Usuń wirusa Springserve (Poradnik łatwego usuwania)

Instrukcja usuwania wirusa Springserve

Czym jest Wirus Springserve?

Jak działa wirus Springserve?

Wirus Springserve jest programem typu adware , który może zalewać twoją przeglądarkę zwodniczymi reklamami. Ten wspierany przez reklamy program zakrada się zazwyczaj nielegalnie w komputerze i ma wpływ na najpopularniejsze przeglądarki internetowe. Wprowadza on kody reklam do przeglądarek, które pozwalają wyświetlać różne treści firm trzecich podczas przeglądania sieci. Reklamy Springserve są nie tylko denerwujące, ale są one zazwyczaj mylące lub nawet niebezpieczne. Pop-upy, reklamy tekstowe, banery, kupony rabatowe i inne rodzaje ofert handlowych mogą prowadzić do niebezpiecznych zagrożeń cybernetycznych. Pop-upy, reklamy tekstowe, banery, kupony rabatowe i inne rodzaje ofert handlowych mogą prowadzić do niebezpiecznych zagrożeń cybernetycznych. Programy reklamowe nie są korzystne dla użytkowników komputerów. Są one zaprojektowane do generowania przychodów programistom. Aplikacje te stosują różne strategie reklamowe online i zazwyczaj generują przychody z reklam typu pay-per-click .These applications apply various online advertising strategies and usually generate pay-per-click revenue. Nie ma więc wątpliwości, że należy usunąć Springserve z urządzenia, gdy tylko zauważysz niepożądane reklamy podczas przeglądania sieci. Skanowanie komputera przy pomocy FortectIntego zapewnia, że oprogramowanie adware wraz ze wszystkimi jego elementami, zostanie całkowicie usunięte z systemu.

Ten potencjalnie niechciany program może również inicjować przekierowania do serwisu cdn.springserve.com i innych podejrzanych stron internetowych. Znaczenie tych przekierowań polega na zwiększeniu ruchu na różnych witrynach promocyjnych. W rzeczywistości, działalność ta jest inną metodą, przy pomocy której twórcy oprogramowania reklamowego generują przychody. Użytkownicy mogą nagle trafić na witryny internetowe, które sprzedają niepewne oprogramowanie, a nawet rozprzestrzeniają złośliwe oprogramowanie. Tak więc, jednym z największych zagrożeń jest problem z przekierowaniem. Użytkownicy często borykają się z zakłóceniami aktywności przeglądarki; jakkolwiek, powinni oni być zaniepokojeni możliwością napotkania złośliwego oprogramowania. To samo ryzyko może wystąpić po kliknięciu w różne reklamy . Niezależnie od tego, jak dobrze wyglądają te oferty, należy trzymać się z dala od nich. Powinno się natychmiast rozpocząć usuwanie oprogramowania Springserve, jeśli nie chcesz przypadkowo klikać w reklamy zawierające szkodliwe oprogramowanie.

Obraz wirusa SpringserveWirus Springserve może zalać przeglądarki inwazyjnymi reklamami internetowymi, które mogą zawierać złośliwe oprogramowanie.

Oprogramowanie reklamowe Springserve może również zawierać śledzenie plików cookie w przeglądarkach internetowych. Programy zawierające reklamy często gromadzą informacje niebędące danymi osobowymi, które umożliwiają tworzenie profilu użytkownika i dostarczanie reklam ukierunkowanych. Jednak zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że program typu adware może pozwolić na instalowanie aplikacji śledzących od firm zewnętrznych, które są zainteresowane uzyskiwaniem informacji umożliwiających identyfikację osób. Poza tym zawsze istnieje szansa, że niektóre zebrane informacje o firmie są sprzedawane do oddziałów, partnerów lub różnych platform reklamowych. Możesz więc cierpieć z powodu większej ilości reklam firmy Springserve lub innych niepewnych ofert komercyjnych, a także możesz mieć problemy związane z prywatnością. Nie ma wątpliwości, że ci, którzy cenią swoją prywatność w sieci, powinni sprawdzić i naprawić swoje komputery.

W jaki sposób programy adware wnikają do systemu?

Podobnie jak większość potencjalnie niepożądanych programów, wirus Springserve rozprzestrzenia się przy pomocy łączenia w pakiety. Ta technika pozwala dodawać potencjalnie niechciane programy jako dodatkowy składnik pakietu freeware lub shareware. Adware wchodzi do systemu jako dołączony do głównego programu, jeśli użytkownicy polegają na szybkich ustawieniach instalacji „Quick”, „Basic” lub „Standard”. Ustawienia te nie ujawniają aplikacji innych firm. W rezultacie są one instalowane domyślnie. Aby uniknąć przejęcia przez Springserve i innych potencjalnie niechcianych programów, należy postępować zgodnie z trzema prostymi zasadami. Po pierwsze wybierz wiarygodne źródła do pobierania. Po drugie przeczytaj dokumentację EULA (umowa między licencjonodawcą a użytkownikiem końcoym) i inne dostarczone dokumenty, zanim zgodzisz się na zainstalowanie oprogramowania. Po trzecie, użyj ustawień instalacyjnych „Advanced”/”Custom” (Zaawansowane). Powoli śledź każdy krok i szukaj listy wstępnie wybranych aplikacji innych firm, takich jak ten program reklamowy. Usuń zaznaczenie wszystkich nieznanych wyszukiwarek, rozszerzeń przeglądarki, narzędzi optymalizacji komputera i innych potencjalnie niepożądanych programów. Pomaga to uniknąć niechcianych problemów związanych z komputerem.

Opcje pozbycia się Springserve

Programy Adware są irytujące, ale nie trudne do usunięcia. Aby pozbyć się reklam wprowadzających w błąd, fałszywych ostrzeżeń, nakzujących aktualizację oprogramowania, musisz wybrać metodę eliminacji, która odpowiada twoim potrzebom. Istnieją dwie opcje usuwania Springserve. Pierwsza proponuje badanie systemu komputerowego i usunięcie wirusa ręcznie. Druga oferuje wykorzystanie profesjonalnego programu do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i umożliwienie mu wyczyszczenia komputera. Oba sposoby są bezpieczne; jeśli jednak nigdy nie zajmowałeś się potencjalnie niepożądanymi programami, powinieneś przejść do automatycznej opcji. Zainstaluj jeden z poniższych programów i uruchom pełne skanowanie systemu. Jeśli masz już zainstalowane narzędzie zabezpieczające, zaktualizuj go i usuń Springserve przy jego pomocy.

[GI = Windows] Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby usunąć wirusa Springserve całkowicie z systemu. Poszukaj programów, które mogły zostać zainstalowane na twoim komputerze i usuń je. Upewnij się, że usuniesz wszystkie podejrzane wpisy z przeglądarki. Następnie zresetuj ustawienia przeglądarki. [/ GI]

[GI = mac-os-x] Ten program reklamowy rzadko atakuje system Mac OS X. Podobnie jak większość potencjalnie niechcianych programów, jest on przeznaczony dla systemu Windows. Jeśli jednak również cierpisz z powodu tych reklam, nie wahaj się i postępuj zgodnie z naszymi przygotowanymi poniżej instrukcjami. [/ GI]

[GI = internet explorer] Programy reklamowe mogą wstawiać różne kody reklam i śledzić pliki cookie. Zresetuj zatem program Internet Explorer, aby się ich pozbyć. [GI]

[GI = microsoft-edge] Po przejęciu przeglądarki Microsoft Edge, najważniejsze jest zresetowanie ustawień przeglądarki Microsoft Edge. Pomaga to pozbyć się wszystkich rejestrów związanych z reklamą. [/ GI]

[GI = mozilla-firefox] Sprawdź listę rozszerzeń Mozilla Firefox i pozbądź się wszystkich nieznanych wpisów. Adware ten jest w stanie zainstalować aplikacje innych firm, które mogą śledzić informacje o użytkowniku i wyświetlać reklamy. Następnie postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami i zresetuj ustawienia przeglądarki. [/ GI]

[GI = google-chrome] Usuń Springserve i inne wątpliwe wpisy z listy rozszerzeń Chrome. Zresetuj ustawienia przeglądarki, aby całkowicie usunąć wszystkie składniki tego adware. [/ GI]

[GI = safari] Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej i zresetuj Safari, aby całkowicie usunąć Springserve. [/ GI]

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Springserve

Odinstaluj z systemu Windows

Aby usunąć Wirus Springserve z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus Springserve (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Springserve z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSpringserve czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus Springserve i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus Springserve po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus Springserve. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus Springserve i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Springserve i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach