Usuń Deceptive site ahead (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, paź 2017

Instrukcja usuwania Deceptive site ahead

Czym jest Deceptive site ahead?

Ostrzezenie Google „Deceptive Site Ahead”. Co to oznacza?

Deceptive site ahead

„Deceptive site ahead” jest tworem firmy Safe Browsing, która pierwotnie miał słuzyc ochronie uzytkownika przed stronami ktore zostaly zakwalifikowane przez Google jako potencjalnie niebezpieczne.

Zamiast strony ktorej szuka uzytkownika mozesz widziec czerwone tlo ktore pojawi sie zamiast niej, co ma sprawic ze uzytkownik zainstaluje podejrzane oprogramowania lub tez ujawni wrazliwe informacje. Tak wiec zaraz po tym jak wejdziesz na podejrzana strone zobaczysz taka oto informacje.

Deceptive site ahead.
Attackers on [site url] may trick you into doing something dangerous like installing software or revealing your personal information (for example, passwords, phone numbers, or credit cards).

Nie martw się. Twój komputer nie został jeszcze zainfekowany. Ostrzezenie mowi o tym ze lepiej trzymac sie z daleka od strony ktora masz zamiar otworzyc. Poprzez klikniecie na wglad do detali i wybranie ignorowania tego komunikatu mozesz przejsc do nstepnej strony, czego nie polecamy.

Oczywiscie niektore sprawdzone strony takze moga zawierac taka informacje ze wzgledu na reklamy na nich wyswietlane. Autorzy stron oznaczyli te witryne jako specjalna strone wsparcia ze strony Google gdzie mozna zobaczyc wyjasnienie w jaki sposob dziala taka strona, ostrzezenie moze zostac dosc latwo usuniete ze strony.

Nastepnie potencjalnie niechcian tresci moga zostac aktywowane na stronie. Mozna tego dokonac poprzez narzedzia Google Webmaster Tools. Usuniecie oprogramowania moze troche zajac ze wzgledu na to ze administratorzy musza znalezc i usunac wszelkie zrodla zlosliwego oprogramowania.

Tylko wtedy strona moze zostac ponownie uznana za sprawdzona przez google. Oprocz tego ze procedura jest dosc dluga normalne strony dosc czesto maja ten problem, a nie chca przeciez odstraszac potencjalnych odwiedzajacych. Nalezy miec na uwadze ze strony tego typu sa dosc podejrzane.

Deceptive site ahead

Jakie strony mogą zostać zablokowane przez Google?

Istnieja trzy typy stron potencjalnie niechcianych, ktore znajduja sie na czarnej liscie firmy Google:

  1. Strony ktore tylko udaja ze tresci znajdujace sie na nich sa sprawdzone i zaufane.
  2. Strony, których zawartość stara sie aby uzytkownik wyjawil swoje dane logowania czy tez zadzwonil po wsparcie techniczne.
  3. Strony zawierajace podejrzane przyciski do pobierania nowych aplikacji.

Na stronie UsunWirusa.pl przedyskutowalismy juz bardzo duzo tego typu przypadkow. Kazdy z robakow przegladarkowych kwalifikuje sie wlasciwie pod kategorie numer 1, mamy tu na mysli takie aplikacje jak Delta-homes.com, Yoursites123 i tym podobne.

Druga kategoria zazwyczaj jest powiazana ze stronami ktore rozpowszechniaja oprogramowanie adware a takze scareware takie jak Intelli-support-assistant.com lub tez Adsystemscan.com. Na koncu warto wspomniec o kategorii numer 3, gdzie pod kazdym guzikiem moze znajdowac sie aplikacja do pobierania nowych plikow, a takze dzielenia sie nimi w sieci.

Mimo tego czasami twórcy zlosliwych stron moga obejsc zabezpieczenia google i ladowac swoje tresci do twojej przegladarki. W tym wypadku powinienes zaopatrzyc swoj komputer w sprawdzone oprogramowanie antyszpiegujace takie jak FortectIntego.

W jaki sposób mogę zatrzymać pojawianie się komunikatów “Deceptive Site Ahead”?

Mimo tego ze nie polecamy usuwania filtra “Deceptive Site Ahead” z twojej przegladarki mozesz to zrobic w nastepujacy sposob:

  1. Uruchom Google Chrome.
  2. Przejdz do ikonki Menu -> Więcej w prawym gornym rogu.
  3. Wybierz Ustawienia -> Pokaz ustawienia zaawansowane
  4. Przejdz do sekcji prywatnosc -> oznacz ochrone swoich urzadzen i zlosliwych stron

Jezeli postapisz zgodnie z ta instrukcja to twoja przegladarka moze przestac wyswietlac roznego rodzaju komunikaty. Jednakze bedziesz musial chronic swoj komputer przed cyber zagrozeniem.

Polecamy ci zaopatrzenie sie w sprawdzony program antywirusowy, ktory bedzie zdolny do usuwania wirusow z twojego komputera tak dobrze jak chronic cie przed tego typu zagrozeniami w realnym czasie.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach