Skala niebezpieczeństwa:  
  (9/100)

Usuń wirusa Springserve (Poradnik łatwego usuwania) - Chrome, Firefox, IE, Edge

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Jak działa wirus Springserve?

Wirus Springserve jest programem typu adware , który może zalewać twoją przeglądarkę zwodniczymi reklamami. Ten wspierany przez reklamy program zakrada się zazwyczaj nielegalnie w komputerze i ma wpływ na najpopularniejsze przeglądarki internetowe. Wprowadza on kody reklam do przeglądarek, które pozwalają wyświetlać różne treści firm trzecich podczas przeglądania sieci. Reklamy Springserve są nie tylko denerwujące, ale są one zazwyczaj mylące lub nawet niebezpieczne. Pop-upy, reklamy tekstowe, banery, kupony rabatowe i inne rodzaje ofert handlowych mogą prowadzić do niebezpiecznych zagrożeń cybernetycznych. Pop-upy, reklamy tekstowe, banery, kupony rabatowe i inne rodzaje ofert handlowych mogą prowadzić do niebezpiecznych zagrożeń cybernetycznych. Programy reklamowe nie są korzystne dla użytkowników komputerów. Są one zaprojektowane do generowania przychodów programistom. Aplikacje te stosują różne strategie reklamowe online i zazwyczaj generują przychody z reklam typu pay-per-click .These applications apply various online advertising strategies and usually generate pay-per-click revenue. Nie ma więc wątpliwości, że należy usunąć Springserve z urządzenia, gdy tylko zauważysz niepożądane  reklamy podczas przeglądania sieci. Skanowanie komputera przy pomocy ReimageIntego zapewnia, że oprogramowanie adware wraz ze wszystkimi jego elementami, zostanie całkowicie usunięte z systemu.

Ten potencjalnie niechciany program może również inicjować przekierowania do serwisu cdn.springserve.com i innych podejrzanych stron internetowych. Znaczenie tych przekierowań polega na zwiększeniu ruchu na różnych witrynach promocyjnych. W rzeczywistości, działalność ta jest inną metodą, przy pomocy której twórcy oprogramowania reklamowego generują przychody. Użytkownicy mogą nagle trafić na witryny internetowe, które sprzedają niepewne oprogramowanie, a nawet rozprzestrzeniają złośliwe oprogramowanie. Tak więc, jednym z największych zagrożeń jest problem z przekierowaniem. Użytkownicy często borykają się z zakłóceniami aktywności przeglądarki; jakkolwiek, powinni oni być zaniepokojeni możliwością napotkania złośliwego oprogramowania. To samo ryzyko może wystąpić po kliknięciu w różne reklamy . Niezależnie od tego, jak dobrze wyglądają te oferty, należy trzymać się z dala od nich. Powinno się natychmiast rozpocząć usuwanie oprogramowania Springserve, jeśli nie chcesz przypadkowo klikać w reklamy zawierające szkodliwe oprogramowanie.

Obraz wirusa SpringserveWirus Springserve może zalać przeglądarki inwazyjnymi reklamami internetowymi, które mogą zawierać złośliwe oprogramowanie.

Oprogramowanie reklamowe Springserve może również zawierać śledzenie plików cookie w przeglądarkach internetowych. Programy zawierające reklamy często gromadzą informacje niebędące danymi osobowymi, które umożliwiają tworzenie profilu użytkownika i dostarczanie reklam ukierunkowanych. Jednak zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że program typu adware może pozwolić na instalowanie aplikacji śledzących od firm zewnętrznych, które są zainteresowane uzyskiwaniem informacji umożliwiających identyfikację osób. Poza tym zawsze istnieje szansa, że niektóre zebrane informacje o firmie są sprzedawane do oddziałów, partnerów lub różnych platform reklamowych. Możesz więc cierpieć z powodu większej ilości reklam firmy Springserve lub innych niepewnych ofert komercyjnych, a także możesz mieć problemy związane z prywatnością. Nie ma wątpliwości, że ci, którzy cenią swoją prywatność w sieci, powinni sprawdzić i naprawić swoje komputery.

W jaki sposób programy adware wnikają do systemu?

Podobnie jak większość potencjalnie niepożądanych programów, wirus Springserve rozprzestrzenia się przy pomocy łączenia w pakiety. Ta technika pozwala dodawać potencjalnie niechciane programy jako dodatkowy składnik pakietu freeware lub shareware. Adware wchodzi do systemu jako dołączony do głównego programu, jeśli użytkownicy polegają na szybkich ustawieniach instalacji „Quick”, „Basic” lub „Standard”. Ustawienia te nie ujawniają aplikacji innych firm. W rezultacie są one instalowane domyślnie. Aby uniknąć przejęcia przez Springserve i innych potencjalnie niechcianych programów, należy postępować zgodnie z trzema prostymi zasadami. Po pierwsze wybierz wiarygodne źródła do pobierania. Po drugie przeczytaj dokumentację EULA (umowa między licencjonodawcą a użytkownikiem końcoym) i inne dostarczone dokumenty, zanim zgodzisz się na zainstalowanie oprogramowania. Po trzecie, użyj ustawień instalacyjnych „Advanced”/”Custom” (Zaawansowane). Powoli śledź każdy krok i szukaj listy wstępnie wybranych aplikacji innych firm, takich jak ten program reklamowy. Usuń zaznaczenie wszystkich nieznanych wyszukiwarek, rozszerzeń przeglądarki, narzędzi optymalizacji komputera i innych potencjalnie niepożądanych programów. Pomaga to uniknąć niechcianych problemów związanych z komputerem. 

Opcje pozbycia się Springserve

Programy Adware są irytujące, ale nie trudne do usunięcia. Aby pozbyć się reklam wprowadzających w błąd, fałszywych ostrzeżeń, nakzujących aktualizację oprogramowania, musisz wybrać metodę eliminacji, która odpowiada twoim potrzebom. Istnieją dwie opcje usuwania Springserve. Pierwsza proponuje badanie systemu komputerowego i usunięcie wirusa ręcznie. Druga oferuje wykorzystanie profesjonalnego programu do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i umożliwienie mu wyczyszczenia komputera. Oba sposoby są bezpieczne; jeśli jednak nigdy nie zajmowałeś się potencjalnie niepożądanymi programami, powinieneś przejść do automatycznej opcji. Zainstaluj jeden z poniższych programów i uruchom pełne skanowanie systemu. Jeśli masz już zainstalowane narzędzie zabezpieczające, zaktualizuj go i usuń Springserve przy jego pomocy.

[GI = Windows] Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby usunąć wirusa Springserve całkowicie z systemu. Poszukaj programów, które mogły zostać zainstalowane na twoim komputerze i usuń je. Upewnij się, że usuniesz wszystkie podejrzane wpisy z przeglądarki. Następnie zresetuj ustawienia przeglądarki. [/ GI]

[GI = mac-os-x] Ten program reklamowy rzadko atakuje system Mac OS X. Podobnie jak większość potencjalnie niechcianych programów, jest on przeznaczony dla systemu Windows. Jeśli jednak również cierpisz z powodu tych reklam, nie wahaj się i postępuj zgodnie z naszymi przygotowanymi poniżej instrukcjami. [/ GI]

[GI = internet explorer] Programy reklamowe mogą wstawiać różne kody reklam i śledzić pliki cookie. Zresetuj zatem program Internet Explorer, aby się ich pozbyć. [GI]

[GI = microsoft-edge] Po przejęciu przeglądarki Microsoft Edge, najważniejsze jest zresetowanie ustawień przeglądarki Microsoft Edge. Pomaga to pozbyć się wszystkich rejestrów związanych z reklamą. [/ GI]

[GI = mozilla-firefox] Sprawdź listę rozszerzeń Mozilla Firefox i pozbądź się wszystkich nieznanych wpisów. Adware ten jest w stanie zainstalować aplikacje innych firm, które mogą śledzić informacje o użytkowniku i wyświetlać reklamy. Następnie postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami i zresetuj ustawienia przeglądarki. [/ GI]

[GI = google-chrome] Usuń Springserve i inne wątpliwe wpisy z listy rozszerzeń Chrome. Zresetuj ustawienia przeglądarki, aby całkowicie usunąć wszystkie składniki tego adware. [/ GI]

[GI = safari] Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej i zresetuj Safari, aby całkowicie usunąć Springserve. [/ GI]

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Springserve:

Usuń Springserve z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Springserve oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Springserve lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Springserve z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSpringserve czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Springserve z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Springserve oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Springserve. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Springserve z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Springserve powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Springserve z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Springserve oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Springserve. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Springserve z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Springserve oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Springserve. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Springserve z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Springserve i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Springserve. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-springserve-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Springserve virus