Usuń wirusa Dridex (Darmowe instrukcje)

Instrukcja usuwania wirusa Dridex

Czym jest Wirus Dridex?

Przegląd wirusa Dridex – dlaczego jest tak niebezpieczny?

Wirus Dridex znowu staje sie aktywny. To cyber zagrozenie stalo sie prawdziwa uciazliwoscia kiedy to w 2014 roku kiedy to tysiace pracownikow korporacji zglosilo problemy zwiazane z wykradzionymi haslami jak i kontami bankowymi. W rezultacie pojawily sie ogromne straty finansowe. Ze wzgledu na kompleksowosc rozwiazan a takze dobre struktury i sprawdzone metody rozpowszechniania oprogramowanie skutecznie zdolalo przedostac sie do swiata IT. Techniki rozpowszechniania pozwolili utrzymac sie na rynku wsrod innych zagrozen i program nadal pozostawal niezauwazony. Podczas gdy inne programy najczesciej infekowaly komputery w Ameryce Polnocnej oraz w Europie zachodniej to teraz ich dzialania przechylaja sie na wschód. Kraje bałtyckie to nastepny cel tego typu oprogramowania. Przecietny uzytkownik najczesciej po prostu staje sie ofiara tego oprogramowania. Dlatego tez jesli przez przypadek spotkales sie z tym wirusem to powinienes usunac oprogramowanie Dridex tak szybko jak to tylko mozliwe. Aplikacje do ochrony komputera sa w stanie skutecznie przyspieszyc ten proces, dobrze jest skorzystac z oprogramowania takiego jak na przyklad FortectIntego. Usuwanie oprogramowania Dridex moze byc kluczowa decyzja jesli nie chcesz narazac swojego komputera na kontakt z wieksza iloscia wirusow.

Znany juz jako robak Worm.Win32.Cridex czy tez po prostu Cridex program stara sie wykradac dane logowanie jak i hasla starajac sie generowac modyfikacje w przegladarce. Odkad program wspoldziala zarowno z trojanami jak i robakami to moze przeniknac do twojego komputera poprzez plik z dodatkami. Jak tylko oprogramowanie zdola skutecznie przedostac ise do twojego komputera uaktywnia sie trojan w tym zagrozeniu. Jak pewnie sobie przypominasz oprogramowanie wirusowe moze modyfikowac ustawienia twojej przegladarki, przekierowywac cie na podejrzane strony w tym na falszywa strone twojego banku. W rezultacie program jest w stanie sledzic i nagrywac wszelkie twoje ruchy w sieci, moze szpiegowac twoja aktywnosc poprzez generowanie zrzutow ekranu. Co wiecej jak tylko wirus przejmie kontrole nad twoim narzedziem to mozesz zauwazac bledy w systemie i komunikaty dotyczace prosb o zresetowanie twojego systemu. Jak tylko program zbierze dane ktorych szuka to zostaja one przeslane na serwery hakerów. W rezultacie ofiara jest narazona na straty finansowe w ciagu kilku nastepnych godzin kiedy to hakerzy posiada dostep do jej komputera.

Techniki rozpowszechniania zlosliwego oprogramowania

Metody dystrybucji tego typu oprogramowania sa podobne od samego poczatku kiedy program zaczal sie rozpowszechniac – okolo 2014 roku. Dzieki mozliwoscia botnetu (sieci komputerow i urzadzen sluzacych jako siec do rozpowszechniania zlosliwego oprogramowania) oprogramowanie bylo w stanie przeniknac do tysiecy komputerow. Przecietny uzytkownik moze nawet nie wiedziec ze jego komputer zostal zainfekowany. Sukces tego typu oprogramowania polega glownie na tym ze program stara sie rozpowszechniac w wiadomosciach typu spam podajac uzytkownikowi zainfekowany link. Celem aktywacji wirusa przez uzytkownika najczesciej hakerzy oznaczaja go jako wazny link prowadzacy do raportu finansowego. Jak tylko program przedostanie sie do systemu to aktywuje swoje dzialanie, a potem juz wyjatkowo ciezko sie go pozbyc.

Zaraz po przeniknieciu zlosliwego oprogramowania, program mzoe generowac prawdziwy chaos na twoim komputerze, program tworzy sobie tylko znane sciezki dostepu do komputerow. Udalo sie nam zaobserwowac ze wirus Bart takze przyczynia sie do rozpowszechniania wirusa Dridex jak i opprogramowania Locky ransomware. Odpowiednia ochrona twojego komputera jest niezbedna jesli chcesz walczyc z tego typu infekcjami. Oprocz tego warto pamietac o biezacej aktualizacji narzedzi do ochrony komputera, dzieki temu zmniejszasz ryzyko infekcji oprogramowaniem Dridex, dobrze tez unikac kontaktu z plikami P2P i sprawdzac nadawce wiadomosci przed jej otwarciem.

Kroki usuwania oprogramowania Dridex:

Trojany jak i robaki komputerowe to z pewnoscia niebezpieczne jak i frustrujace wirusy. Celem usuniecia wirusa Dridex powinienes pamietac o aktualizacji swojego programu antywirusowego i zainstalowac dodatkowe aplikacje do ochrony swojego komputera takie jak na przyklad FortectIntego. Tego typu oprogramowanie antyszpiegujace zostalo stworzone do wykrywania wlasnie takich problemow jak tego typu trojany. Dodatkowo moze ci pomoc blokowac inne przyklady z tej kategorii a takze zagrozenia ransomware. Manualne usuwanie oprogramowania Dridex nie jest przez nas polecane, wykrywanie plikow wykonywalnych takich wirusow nie nalezy do najprostszych dzialan. Twoja uwaga i skupienie podczas instalacji oprogramowania takze pelni wazna role w zwiekszaniu ochrony twojego komputera.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach