Usuń wirusa Winvmx Client (Poradnik usuwania wirusa) - Darmowe instrukcje

Instrukcja usuwania wirusa Winvmx Client

Czym jest Wirus Winvmx Client?

Malware Winvmx Client działa za plecami użytkownika

Wirus Winvmx Client jest rodzajem infekcji cybernetycznej, która działa w tle systemu zainfekowanego komputera i próbuje ukryć swoją aktywność od użytkownika. To natychmiast sygnalizuje, że ten program nie ma na celu korzyści dla użytkownika, ale raczej chce wykorzystać jego obecność w sieci. Gdy wirus zostanie osadzony na komputerze, instaluje i uruchamia dostosowaną wersję przeglądarki Google Chrome, która umożliwia otwieranie ukrytych okien przeglądarki , które nie pojawiają się na ekranie. Tak więc, podczas gdy użytkownicy są nieświadomi jakiejkolwiek nieupoważnionej aktywności wykonywanej na swoich urządzeniach, wirus może kontynuować swoją wcześniej ustaloną działalność. Na szczęście istnieje kilka sposobów, w których ofiary wirusów mogą ujawnić infekcję. Po pierwsze proces zwany vmxclient.exe lub svcvmx.exe pojawi się w Menedżerze zadań systemu Windows z opisem klienta Winvmx (32-bit). Ponadto, jeśli masz program antywirusowy, uruchomienie go w systemie najprawdopodobniej zasygnalizuje zakażenie PUP . Niech program antywirusowy zajmie się złośliwym oprogramowaniem, a jeśli nie masz takiego narzędzia, sprawdź na stronie FortectIntego. To oprogramowanie jest jednym z najszybszych rozwiązań do usuwania Winvmx.

Obraz wirusa Winvmx ClientWirus Winvmx Client jest ukrytą infekcją, a jej aktywność może zostać zauważona tylko przez zapoznanie się z Menedżerem zadań. Wirus uniemożliwia użytkownikowi zamknięcie tych procesów, więc eliminacja wirusów może być trudna.

W programie malware Winvmx Client oprogramowanie używa ukrytego okna przeglądarki, aby połączyć się z różnymi stronami internetowymi, oglądać filmy, generować reklamy i potencjalnie pobierać wątpliwe oprogramowanie na komputer. Ponieważ wszystko to jest wykonywane bez monitorowania lub zgody użytkownika, praktycznie nie ma możliwości kontrolowania, jakie domeny będą łączyć się z wirusem i jakie informacje będą udostępniane. Może to spowodować zakażenie systemu, a nawet naruszenie prywatnych danych użytkownika . Jeśli więc zauważysz takie objawy, jak pogorszona wydajność komputera, awarie aplikacji lub błędy podczas próby zakończenia niektórych procesów lub uruchomienia programu antywirusowego, natychmiast podejmij działanie! Nie czekaj i nie pozwól wirusowi przejąć komputera. Usuń klienta Winvmx, aby odzyskać kontrolę.

Jak powinienem uchronić mój komputer przed złośliwym oprogramowaniem?

Przekierowania Winvmx Client nie są zdecydowanie najuczciwszym sposobem generowania przychodów z reklamy i zwiększania ruchu w witrynach partnerskich. Niestety, jest dość proste, aby pozwolić takiemu nieprzyjaznemu programowi do zainstalowania się na komputerze. Ponieważ Winvmx Client rozprzestrzenia się w pakiecie z popularnymi darmowymi plikami, takimi jak konwertery PDF lub edytory multimedialne, po prostu musisz pobrać zainfekowany pakiet oprogramowania na komputerze, aby umożliwić złośliwe oprogramowanie. Ale niekoniecznie musi być tak. Można zapobiec wirusowi, wybierając zaawansowany tryb instalacji lub skanując pobrany pakiet oprogramowania przed rozpoczęciem procesu instalacji. Wystarczy zrezygnować z niepożądanych elementów i kontynuować korzystanie z oprogramowania, któremu można zaufać.

Czy mogę usunąć Winvmx Client bez naruszania mojego systemu?

Możesz zdecydowanie usunąć wirusa Winvmx Client bez większego wpływu na system. Jedyną reakcją, jaką może spowodować usunięcie Winvmx Client, jest zwiększenie wydajności i stabilności systemu, ale czy nie jest to dokładnie to, co chcemy? Jeśli chcesz zacząć od razu, wystarczy uruchomić program antywirusowy i wybrać pełne skanowanie systemu. Użytkownicy, którzy nie mają zautomatyzowanych narzędzi, mogą wybrać je z naszej zalecanej listy oprogramowania lub po prostu przeprowadzić ręczną eliminację wirusów za pomocą poniższych instrukcji.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Winvmx Client

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Jeśli występują problemy przy próbie uruchomienia programu antywirusowego i otrzymujesz błędy informujące o tym, że „Poszukiwana treść jest w użyciu”, pamiętaj, że prawdopodobnie jest to działanie złośliwego oprogramowania. Aby oswoić pasożyta, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami i ponownie uruchom skanowanie systemu.

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Winvmx Client korzystająć z System Restore

Inny sposób na zatrzymanie Winvmx Client przed ingerencją w uruchomienie programu antywirusowego jest wyjaśniony poniżej:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Winvmx Client. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Winvmx Client

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Winvmx Client z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Winvmx Client mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Winvmx Client i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach