Usuń PC Privacy Dock

Instrukcja usuwania PC Privacy Dock

Czym jest PC Privacy Dock?

Czym jest PC Privacy Dock?

PC Privacy Dock (znany tez jako PC Privacy Dock 2.3, PC Privacy Shield, PCPrivacyDock) jest darmowa aplikacja ktora zostala pobrana przez wielu uzytkownikow na calym swiecie. Aplikacja jest promowana jako urzadzenie do oczyszczania systemu ktore moze przechwycic informacje powiazane z prywatnoscia. Mimo tego program zostal przez nas oznaczony jako potencjalnie niechciana aplikacja i powinna byc traktowana jako niezaufany program. Udalo sie nam ustalic ze tego typu oprogramowanie moze przeniknac do twojego komputera razem z innymi darmowymi dodatkami takimi jak odtwarzacze wideo, manadzery pobierania plikow jak i kreatory plikow PDF. Oprocz tego program moze generowac kilka procesow w manadzerze zadan a takze instalowac komponenty ktore beda automatycznie instalowane (updater.exe) Co wiecej program moze generowac relamy pop-up a takze promowac ich aktywnosc poprzez oprogramowanie NextLive czy tez PicEnhance.

Jednakze wszystkie wspomniane przez nas problemy powiazane z tym ze twoj komputer bedzie niemalze zawsze skanowany w poszukiwaniu wirusow sprawiaja ze nie jest to najlepsza aplikacja. Wyglada na to ze jej glownym celem jest przekonanie ludzi do placenie pieniedzy za wersje premium oprogramowania. Jest to powodow dla ktorego powinienes sprawdzac swoj komputer w poszukiwaniu informacji na temat ochrony prywatnosci. Jednakze jak tylko skusissz si na pomoc tego oprogramowania i pozwolisz mu na skan systemu to zostanie ci zaoferowana platna wersja oprogramowania. Pamietaj o tym, że jest to tylko trik marketingowy i cyber przestepcy staraja sie dzieki temu duzo zyskac. Pelna wersja tego denerwujacego oprogramowania wlasciwie nic nie zmieni na twoim komputerze. jednakze mozesz nieswiadomie ujawnic swoje karty kredytowe, imie jak i nazwisko, a takze inne wrazliwe dane oszustom dzialajacym online. Dlatego tez lepiej bedzie jezeli bedziesz unikac oprogramowania takiego jak PC Privacy Dock. Jezeli ten program juz zdolal przeniknac do twojego komputera to powinienes przeprowadzic pelny skan systemu z pomoca oprogramowania FortectIntego (Windows OS) lub tez Webroot SecureAnywhere AntiVirus (Mac OS X).

PC Privacy Dock

W jaki sposób PC Privacy Dock może przeniknąć do mojego komputera?

PC Privacy Dock jest podejrzanym oprogramowaniem, które moze sprawdzac komputer w poszukiwaniu ryzyka. Mimo tego program nie jest w stanie zapewnic ci nalezytej ochrony poniewaz jego glownym celem jest przekonanie do zakupienia pelnej wersji oprogramowania. Jak juz wspomnielismy wczesniej program moze zostac sciagniety z oficjalnej strony poprzez roznorakie zrodla w tym download.com, soft32.com, softonic.com, cnet.com, i iinne. W wiekszosci przypadkow tego typu strony promujace wirusy PC Privacy Dock dzialaja poprzez paczki oprogramowania. Dlatego tez jezeli masz tendencje do instalowania oprogramowania bez wiekszego zastanowienia to mozesz skonczyc z zainstalowanym niechcianym dodatkiem na swoim komputerze. Celem ochrony przed takim stanem rzeczy powinienes zawsze korzystac z opcji instalacji zaawnasowanej czy tez instalacji uzytkownika i pamietac o odznaczeniu niechcianych dodatkow.

W jaki sposób usunąć wirusa PC Privacy Dock?

Najczesciej mozesz usunac oprogramowanie PC Privacy Dock poprzez menu dodaj/usuń programy. W tym celu zapoznaj sie z nastepujacymi krokami:

  • Przejdz do menu Start -> Panel Sterowania -> Programy (lista dodaj/usuń rogramy) -> Odinstaluj program
  • Tutaj poszukaj oprogramowania PC Privacy Dock i tym podobnych wpisow i wybierz 'Odinstaluj/zmien’
  • Kliknij OK aby zapisac zmiany

Jezeli te kroki nie dzialaja w twoim przypadku mozesz zawsze przeskanowac swoj komputer z pomoca oprogramowania FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub tez Malwarebytes. Polecamy to takze jezeli chcialbys upewnic sie ze twoj komputer jest wolny od wszelkich potencjalnie niechcianych programow calkowicie za darmo.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach