie do twojego komputera bez twojej wiedzy, dodatkowo powinienes usunac home.tb.ask.com ze swojego komputera. Technicznie nie jest to wirus, jednakze moze przekierowywac cie na niechciane strony i pokazywac duze ilosci reklam w wynikach wyszukiwania.

W jaki sposób mogę usunąć Home.tb.ask.com?

Jezeli chcialbys usunac home.tb.ask.com skorzystaj z nastepujacych krokow:

  • Usuń programy powiązane z home.tb.ask.com ze swojego komputera za pomoca nastepujacych kroków:

1. Przejdź do menu start -> panel sterowania -> odinstaluj programy
2. Kiedy juz przejdziesz do menu dodaj/usun programy poszukaj aplikacji takich jak Ask Toolbar, Ask Updater, Ask Search i innych programów tworzonych przez Mindspark Interactive network
3. Kliknij Odinstaluj a nastepnie OK aby zapisac zmiany.

  • Zresetuj ustawienia swoich przegladarek:

Internet Explorer:
1. Otwórz przeglądarkę Internet Explorer, przejdź do ikony ustawień -> Zarządzanie dodatkami
2. Tutaj poszukaj nieznanych pluignów Ask Toolbar, Ask Updater, Ask Search, etc.) i usuń je
3. Aby zmienic swoja strone domowa przejdz do ikony ustawien a nastepnie wybierz opcje internetowe
4. Usuń Search.tb.ask.com i wpisz preferowana przez siebie domene.
5. Aby zmienic swoja strone domowa przejdz do ikony ustawien i wybierz Manadzer dodatków ->Zarządzanie wyszukiwarkami.
6. Wybierz dogodną dla siebie wyszukiwarkę.

Mozilla Firefox:
1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox, następnie kliknij menu (górny prawy róg) a następnie wybierz addony -> rozszerzenia.
2. Tutaj poszukaj nieznanych pluignów Ask Toolbar, Ask Updater, Ask Search, etc.) i usuń je za pomocą kliknięcia w ikonę kosza.
3. Aby zmienc swoja strone domowa wybierz ikone Opcje
4. tutaj usuń earch.tb.ask.com i wpisz preferowaną przez siebie witryne
5. Aby zienic swoja domyslne wyszukiwarke przejdz do menu opcje i wcisnij ikone znaku zapytania
6. Tutaj przejdz do rozwiazywania problemow i wybierz ikone resetowania oprogramowania Firefox.

Google Chrome:
1. Otwórz przeglądarkę Google Chrome
2. Tutaj poszukaj nieznanych plyginow (Ask Toolbar, Ask Updater, Ask Search, etc.) i wybierz ikone kosza i usun je.
3. Aby zmienic swoja strone domowa kliknij ikone Ustawienia -> Poczatek -> wybierz strone
4. Tutaj usun Search.tb.ask.com poprzez klikniecie X i wybierz swoja ulubiona strone
5. Aby zmienic swoja domyslna wyszukwiarke wybierz ikonke menu -> ustawienia -> wyszukiwarka
6. Tutaj wybierz zarzadzanie wyszukiwarkami i dodaj swoja ulubiona pozycje

Dodatkow opolecamy ci przeskanowanie komputera za pomoca FortectIntego, Webroot SecureAnywhere AntiVirusi innego sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego aby upewnic sie ze twoj komputer jest bezpieczny.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach