Usuń Driver Assist (Darmowy poradnik) - Poradnik łatwego usuwania

Instrukcja usuwania Driver Assist

Czym jest Driver Assist?

Co warto wiedzieć o Driver Assist?

Driver Assist od Safebytes

Driver Assist odSafebytes Software Inc. jest lekkim menedżerem sterowników przybywającym z paczką użytecznych funkcji. Program jest kompatybilny z głównymi systemami operacyjnymi Windows, wliczając w to Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 oraz 10. DriverAssist to program pomagający zarządzać wszystkimi sterownikami oraz automatycznie je aktualizujący – z tego powodu nie musisz ich ręcznie instalować.

Niektórzy użytkownicy komputerów błędnie nazywali DriverAssista wirusem nawet, jeśli program jest całkowicie bezpieczny w użyciu. Jeśli nie znasz zadania tej aplikacji, zapraszamy do zapoznania się z artykułem i – jeśli program wciąż wydaje Ci się bezużyteczny – usunąć Driver Assist z pomocą darmowych instrukcji znajdujących się na końcu artykułu.

Problemy z przedawnionymi sterownikami są zwykle związane z róznymi błędami Windowsa, które mogą pojawić się na ekranie przy próbach ukończenia rozmaitych zadań na komputerze. By uniknąć takich problemów (które zwykle zajmują sporo czasu), możesz zarządzać sterownikami w swoim komputerze i zawsze mieć je w najlepszym stanie, dzięki czemu komputer może nalezycie funkcjonować.

DriverAssist od Safebytes zapewnia następujące funkcje:

  • Automatyczna instalacja sterowników;
  • Inteligentne sterowniki;
  • Sprytna identyfikacja urządzeń;
  • Pełne kopie zapasowe oraz przywracanie;
  • Bezpieczne zarządzanie i wyjmowanie USB;
  • Całodobowa obsługa klienta.

Chociaż program był celem krytyki w przeszłości – wiele wskazuje na to, że ostatnio podniósł swoją reputację. Program przestał być reklamowany w intruzywny sposób i nie jest już rozprowadzany wraz z darmowymi programami – może być więc już zacząć otrzymywać zaufanie jako narzędzie systemowe, jakie użytkownicy mogą użyć do konserwacji sterowników.

Jesli mowa zaś o niechcianych aplikacjach, nigdy nie próbuj Driver Assist Keygena lub innych sposobów na darmowe zdobycie klucza Safebytes Driver Assist. Jeśli próbowałeś to zrobić, łamiesz prawa autorskie i – co więcej – wystawiasz komputer na potencjalne zagrożenia.

Pamiętaj, że nielegalne cracki oprogramowania są niebezpieczne i zawierają w sobie podejrzane progray spyware ub malware. Mówiąc krótko, nielegalna próba dobycia rzeczywistego programu może skończyć się infekcją komputera. Jednakże nie jest to winą Safebytes, gdyż zapewniają swój program na oficjalnej stronie – miejscu, w którym powinieneś patrzeć, jeśli chcesz znaleźć zaufany link pobierania.

Jeśli zainstalowałeś jakieś podejrzane oprogramowanie wraz z aplikacją, najpewniej pobrałeś ją z niezaufanego źródła plików. W takim wypadku twój komputer najpewniej zacznie wyświetlać złośliwe reklamy i banery. Poza tymi reklamami zauwazysz też, że komputer spowolnił i zaczął przekierowywać na nieznane strony.

Odkąd cyberprzestępcy zaczęli stosować adware do promocji podejrzanych stron i rozpowszechniania bezużytecznych aplikacji, nigdy nie możesz czuć się w stu procentach bezpiecznym. W dodatku, programy potencjalnie niepożądane są w stanie śledzić aktywność online użytkownika, zbierać nieidentyfikujące informacje i przesyłać je do film reklamowych.

Jeśli chcesz pozostać bezpiecznym, nie powinieneś pozwolić potencjalnie niechcianym programom na dostanie się do komputera. Ponownie, chcemy przypomnieć o tym, że powinieneś pobierać DriverAssist z jego oficjalnej strony – nie z podejrzanych trzecich źródeł. Jest to jedyny sposób na zdobycie rzeczywistej kopii programu.

Program DriverAssistSafebytes Driver Assist to fachowa aplikacja, jak możesz wykorzystać do konserwacji sterowników.

Rozpowszechnianie się potencjalnie niepożądanych aplikacji

Jak już wspomnieliśmy, możesz zainstalować potencjalnie niepożądane programy próbując zainstalować fałszywą kopię wersji licencyjnej DriverAssist za darmo. Jednakże, nie jest to jedyna droga do zainfekowania komputera potencjalnie niechcianymi bądź wyladowanymi reklamami programami.

Potencjalnie niechciane aplikacje mogą wnikać do komputerów z pomocą rozmaitych wersji freeware i shareware. Takie aplikacje nie są rozłączne z takimi programiami freeware jak menedżery pobierania, kreatory PDFów, odtwarzacze audio/wideo itd. Mówimy to, gdyż takie aplikacje mogą być przedstawione jako użyteczne dodatki do przeglądarek, pluginy, paski narzędzi czy rozszerzenia zdolne do utrzymywania w komputerze najnowszych sterowników.

Niechcine programy mogą też rozpocząć działania, które w konsekwencji uczynią przeglądanie sieci piekłem poprzez tony reklam, przekierowania a podejrzane strony, spowolnienie działania systemu itd. Jeśli chcesz mieć zabezpieczony komputer, wystrzegaj się instalacji takich programów.

Zwracaj uwagę na instalację każdej darmowej aplikacji. Nie ważne, czy pobrałeś ją z zaufanego źródła czy nie – pamiętaj, że wszędzie promowane są „bundle oprogramowania”. Zawsze wybieraj instalacją Zaawansowaną lub Użytkownika.

Przy okazji, zapoznaj się uważnie z każdą informacją i poszukaj propozycji instalacji „dodatkowego oprogramowania”. Upewnij się, że odznaczysz propozycję instalacji pluginów, wtyczek, paskow narzędzi lub rozszerzeń ponieważ mogą one się okazać adware'ami, porywaczami przeglądarek oraz wywoływać różne problemy.

Podsumowując, jeśli zacząłeś myśleć, że reklamy na pulpicie są skutkiem instalacji Safebytes DriverAssist, jesteś w błędzie. W takiej sytuacji zugerujemy skozystanie z zenętrznego programu, by zidentyfikować sprawcę problemów. – jesteśmy pewni, że nie wykryje on tego programu – rzeczywistej aplikacji do zarządzania sterowikami, jakiej można używać bez przeszkód.

Usuń Driver Assist jeśli nie chcesz już z niego korzystać

Wiadomo, że Driver Assist nie jest złośliwy. Jest to bezpieczny program, z jakiego możesz korzystać. Jeśli jednak nie masz powodu na jego używanie bądź posiadasz inny program tego typu, możesz usunąć DriverAssist z pomocą jego instalatora na liście Dodaj/Usuń Programy (lub Programy i Funkcje).

Prosimy o skorzystanie z tego prostego poradnika przygotowanego przez nas, by z powodzeniem odinstalować ten program z komputera.

  1. Kliknij na Menu Start i wyszukaj Panel Sterowania. Otwórz go. Możesz się też do niego dostać poprzez wciśnięcie Windows + R, wpisaniu control panel w oknie Uruchom i wciśnięcie Enter.
  2. Po wejściu w Panel Sterowanie, poszukaj panelu Programy i Funkcje. W poprzednich wersjach Windowsa może się on nazywać Dodaj/Usuń Programy.
  3. Tam, znajdź Driver Assist (by SafeBytes) i kliknij Odinstaluj.
  4. Skorzystaj z instrukcji zamieszczonych na ekranie komputera.
Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić Malwarebytes.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach