Usuń CryptoDefense

Instrukcja usuwania CryptoDefense

Czym jest CryptoDefense?

CryptoDefense (znany też jako HOW_DECRYPT.txt) jest bardzo niebezpieczną cyber infekcją, która należy do kategorii ransomware. Najważniejszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o tym wirusie jest fakt, że może szyfrować twoje pliki wideo, dokumenty tekstowe i inne ważne dane. W nawiązaniu do naszych ekspertów, CryptoDefense jest ciągle niezdolny do atakowania systemów z systemem Mac, jednakże z łatwością udaje mu się tego dokonać w środowisku Windows XP, Vista, 8 i tk dalej. Podobnie do poprzednich programów ransomware, progrm wyświetla dość duży alarm mówiący o przejęciu systemu. Ostrzeżenie przekazuje informacje użytkownikowi o tym, że system został zaszyfrowany przez program CryptoDefense Software i mówi o tym że użytkownik musi mieć specjalny klucz aby odszyfrować swój dysk. Oczywiście nie jest to darmowe, oszuści każą sobie za to zapłacić równowartość 500 dolarów w walucie BTC. Jeżeli zgodzisz się im zapłacić to po 4 dniach ta kwota zostanie podwojona.

W jaki sposób program CryptoDefense może zainfekować mój komputer?

Niestety, nie ma ciągle skutecznej metody pozwalającej na odszyfrowanie plików na dysku które zostały zainfekowane programem CryptoDefense. Nawet przywracanie plików poprzez backup nie przynosi skutecznego rezultatu. Jest to jedna z głównych przyczyn dla których tak ważne jest zrozumienie dlaczego należy unikać programów ransomware. Najważniejszym w tej sytuacji jest ignorowanie nieznajomych maili nic nie wnoszących ofert i promocji, mających na celu jedynie sprawienie aby weszli na złośliwi link. Podobnie do programów CTB Locker [CTB Locker] oraz Cryptolocker [CryptoLocker] program CryptoDefense może przeniknąć do twojego komputera razem z aktualizacjami Flash oraz Jaba, tak więc należy ignorować niechciane oferty które oferują aktualizacje za darmo. Tak szybko jak tylko CryptoDefense wedrze się do systemu szyfruje pliki systemowe i rozpoczyna pokazywanie podobnych alarmów:

All files including videos, photos and documents on your computer are encrypted by CryptoDefense Software.

Encryption was produced using a unique public key RSA-2048 generated for this computer. To decrypt files you need to obtain the private key.

The single copy of the private key, which will allow you to decrypt the files, located on a secret server on the Internet;
the server will destroy the key after a month. After that, nobody and never will be able to restore files.

(…)

CryptoDefense instruuje ludzi w jaki sposób mogą zapłacić za kod aby uzyskać dostęp do narzędzia, które jest w stanie odszyfrować zabezpieczone pliki. W tym celu powinieneś odwiedzić specyficzną stronę, wpisać unikalny kod i wtedy zobaczysz jak dużo bitcoinów musisz zakupić. Jk już wspomnieliśmy, suma może ulec podwojeniu z 500 na 1000 dolarów płatnych w walucie bitcoin

Jak skutecznie usunąć wirusa CryptoDefense?

Jak już wspomnieliśmy, użytkowni nie są w stanie przywrócić połączenia ze swoimi plikami używają metody przywracania systemu kiedy są zainfekowani wirusem CryptoDefense. Mogą oni jeydnie próbować ustrzec się infiltracji poprzez zastosowanie sprawdzonych programów antywirusowych które mogą im pomóc zablokować złośliwe strony. Ze swojej strony polecamy aplikacje takie jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub też Malwarebytes. Aby przeskanować komputer programem antywirusowym podążaj za tą krótką instrukcją

  1. Zresetuj swój komputer do trybu awaryjnego i wyłącz wirusa.
  2. Włącz Regedit
  3. Poszukaj wpisów o nazwie WinLogon i zapisz wszystkie pliki które nie nazywają się explorer.exe lub są puste
  4. Poszukaj w rejestrze tych plików które zapisałeś i usuń odpowiadające im wpisy
  5. Zresetuj komputer i przeprowadź pełny skan systemu zaktualizowanym programem antywirusowym.

Jednakże jeżeli to ci pomogło, to pomoże to tylko odblokować twój komputer….

Wysoce polecamy myslenie jak można się ustrzec przed takimi infekcjami. W tym celu polecamy używać wyżej wspomnianych programów. Oprócz tego nie zapomnij o kopii zapasowej swoich plików. W tym celu możesz wykorzystać napęd USB, płty CD, DVD a nawet darmowe chmury dostępne online takie jak Google Drive, Dropbox, Flickr i inne sprawdzone rozwiązania.

Na końcu polecamy lekturę tego posty aby zdobyć jeszcze więcej informacji dotyczcych unikania Cryptolocker i innych wirusów ransomware:

Trying to avoid ransomware or make it useless? Here are some tips.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach