Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Chumsearch.com (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Julie Splinters - -   Chum Search | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

W jaki sposob rozpowszechnia sie wirus Chumsearch.com?

Chumsearch.com

Chumsearch.com jest rodzajem robaka przegladarkowego, który jest w stanie przeniknac do komputera bez wiedzy uzytkownika. Jednakze ten potencjalnie neichciany program pragnie zintegrowac sie z komputerem uzytkownika celem uzyskania mozliwosci dokonania zmian w systemie. Jezeli jestes zainteresowany tego typu procesem to pozwol nam wyjasnic ci w jaki sposob rozpowszechnia sie Chum Search i co powinieens zrobic aby go unikac.

Wysoko polecamy ci unikanie tego oprogramowania ze wzgledu na to ze tego typu aplikacje moga dosc latwo sledzic to czego szukasz, generowac przekeirowania na sponsorowane strony a takze inne dodatkowe problemy. Oprocz tego wyglada na to ze wirus jest zwiazany z aplikacjami takimi jak wirus Trovigo.com oraz Trovi.com ktore juz w przeszlosci generowaly znaczne ilosci problemow uzytkownikom komputerow. Jednakze pozwol nam powieidziec w jaki sposob rozpowszechnia sie ta wyszukiwarka. Jezeli chcesz usunac oprogramowanie ChumSearch.com ze swojego komputera zawsze mozesz skorzystac z pomocy oprogramowania ReimageIntego.

Tego typu potencjalnie niechciane aplikacje dosc czesto moga przenikac do naszych komputerow o ile nie instalujemy oprogramowania ostroznie. Za kazdym razem kiedy pobierasz nowy program z internetu to powinienes sprawdzac jakiego rodzaju dodatki moze w sobie zawierac.

Moze sie okazac ze program bedzie samotny – tak jak tego oczekujesz, ale nie zawsze tak jest. Kiedy juz go otworzysz nie spiesz sie, zapoznaj sie z warunkami uzytkowania, polityka prywatnosci aby wiedziec na co tak naprawde wyrazasz zgode. Kolejnym waznym krokiem jest rozwazny dobor ustawien. Czy sadzisz ze ustawienia rekomendowane sa godne twojego zaufania? Z pewnoscia nie.

Najczesciej zawieraja wyrazenie zgody na zainstalowanie innego rodzaju oprogramowania takiego jak na przyklad robaki przegladarkowe, oprogramowanie adware, addony oraz pluginy. Nie ryzykuj i zawsze korzystaj z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika i zobacz na komponenty ktore bedziesz instalowac. Jezeli widzisz jakiekolwiek podejrzane oferty to po prostu je odznacz. Co wiecej nalezy zwrocic uwage ze tego typu oprogramowanie nie jest pozadane na twoim komputerze i dobrze bedzie jezeli je usuniesz.

Chumsearch.com

Jakie problemy moze generowac tego rodzaju wirus?

Jezeli ten denerwujacy robak przegladarkowy dostanie sie do twojego systemu to rozpoczyna denerwowac uzytkownika na rozne sposoby. Pierwsza rzecza na jaka nalezy zwrocic uwage jest to ze Chum Search moze ustawic siebie jako witryne domowa oraz jako domyslna wyszukiwarke.

Dlatego tez za kazdym razem kiedy uzytkownik stara sie cokolwiek wyszukac to otrzymuje wyniki wyszukiwania generowane wlasnie przez to rozszerzenie. Oprocz tego nalezy zwrocic uwage na to ze tego rodzaju wyszukiwarka nie wyroznia sie niczym szczegolnym, na pierwszy rzut oka nie ma zadnych podejrzen. Wszystko staje sie jasne kiedy staramy sie przejsc do jej wynikow wyszukiwania.

Wiekszosc wynikow generowanych przez Chumsearch.com to podejrzane linki przekierowujace uzytkownika na podejrzane witryny. Tego typu podejrzane wyszukiwarki staraja sie wypelniac swoja role marketingowa poprzez generowanie zyskow z klikania w reklamy, jednakze nie powinienes z nich korzystac.

Nigdy nie wiesz na jaka strone mogles zostac przekierowany – moze to byc strona Trovigo.com czy tez Trovi.com lub tez podobna strona pfiszingowa ktora zostala ukryta w warunkach uzytkowania tego potencjalnie niechcianego oprogramowania:

Chumsearch.com

Jak juz pewnie rozumiesz, polecamy ci trzymanie sie z dala od tej wyszukiwarki. Jezeli chcesz sie chronic przed przekierowaniami ze strony Chumsearch.com to powinienes usunac tego rodzaju robaka przegladarkowego ze swojego komputera.

Mozesz tego dokonac z pomoca sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego czy tez manualnej instrukcji usuwania plikow. Z pomoca tej metody bedziesz w stanie naprawic swoj komputer bez koniecznosci instalacji oprogramowania antyszpiegujacego, jednakze bedzie to przydatne jezeli chcesz chronic swoj komputer w przyszlosci.

Techniki usuwania oprogramowania Chumsearch.com

Wierzymy w to ze chcesz usunac ten denerwujacy program ze swojego komputera, nie ma w tym nic zaskakujacego. Na szczescie, wirus Chumsearch.com nie jest programem, ktory mozna tak latwo usunac. Wszystko co powinienes zrobic to zlokalizowac tego robaka przegladarkowego a nastepnie go usunac; dokladny poradnik usuwania znajdziesz ponizej tego postu.

Jezeli chcesz nie tylko usunac Chumsearch.com ale takze chronic sie przed zlosliwym oprogramowanie polecamy ci zainstalowanie oprogramowania ReimageIntego czy tez innej aplikacji do walki z oprogramowaniem spyware do usuwania wirusow z twojego komputera.

Jezeli masz jakiekolwiek pytania zwiazane z tym wirusem prosze wyslij nam swoje pytania. Po prostu wypelnij formularz ”zapytaj nas” i wyjasnij swoj problem – nasz zespol ekspertow powinien pomoc ci z twoimi problemami. Mozesz takze zostawic komentarz ponizej – podziel sie swoim doswiadczeniem odnosnie walki z usuwaniem oprogramowania Chumsearch.com

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Chumsearch.com:

Usuń Chumsearch.com z rodziny systemu Windows

Celem usuniecia tego oprogramowania powinienes znalezc aplikacje, ktore moga byc z nim zwiazane. Udalo sie nam ustalic ze sa to aplikacje takie jak MPlayerXMessageViewer Toolbar, NicePlayer, SearchProtect oraz ValueApps wszystkie sa powiazane z wyszukiwarka Chum search. Upewnij sie ze je znalazles i ze podjales staranie usuniecia ich z twojego komputera.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Chumsearch.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Chumsearch.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Chumsearch.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Chumsearch.com z systemu Mac OS X

Poszukaj na swoim komputerze z systemem Mac OS aplikacji takich jak MPlayerXMessageViewer Toolbar, NicePlayer, SearchProtect oraz ValueApps celem usuniecia ich z twojego komputera i zabezpieczeniu sie przed ich pojawieniem sie w przyszlosci. Powinienes odinstalowac wszystkie podejrzane wpisy!

[GI=mozilla-firefox]

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimChumsearch.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Chumsearch.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Chumsearch.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Chumsearch.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Chumsearch.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Chumsearch.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Chumsearch.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Chumsearch.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-chumsearch-com.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Chumsearch.com