CyberGhost recenzja, darmowe pobieranie

CyberGhost – bogata w funkcje usługa VPN, która pomaga zapobiegać śledzeniu

CyberGhost VPN to jedna z najbardziej niezawodnych i skoncentrowanych na prywatności usług VPN (Wirtualnych Sieci Prywatnych). Z siedzibą w Rumunii i w Niemczech, to VPN obsługuje więcej niż 10 milionów ludzi na całym świecie. Zapewnia stabilne połączenie z ponad 5800 serwerami w 89 krajach i nie spowalnia ludzi w trakcie korzystania z niego. CyberGhost używa dedykowanych serwerów do działań online, takich jak torrentowanie lub streaming wideo – pozwala to użytkownikom na uzyskanie optymalnych doświadczeń. 

Przy wybieraniu z jakiego VPN korzystać, wiele osób poszukuje nie tylko niezawodnej prędkości połączenia i różnych lokalizacji do wyboru, ale zależy im także na ochronie swojej prywatności. Wielu dostawców twierdzi, że działają, by zapewnić użytkownikom prywatność, a mimo to gromadzą różne dane osobowe i nieosobowe w celach marketingowych, a w niektórych przypadkach dzielą się nimi nawet z osobami trzecimi. CyberGhost VPN działa inaczej – szanuje prywatność ludzi i ich nie śledzi.

Oprócz standardowej funkcjonalności VPN, CyberGhost jest także wyposażony w szereg dodatków ukierunkowanych na prywatność, które pomagają użytkownikom zachować nie tylko anonimowość, ale także bezpieczeństwo w sieci. Funkcje połączeń mogą pomóc zablokować reklamy i trackery, uniemożliwić użytkownikom wejście na złośliwe strony oraz zapewnić ustanowienie bezpiecznej wersji połączenia HTTPS, zapobiegając cyberatakom.

W niniejszej recenzji CyberGhost spróbujemy przedstawić najistotniejsze informacje i odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące tej bogatej w funkcje sieci VPN, która jest tak łatwa w użyciu. Jeśli jesteś zainteresowany, powinieneś skorzystać z darmowego okresu próbnego CyberGhost i zobaczyć jak prezentuje się 15 lat doświadczenia w branży VPN!

Nazwa CyberGhost
Prywatność
 • Nie śledzi informacji związanych z użytkownikiem

 • Można zrezygnować z udziału w gromadzeniu danych anonimowych

 • Zapewnia funkcje, które pozwalają zapobiegać śledzeniu online z innych źródeł

Plany Wiele dostępnych: 1 miesiąc/$12,99; 6 miesięcy/$8,49; 18 miesięcy/$3,15, itd.
Protokoły OpenVPN, IKEv2
Platformy Windows, macOS/Mac OS X, Linux, Android, iOS, FireTV, Chrome, itp.
Jednoczesne połączenia 7
Serwery Blisko 6000 serwerów w 89 krajach
Funkcje bonusowe Ad-blocker, blokowanie złośliwych stron internetowych, blokowanie śledzenia online, automatyczne przekierowanie HTTPS, kompresja danych i wiele innych

Wypróbuj CyberGhost przez jeden dzień za darmo

CyberGhost VPN może być używany jednocześnie na siedmiu różnych urządzeniach, w tym Windows, macOS, iOS, Android, Linux i wielu innych, co oznacza, że możesz bezpiecznie używać go na swoim komputerze w pracy, na własnym telefonie, konsoli do gier i wielu innych gadżetach, z których korzystasz na co dzień. Poza tym, większość sieci VPN zapewnia tylko pięć równoczesnych połączeń, więc możesz używać CyberGhost na wielu urządzeniach, a nawet udostępniać go członkom swojego gospodarstwa domowego. Pamiętaj jednak, że te profity dostępne są tylko po wykupieniu pełnej wersji VPN.

Możesz pobrać CyberGhost za darmo z oficjalnej strony internetowej i korzystać ze wszystkich funkcji przez 24 godziny od zarejestrowania się. Niemniej jednak, musisz go zainstalować.

Proces instalacji jest prosty i zajmuje tylko kilka minut:

 • Pobierz CyberGhost VPN i kliknij na niego dwukrotnie.

 • Jeśli jest to wymagane, zapoznaj się z Regulaminem.

 • Zdecyduj czy chcesz brać udział w ograniczonej praktyce udostępniania anonimowych danych.

 • Poczekaj przez moment aż instalacja zostanie ukończona.

 • Na ekranie tworzenia konta wpisz swój adres e-mail i utwórz bezpieczne hasło.

 • Sprawdź swoją skrzynkę mailową i zweryfikuj swoje konto. Teraz możesz już korzystać z CyberGhost!

Twój 24-godzinny bezpłatny okres próbny rozpocznie się gdy tylko założysz konto i wciśniesz przycisk ''Rozpocznij okres próbny'' w aplikacji, więc miej to na uwadze! Jeżeli korzystasz z urządzenia na Androidzie, możesz kwalifikować się do 7-dniowego okresu próbnego, niezależnie od tego, czy korzystasz z tego samego konta, z którego korzystałeś na Windows. Na iOS dostaniesz darmowy, tygodniowy okres próbny dla CyberGhost VPN, ale musisz zarejestrować się poprzez aplikację.

CyberGhost pricing

CyberGhost VPN – wybierz dla siebie odpowiedni plan

Podobnie jak u wielu innych dostawców VPN, plany CyberGhost różnią się cenami. Z większości innych sieci VPN można korzystać za około $10-13 miesięcznie i, jeśli chcesz korzystać tylko przez jeden miesiąc, będzie cię to kosztować $12,99. Jednak ceny spadają, a marża znacznie się obniża, jeśli spojrzysz na inne plany – choć istnieje kilka ofert i promocji od CyberGhost, na które możesz natrafić.

Inne plany oferowane są na różne okresy. Przykładowo, użytkownicy mogą korzystać z planów CyberGhost na 6 miesięcy, 1 rok, a także 3 lata – istnieją również ekskluzywne oferty na 18 miesięcy. Pamiętaj, że każdorazowo im dłuższy plan, tym niższa opłata miesięczna. Np. możesz korzystać z planu na 3 lata za jedyne $3,15 miesięcznie. Możesz opłacić subskrypcję na różne sposoby, takie jak typowa metoda płatności kartą kredytową, PayPal, Google Play czy nawet Bitcoin.

CyberGhost VPN zapewnia także doskonałą obsługę klienta – użytkownicy mogą wybrać e-mail lub czat jako główne środki komunikacji. Dodatkowo, można również skorzystać z bazy wiedzy, by uzyskać większość ważnych informacji o usłudze i kwestiach związanych z jej użytkowaniem.

Po pobraniu CyberGhost i zakończeniu okresu próbnego, użytkownicy otrzymują również 45-dniowy okres gwarancji zwrotu środków. Dlatego jeśli chcesz odinstalować CyberGhost i zatrzymać swoje pieniądze, możesz zrobić to w ciągu 45 dni bez żadnych strat. 

CyberGhost UI

Łatwy w użyciu interfejs użytkownika to jedna z wielu pozytywnych funkcji CyberGhost VPN

Każdy kto chociaż raz używał CyberGhost powie, że jest on łatwy w użyciu, ponieważ interfejs jest bardzo prosty i zawiera szczegółowe opisy poszczególnych funkcji. W rzeczywistości, większość użytkowników, którzy nigdy wcześniej nie korzystali VPN, może po prostu kliknąć przełącznik, który wybierze najlepszy serwer i połączy się automatycznie!

Z poziomu panelu logowania CyberGhost możesz wybrać konkretny kraj, w którym znajduje się serwer – na liście domyślnie ustawione są Francja, Niemcy i Stany Zjednoczone. Po naciśnięciu strzałki, pokaże ci się lista serwerów, do której możesz dodawać swoje ulubione (kraje te pojawią się również w rozwijanym menu ekranu głównego). Możesz uzyskać dostęp do każdego kraju indywidualnie i wybrać serwer, z którego chcesz korzystać. Wyświetlane są także odległości od każdego z serwerów i jego obciążenie – jest to szczególnie wygodne, gdy próbujesz wybrać lokalizację bliżej siebie.

Z łatwością odblokuj Netflix i BBC iPlayer dzięki zoptymalizowanym serwerom

Choć niektórzy mogliby zdecydować się na VPN, by chronić swoją prywatność w Internecie, inni mogą chcieć ominąć ograniczenia ustawione dla użytkowników z poszczególnych krajów. Przykładowo, popularny dostawca treści, Netflix, posiada inne treści i programy dla odbiorców ze Stanów, a inne dla odbiorców z Unii Europejskiej. Aby dana osoba mogła uzyskać dostęp do treści przeznaczonych wyłącznie dla UE, musiałaby skorzystać z sieci VPN. Dodatkowo, w niektórych krajach takie usługi jak Netflix mogą nie być dostępne w ogóle z powodu polityki rygorystycznej cenzury; przykładowo – osoby z Chin mogą z łatwością ominąć cenzurę przy pomocy CyberGhost.

Jednak popularni dostawcy treści wideo, tacy jak Netflix czy BBC, posiadają czarne listy z setkami serwerów przynależących do usług VPN – taka polityka została ustanowiona, by uniemożliwić użytkownikom obejście wspomnianych ograniczeń. Serwery CyberGhost nie są jednak poddane ograniczeniom, a użytkownicy mogą bez problemu korzystać ze wspomnianej zawartości bez ograniczeń, w tym z Netflix, Disney+, BBC iPlayer, Hulu oraz w wielu innych miejscach.

Po prostu wybierz sekcję ''For streaming'', aby wyświetlić listę dedykowanych serwerów, które są zoptymalizowane dla określonych usług. W większości przypadków dostawcy VPN nie określają które z serwerów są kompatybilne ze streamingiem video, a użytkownicy muszą po prostu przejść przez każdy z tych serwerów, by samodzielnie to ustalić. To męczące. Na szczęście, CyberGhost VPN pozwala ci całkowicie pominąć ten proces, dzięki czemu oszczędzasz sporo czasu.

CyberGhost streaming

Korzystaj swobodnie z Torrentów używając serwerów dedykowanych

Torrentowanie jest zazwyczaj kontrowersyjne z powodu naruszania praw autorskich, ponieważ znaczna część treści dostarczanych za pośrednictwem witryn peer-to-peer jest piracka. Niezależnie od tego, sama technologia nie jest nielegalna, a wiele z wymienionych stron może hostować również legalne treści, takie jak oprogramowanie typu open-source czy treści, które nie są objęte prawami autorskimi. Jest to powód dla którego wiele osób korzysta z torrentów nie łamiąc przy tym prawa.

Jednakże, ze względu na wymienione wyżej powody, wiele takich witryn może podlegać ograniczeniom. Używając CyberGhost VPN, możesz ominąć ten zakaz i uzyskać swobodny dostęp do stron z torrentami. W ustawieniach możesz również skonfigurować aplikację tak, by zawsze łączyła się poprzez bezpieczny serwer, kiedy tylko uruchomisz uTorrent lub inną stronę z torrentami – to kolejny sposób, by zaoszczędzić trochę czasu.

Pamiętaj, że niektóre ograniczenia mogą z różnych powodów wciąż się utrzymywać, jak wyjaśnia to CyberGhost:

Żadna z obecnych technologii P2P nie jest nielegalna z samej definicji, ale musimy blokować protokoły P2P na wybranych serwerach, albo z powodu strategii (jest to ruch, który niepotrzebnie spowalnia ruch innych użytkowników), albo z powodów prawnych w krajach, gdzie jesteśmy zmuszeni blokować ruch na torrentach przez dostawców – są wśród nich USA, Rosja, Singapur, Australia oraz Hongkong (Chiny).

