Usuń Ask

Instrukcja usuwania Ask

Czym jest Ask?

Czym jest Ask?

Ask jest stosunkowo popularną wyszukiwarką, która oferuje skuteczniejsze wyszukiwanie informacji. Ta strona jest sprawdzona i jezeli sadzisz ze pomoże ci ona polepszyć przeglądanie to nie ma z tym żadnego problemu. Możesz korzystać z niej wyszukując informacje na stronie ask.com lub też za pomocą toolbary który moze byc instalowany w systemie i jest kompatybilny z wiekszoscia przegladarek w tym Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox i inne. Jednakze nie ma znaczenia to jakiej przegladarki uzywasz i czy wydaje ci sie to bezpieczne. WIele uzytkownikow pyta nas o zaufanie do oprogramowania Ask. Wyglada na to ze wszystkie dyskusje ktore zostaly zainicjowane ze wzgledu na te wyszukiwarke mowia o tym ze jest to zazwyczaj dodatkowy komponent. Tak wiec nie nalezy byc zaskoczonym wtedy kiedy pojawi sie na naszym komputerze doslownie znikad. Zanim nazwiesz to oprogramowanei wirusem powinienes wiedziec ze Ask podobnie jak inne wyszukiwarki i toolbary jest promowany jako darmowy program. Jezeli zgodzisz się (tak, zgadzasz sie na jego instalacje pozostawiajac niezmienione opcje instalacji takie jak ustawianie Ask.com jako strone domowa oraz domyslna wyszukiwarke) na jego instalacje to moze ona dokonac zmiany twojej strony domowej, domyslnej wyszukiwarki i innych podobnych zmian. Jezeli chcialbys uniknac wprowadzadzania zmian na swoim komputerze powinienes zaczac zwracac wieksza uwage na proces instalacji programow freeware. Wiecej informacji o tym znajdziesz czytajac paragraf ponizej. Musimy takze ostrzec cię o tym ze komercyjne reklamy moga ci przeszkadzac w wyszukiwaniu informacji w sieci. Jezeli nie chcesz ogladac polecanych stron powinienes byc wyjatkowo ostrozny szukajac informacji za pomoca tej wyszukiwarki. Jezeli wyszukiwarka ask.com pojawila sie juz na twoim komputerze powinienes ja usunac ze swojego komputera podobnie jak kazda inna aplikacje. Zaraz po jej usunieciu polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem FortectIntego (systemy Windows) lub tez oprogramowaniem Webroot SecureAnywhere AntiVirus (Mac OS X) aby upewnić się ze twoj komputer jest wolny od wirusów i potencjalnie niechcianych programów.

Jak mogę zarazić swój computer programem Ask?

Jak już wspomnieliśmy Ask Toolbar oraz Ask.com dostają się na komputer bez zadnego sygnaly poniewaz robia to przy okazji instalacji oprogramowanie freeware jak i shareware. Uwazaj poniewaz mozesz sciagnac ten program na swoj komputer z pomoca manadzera sciagania plikow, kreatora plikow PDF, oprogramowania do odtwarzania wideo oraz innych podobnych programow. W wiekszosci okazji uzytkownicy sciagaja tego typu programy bez zwracania uwagi na proces instalacji. Jezeli chcialbys uniknac oprogramowania Ask powinienes zawsze korzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez opcji instalacji uzytkownika dzieki czemu bedziesz mial mozliwosc usuniecia wiekszosci niechcianych pozycji oferujacych dodatkowy toolbar czy tez zmiane strony domowej. Jezeli przez przypadek zainstalujesz Ask moze zaczac sie on pojawiac w miejscu twojej strony domowej, czy tez domyslnej wyszukiwarki. Jezeli chcesz sie go pozbyc mozesz go usunac ze swojej przegladarki manualnie. Zapoznaj sie z tym poradnikiem aby naprawić swój komputer na dobre:

Jak usunąć Ask?

Jeżeli chcesz się pozbyć wirusa Ask powinieneś odinstalować ten program ze swojego manadzera zadań na kazdej z przegladarek. Zaraz po tym dobrze byłoby gdybys przeprowadzil pelny skan systemu za pomoca oprogramowania antyszpiegujacego aby upewnic sie ze jestes calkowicie bezpieczny

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach