Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa WinterWaldo.com (Zawiera Instrukcje Odzyskiwania)

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Nie ma zabawy z WinterWaldo.com — to adware będzie psuło twoją przeglądarkę!

Wirus WinterWaldo.com początkowo pojawia się na komputerach użytkowników jako poręczne rozszerzenie przeglądarki , które rzekomo pozwala swoim użytkownikom uzyskać dostęp do gier ubieranek, akbji, logicznych i innych „mroźnych” zabaw bezpośrednio z przeglądarki internetowej. Niestety, wesoły nastrój świąteczny, który twórcy gier usilnie próbóją utworzyć idzie do kosza szybko po instalacji tego rozszerzenia. Okazuje się, że aplikacja rzeczywiście posiada wiele funkcjonalności adware oraz działa podejrzanie podczas przebywania na komputerze. Głównym i najbardziej oczywistym problemem, które napotykają użytkownicy jest ciągłe pojawiani się reklam od WinterWaldo i nagła zmiana domyślnej strony głównej. Podejrzany silnik wyszukiwania home.winterwaldo.com zastąpia tą używaną na co dzień, i prawdopodobnie nie będziesz w stanie cofnąć tych zmian aż do czasu, gdy rozszerzenie oraz związane z nim elementy zostanę usuwanięte z komputera. Należy podkreślić, że zmiany osiągną się ich prawdziwy kształt dopiero po ponownym uruchomieniu przeglądarki. W ten sposób można jeszcze mieć czas, aby usunąć wirusa z komputera WinterWaldo.com zanim uda mu się zadomowić ostatecznie. Zalecamy przeskanowanie urządzenia za pomocą programu ReimageIntego anty-malware dla najszybszej eliminacji wirusa, a następnie resetowanie przeglądarki.

Screenshot of the WinterWaldo adware

Kolejną sprawą, która sprawia, że porwanie WinterWaldo staje się irytujące i potencjalnie niebezpieczne jest fakt, że ten program może wpływać na programy blokujące reklamy w celu wyświetlania sponsorowanych treści reklamowych bez żadnych przeszkód. Nie byłoby problemu, gdyby ta sponsorowana treść była co najmniej być w jakikolwiek sposób użyteczna. Niestety, treść promowana przez takie podejrzane aplikacje zazwyczaj zawieraja odsyłacze do zainfekowanych stron internetowych, do których WinterWaldo.com przekierowuje bez ostrzeżenia . Jest to szczególnie niebezpieczne dla mniej doświadczonych internautów, którzy mogą przypadkowo zarazić swoje urządzenia złośliwym oprogramowaniem na takich stronach. Na szczycie wszystkich problemów, to rozszerzenie zbiera także informacje nie-osobowe o użytkownikach i ich zachowaniu w Internecie . Zbiera dane o adresie IP komputera, systemie operacyjnym i rodzaju przegladarki, by to adware mogło później dokładniej dostosować i wyświetlać użytkownikom zorientowane reklamy, w ten sposób zwiększając szanse na generowanie dodatkowych przychodów z reklam. Jest rzeczą oczywistą, że jeśli cenisz sobie prywatność i spokój podczas przeglądania internetu, usunięcie WinterWaldo.com jest po prostu nieuniknione. Przejdź do końca tego artykułu, aby dostać się do informacji na temat eksterminacji wirusów natychmiast.

Jak dostał się na mój komputer?

Czy nie jest to pytanie, które większość z nas by zadła sobie, jeśli niespodziewanie zobaczyła WinterWaldo.com na swoim komputerze? Rzeczywiście, użytkownicy rzadko się instalują to rozszerzenie, a częściej instalują go na swoim komputerze wraz z innym oprogramowaniem darmowej dystrybucji. Takie techniki marketingu nazywa się „dystrybucją pakietową”, która zawsze była i nadal pozostaje jedną z najbardziej popularnych technik przemycania szkodliwego oprogramowania na wybranych urządzeniach. Zasada działania rozprzestrzeniania pakietowego dość prosta. Twórcy szkodliwego oprogramowania skompilowali pakiet oprogramowania, który może zawierać uzasadniony i szkodliwy program. Co mają dalej robić to czekać, aż użytkownicy wybiorą „Szybkie” lub „Zalecane” ustawienia instalacji, które automatycznie zainstalują WinterWaldo na komputerze. Niemniej jednak, wybierając „Zaawansowany” lub „Niestandardowy” tryb instalacji zrujnujesz ten plan dość łatwo, ponieważ będą one w stanie ujawnić wszystkie dołączone komponenty i pozwolą zrezygnować z tych niepotrzebnych.

W jaki sposób przeprowadzę prawidłowe usuwanie WinderWaldo?

Jeśli uzyskałeś wirus WinterWaldo.com nieświadomie, a teraz chętnie chciałbyś się go pozbyć, aby zatrzymać niekończące się reklamy – na pewno możesz uważać się za szczęściarza. Nasi eksperci przygotowali wszechstronny, prosty i darmowy przewodnik usuwania WinterWaldo tuż poniżej tego artykułu, który można wykorzystać w celu usunięcia złośliwego oprogramowania z komputera. Jesteśmy świadomi, że dla mniej sprawnych użytkowników instrukcja usuwania wirusa może wydawać się przytłaczającym zadaniem. tacy użytkownicy mogą bezpiecznie przejść do opcji automatycznego usuwania zamiast tego i wykorzystać tę alternatywną metodą do usunięcia WinterWaldo.com za pomocą renomowanego skanera antywirusowego.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa WinterWaldo.com:

Usuń WinterWaldo.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj WinterWaldo.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj WinterWaldo.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń WinterWaldo.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWinterWaldo.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń WinterWaldo.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj WinterWaldo.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania WinterWaldo.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa WinterWaldo.com z Microsoft Edge

Aby usunąć WinterWaldo.com z Microsoft Edge musisz całkowicie usunąć rozszerzenie Winter Waldo z listy rozszerzeń przeglądarki, a następnie zresetować przeglądarkę.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to WinterWaldo.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń WinterWaldo.com z Mozilla Firefox (FF)

Mozilla Firefox może być wyczyszczona z wirusa WinterWaldo.com eliminując uszkodzone rozszerzenia z przeglądarki, a następnie przestrzeganie instrukcji resetowania wskazanej poniżej.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz WinterWaldo.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie WinterWaldo.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń WinterWaldo.com z Google Chrome

Jeśli Google Chrome został zainfekowany WinterWaldo.com, trzeba usunąć to rozszerzenie z przeglądarki i zresetować ją, wyeliminować zmiany dokonane w ustawieniach domyślnej wyszukiwarki i głównej strony internetowej.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz WinterWaldo.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie WinterWaldo.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń WinterWaldo.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj WinterWaldo.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania WinterWaldo.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-winterwaldo-com-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: WinterWaldo.com virus