Skala niebezpieczeństwa:  
  (5/100)

Usuń przekierowania Ask.com

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Malware

Czym jest Ask.com?

Ask.com jest sprawdzoną witryną, która deklaruje się jakoby była skutecznym narzędziem do znajdywania odpowiedzi na pytania użytkowników a poprzez to zwiekszenia ich wiedzy. Jednakze kilka miesiecy temu wielu ludzi pisalo do nas z problemami dotyczącymi tej wyszukiwarki. Uzytkownicy skarzyli sie na to ze sa przekeirowywani na strone ask.com bez swojej wiedzy. Nie ma znaczenia to jakiej przegladarki uzywasz, ask.com moze przenikac zarówno do przegladarki Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer jak i innych. Ta niesprawiedliwa aktywnosc jest uzywana do jednego celu – przekierowywania ludzi na podejrzane strony. Oprocz tego program stara sie takze pokazywac jak najwiecej komercyjnych reklam. Na końcu podobnie jak każda inna wyszukiwarka program moze zbierac informacje ktore sa powiazane z tym co przegladasz. Nie jest to nielegalne poniewaz pozyskiwane informacje nie pozwalaja na identyfikacje osoby, której dotyczą. Jednakze sadzimy ze powinienes trzymac wrazliwe dane na swoim komputerze i nie pozwolic na wyciekanie ich na zewnatrz. Jezeli sadzisz ze dane na temat twojej ulubionej strony powinienes zachowac tylko dla siebie to polecamy ci unikanie tego typu przegladarek i usuniecie zwiazanych z nimi addonow ze swojego komputera. Polecamy ci takze przeskanowanie swojego komputera za pomoca sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego i upewnienie sie ze twoj komputer nie jest zarazony zadnym zlosliwym programem czy tez wirusem. W tym wypadku powinienes skorzystac z pomocy Reimage

W jaki sposób Ask.com może pojawić się na mojej przeglądarce?

Ask.com z pewnoscia nie jest wirusem. Jednakze ostatnimi czasy dostajemy coraz to wiecej raportow mowiacych o tym ze program jest rozpowszechniany korzystajac z podejrzanych metod. Jedną z najczesciej uzywanych metod jest bundling. Pewnie zastanawiacie się teraz co to znaczy? Oznacza to ze ten program moze pojawic sie zamiast twojej strony startowej czy tez domyslnej wyszukiwarki bez twojego pozwolenia. Aby tego unikac powinienes zaczac zwracac uwage na proces instalacji oprogramowanai freeware. Prosze zawsze sie upewnic ze korzystasz z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika oprogramowania freeware a nastepnie powoli zapoznaj sie z tym o czym mowa w instalacji. Jezeli korzystasz z oprogramowania Ask Search aby wyszukiwac informacji w sieci to nie ma w tym nic zlego. Jednakze jezeli zdecydujesz się na jego usuniecie skorzystaj z tych krokow:

W jaki sposób moge usunąć Ask.com?

Jak już powiedzieliśmy, Ask.com nie jest wirusem. Mimo tego jezeli chcesz go usunac i przez to pozbyc sie niechcianych przekierowan, komercyjnych reklam powinienes pomyslec nad zmiana domyslnej wyszukiwarki. Aby go usunac zrob co nastepuje:

 • Odinstaluj programy powiazane z Search.tb.ask.com ze swojego komputera
 1. Przejdz do menu Start -> Panel Sterowania -> Odinstaluj program
 2. Kiedy juz sie tam znajdziesz poszukaj Ask Toolbar, Ask Updater, Ask Search i innych programow rozpowszechnianych przez Mindspark Interactive Network
 3. Przejdź do menu Odinstaluj a nastepnie kliknij OK aby zapisać zmiany
 • Zresetuj swoje przeglądarki

Internet Explorer

 1. Otwórz przeglądarkę Internet Explorer, przejdź do ikony narzędzi -> Zarządzanie addonami.
 2. Tutaj poszukaj nieznanych sobie pluginów (Ask Toolbar, Ask Updater, Ask Search i tak dalej) i usuń niechciane wpisy.
 3. Aby zmienić swoją stronę domową przejdź jeszcze raz na ikonę narzędzi i wybierz opcje internetowe
 4. Usuń Search.tb.ask.com i wpisz preferowana przez siebie domenę
 5. Aby zmienic domyslna wyszukiwarke przejdz jeszcze raz do menu wyszukiwania i wybierz zarzadzanie addonami, wyszukiwarki

Mozilla Firefox

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox, przejdź do ikonki menu (prawy górny róg) wybierz dodatki -> rozszerzenia
 2. Tutaj wybierz nieznane pluginy (Ask Toolbar, Ask Updater, Ask Search i tak dalej) a nastepnie wybierz ikonę usuwania
 3. Aby skutecznie zmienic swoja strone domowa wybierz przycisk Firefox -> Opcje
 4. Tutaj usuń Search.tb.ask.com i wpisz preferowana przez siebie stronę.
 5. Aby zmienic swoja domyslna wyszukiwarke kliknij menu a nastepnie ikonkę znaku zapytania
 6. Tutaj wybierz rozwiazywanie problemow a nastpenie 'Reset Firefox'

Google Chrome

 1. Otwórz Google Chrome, przejdź do ikonki menu (prawy górny róg) a następnie wybierz 'Narzędzia' -> Rozszerzenia
 2. Tutaj wybierz nieznane pluginy (Ask Toolbar, Ask Updater, Ask Search i tak dalej) i wybierz ikonkę śmietnika a nastepnie usuń wpisy
 3. Aby zmienic swoja strone omowa przejdz do ikonki menu wybierz Ustawienia -> Po uruchomieniu -> Wybierz strony
 4. Usuń Search.tb.ask.com poprzez kliknięcie X i wpisz stronę którą uwazasz za stosowną.
 5. Aby zmienic strona domyslna wyszukiwarke przejdz do menu Ustawuenia -> Szukaj
 6. Tutaj kliknij zarządzanie wyszukiwarkami i wpisz preferowaną przez siebie strone

Na końcu polecamy ci jeszcze przeskanowanie komputera oprogramowaniem Reimage, Webroot SecureAnywhere AntiVirus lub tez innym sprawdzonym oprogramowaniem antyszpiegującym aby upewnic sie ze komputer jest całkowicie bezpieczny.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Przekierowania Ask.com snapshot
Przekierowania Ask.com snapshot

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-ask-com-redirect.html

Poradniki w innych językach