Niemniej jednak, jeśli trzymasz się serwerów dedykowanych, nie powinieneś mieć żadnych problemów podczas próby połączenia się ze stronami z torrentami.

Bonus: CyberGhost może pomóc ci uchronić się przed złośliwymi treściami

Darmowy CyberGhost VPN może być dobrą opcją, gdy chcesz go sprawdzić, ale pamiętaj, że działa tylko przez siedem dni lub przez 24 godziny, jeśli używana jest wersja Windows. Dodatkowo, niektóre szczególne funkcje (np. wybieranie serwerów zorientowanych na streaming) są ograniczone. Wszystko to zostaje odblokowane, gdy tylko wykupisz subskrypcję CyberGhost – możesz wtedy korzystać z niego bez ograniczeń.

Pełna wersja CyberGhost pozwala ci także znacznie poprawić bezpieczeństwo w Internecie. Oto kilka funkcji, których będziesz mógł używać:

 • Ad-block. Uniemożliwia irytującym wyskakującym okienkom oraz innym natrętnym reklamom zakrywanie zawartości witryny i spowalnianie jej.

 • Blokada złośliwych stron internetowych. Po włączeniu, ten filtr CyberGhost VPN pozwala zablokować wyświetlanie scamu, phishingu, fałszywych lub innych złośliwych stron internetowych.

 • Blokada śledzenia online. Programy śledzące cię w Internecie są wyjątkowo irytujące (cookies, sygnały nawigacyjne i inne technologie, które mogą być wykorzystywane, by śledzić twoje zachowania w Internecie), a wybierając tę opcję, można je zablokować we wszystkich przeglądarkach i aplikacjach.

 • Zautomatyzowane przekierowanie HTTPS. W przypadkach, w których dostępne jest bezpieczne połączenie, CyberGhost wymusi wykonanie połączenia poprzez HTTPS, zamiast pełnego luk, wrażliwego HTTP.

 • Kompresja danych. Chociaż ta funkcja nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem, jest niesamowicie przydatna, gdy ma się ograniczoną przepustowość łącza (np. na urządzeniu mobilnym) – skompresuje obrazy i inne dane, by zmniejszyć ogólne wykorzystanie danych w Internecie.

CyberGhost extra features

Chociaż ad-block posiada pewne wady (działa nieco gorzej w porównaniu z dedykowanymi aplikacjami/rozszerzeniami), wszystkie te funkcje mogą, bez wątpienia, zwiększyć prywatność i bezpieczeństwo.

Nasz werdykt odnośnie CyberGhost VPN

Aby podsumować naszą recenzję VPN CyberGhost, chcielibyśmy najpierw podkreślić znaczenie prywatności w dzisiejszych czasach. Firmy nieustannie borykają się z włamaniami, słabe praktyki powiązane z cyberbezpieczeństwem prowadzą do infekcji malware, a wszystkie inne problemy ery cyfrowej mogą mieć negatywny wpływ na życie wielu ludzi.

Dlatego też, oprócz oprogramowania zabezpieczającego, bardzo ważne jest zastosowanie dodatkowych narzędzi, takich jak CyberGhost VPN. W poprzedniej sekcji opisaliśmy wszystkie dodatkowe funkcje, które mogą być dostępne, gdy tylko wykupisz subskrypcję CyberGhost, chociaż nie jest to jedyny dodatek, który uzyskasz.

CyberGhost to VPN wysoko zorientowane na prywatność, z wieloma opcjami i wieloma łatwymi w użyciu funkcjami, które pomogą ci zaoszczędzić twój cenny czas, a jednocześnie będziesz w stanie dostosować produkt do swoich potrzeb. Naszym zdaniem jedną z największych zalet jest przejrzystość oraz prywatność, jaką zapewnia ta firma. W przypadku rozszerzonej wersji próbnej CyberGhost polecamy najpierw pobranie wersji iOS lub na Android.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Ugnius Kiguolis jest profesjonalnym analitykiem malware, który jest także założycielem i właścicielem UsuńWirusa. W chwili obecnej pełni też

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Inne języki